reklama

LWB - jak vysoko máte "šlapací" střed nad zemí?

Zdravím všechny povaleče.
Stavím zrovna LWB pro svoji drahou polovičku a narazil jsem na problém výšky středu nad zemí. Z hlediska pohodlí je asi lepší mít střed co nejníže, ale vzhledem k trošku jiné poloze boty na pedálu u LWB oproti klasickému "stojatému" kolu by asi bylo lepší dát střed trošku výše než bývá na klasickém "stojatém" kole.
Takže se ptám všech majitelů a stavitelů LWB - jak vysoko máte střed nad zemí? Neškrtnete někdy patou boty o zem?

[ Zpět ]
Datum: 27.04.2008
Autor: Jihra
  • Re: LWB - jak vysoko máte "šlapací" střed nad zemí?

         

    Jak to změřím, dám vědět - zítra.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.04.2008
    Autor: Finn
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: LWB - jak vysoko máte "šlapací" střed nad zemí?

         

    Tak vysoko, abych mi při sednutí na kolo zůstala mezi patou boty a zemí mezera cca 10 cm. Pro jistotu, když vlítnu do díry, abych si neurval nohu. Záleží i na tom, jak vysoko sedíš, čím výš sedíš, tím níž můžeš dát střed.
    Tak jsem to byl schválně změřit. Zapnul jsem botu do pedálu, spustil pedál do dolní polohy a chodidlo bylo téměř kolmé k zemi.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.04.2008
    Autor: Papji
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: LWB - jak vysoko máte "šlapací" střed nad zemí?

           

      Nejde jen o vlítnutí do díry, ale taky o náklon v zatáčce. Nejostřejší co si kdy člověk snad troufne bude 45° (leda pořádný magor, jinak méně), a to bude těch cca 10 cm stačit.
      10cm navíc není nijak moc, to je noha prakticky na zemi. Umístění níž už není žádný zvláštní přínos komfortu a jen tvoří zbytečný risk. Pokud má být to kolo pro drahou polovičku, bude jistě dobré, když bude drahá polovička moct zapomenout jakékoliv správné a špatné polohy pedálů při zatáčení. LWB má nulovou interferenci předního kola s nohama, takže když se nezvořou řídítka a dodrží se i ta costatečná výška, je to vyjímečně snadné kolo na ovládání.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.04.2008
      Autor: Jirka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: LWB - jak vysoko máte "šlapací" střed nad zemí?

         

    Jde i o přejezd nějakého většího kopečku či hrbu - LWB je dlouhé, přední kolo je už za hrbem, zadní kolo je ještě před hrbem - no a šlapání je nad hrbem a pata je v hrbu - a letím na hubu.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.04.2008
    Autor: Jihra
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: LWB - jak vysoko máte "šlapací" střed nad zemí?

         

    Střed nad zemí 310 mm, vyhovuje, nešrtám.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2008
    Autor: Finn
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: LWB - jak vysoko máte "šlapací" střed nad zemí?

           

      No já mám střed nad zemí 30 cm, ale to LWB je pro ženu a ta má určitě menší botu než chlap, takže to bude asi OK.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.04.2008
      Autor: Jihra
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: LWB - jak vysoko máte "šlapací" střed nad zemí?

             

        Určitě to bude OK.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.04.2008
        Autor: Finn
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Poskytujeme finanční služby

Hledám: Poskytujeme finanční služby
dnes
Zkoušeli jste získat úvěr od bank bez úspěchu? Potřebujete nutně peníze, abyste se dostali z dluhů? Potřebujete…

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

360 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024