reklama

Řízené zadní kolo

http://www.youtube.com/watch?v=F41PK22JaU8&...

zajímavé.. zdá se, že to jde:-)

[ Zpět ]
Datum: 27.04.2008
Autor: PavelŠ
  • Re: Řízené zadní kolo

         

    zajímavém jako cirkusácká atrakce je zřejmě možné ledacos, ale i podle toho jak dotyčný kličkoval bych neviděl žádné výhody tohoto uspořádání. Já zatím nic nepostavil, ale až to přijde,tak o zadní řízení se určitě pokoušet nebudu :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 27.04.2008
    Autor: Zoid
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Řízené zadní kolo

         

    Kolega Papji zkoušel zadní řízené kolo a velice rychle od toho upustil.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.04.2008
    Autor: Jihra
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Řízené zadní kolo

         

    Nevidím v tom přínos. Jezdím na trojkolce a u té by to bylo asi až nebezpečné - protože párkrát jsem se zvrhnul právě při "couvání".

    [ Zpět ]
    Datum: 28.04.2008
    Autor: drak
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Řízené zadní kolo

         

    Jo, zkoušel jsem to a udržet na tom rovnováhu chce opravdu spouču času trénovat. Jak píše Jihra, rychle jsem šel od toho.A i kdybych se to naučil, neměl bych odvahu jezdit po cestě. Naučit se to, jako atrakci, budiž, ale zas tak moc si hrát nemusím.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.04.2008
    Autor: Papji
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Řízené zadní kolo

         

    Skvělé, díky za ten odkaz, taky jsem si myslel, že to nejde. Ale podle toho, jak ten chlapík kmital řídítky, asi to bude náročné. A při 50 km s kopce, nechtěl bych vyletět ze silnice.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.05.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (fanat)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Řízené zadní kolo

           

      Do padesáti bys to ani nikdy nedostal. Kdykoliv se podíváš na video něčeho, co má řízení z fyzikálního hlediska nestabilní, jede na tom cirkusák s plným soustředěním obvykle do 10-15km/h max. S rostoucí rychlostí roste nestabilita, následky pohybu řízením drasticky rostou a jednoduše to dosáhne bodu, kdy požadovaná rychlost reakce prostě překročí rychlost lidského mozku.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.05.2008
      Autor: Jirka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Řízené zadní kolo

         

    zdá sa že ano, ide to i tak
    http://foto.germany.ru/gallery/170520/DSC03623

    [ Zpět ]
    Datum: 20.11.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (joci)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Řízené zadní kolo

         

    Ono jde úplně všecko, net je plný takových hovadin:

    http://www.youtube.com/watch?v=yyWGdafd6v8&...

    Já proti tomu nic nemám, když někdo neví roupama co dělat, tak ať - sranda musí být. Ale na druhou stranu mě docela iritují pokusy "vynálezců" co to myslí vážně a bez jakékoliv znalosti, nebo alespoň pokusu o pochopení věci vezmou do ruky svářečku a už to jede. Je to mrhání časem, vynalézání vynalezeného, nebo zbytečné experimentování s něčím, co lze s jistotou předpovědět pomocí tužky a kusu papíru.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.11.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (stip ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Řízené zadní kolo

           

      Připomněl jsi mi jednoho kolegu, který odmítal jakékoli zlepšení čehokoli, jen proto, že už to někdo vymyslel, tak proč do toho šťourat když už to takovou dobu funguje. Jak asi víš, né všechny vynálezy a objevy byly udělány cíleně, mnohdy to byl vedlejší produkt a naštěstí bylo a je spousta lidí, kteří "zbytečně mrhají časem".

      [ Zpět ]
      Datum: 21.11.2008
      Autor: Papji
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Řízené zadní kolo

             

        A ve jménu pokroku tak armády perpeťáků, homeopatů a lidových léčitelů, neschopni se smířit s přírodnímy zákony, stále pokoušejí své nesmyslné nápady.

        [ Zpět ]
        Datum: 22.11.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (stip ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Řízené zadní kolo

             

        Je třeba rozlišit dva typy takových lidí:
        1. Někdo zkusí udělat věc, o které se "ví", že to nejde, ale nikdo to ještě nezkusil. Většinou to pak fakt nejde, někdy to ale vede k tomu vynálezu.
        2. Někdo se neobtěžuje zjistit, že armády takových jako on už si na přesně tom samém vylámaly zuby, přidělá si na ruce křídla a skočí ze skály. To je prostě idiot s nárokem na Darwinovu cenu.
        Zajímavé je, že všichni ti druzí se sami prohlašují za ty první, ale přitom se prostě jen kvůli kombinaci blbosti, neschopnosti a lenosti nenamáhali prostudovat historii problému před tím, než z té skály skočí.

        [ Zpět ]
        Datum: 22.11.2008
        Autor: Jirka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Řízené zadní kolo

               

          v podstatě obdivuju ty první i ty druhý.... :o)

          [ Zpět ]
          Datum: 22.11.2008
          Autor: Jurimír
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Řízené zadní kolo

                 

            :-))
            Ty druhé zcela jinak než ty první.

            [ Zpět ]
            Datum: 25.11.2008
            Autor: MirekS
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Řízené zadní kolo

         

    Já bych řízení zadního kola udělal na tomhle bicyklu:

    http://www.youtube.com/watch?v=5unMlXg6WL4&...

    Každý by řídil jedno kolo. Ten přední by řídil přední a ten zadní pak zadní.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.11.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (stip ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Řízené zadní kolo

           

      anebo ještě lépe obráceně, ten přední by řídil zadní kolo a ten zadní zase přední :o)

      [ Zpět ]
      Datum: 24.11.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (stip ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Řízené zadní kolo

             

        Demogracije na kole?
        8-)

        [ Zpět ]
        Datum: 24.11.2008
        Autor: pavka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Řízené zadní kolo

             

        Jo a každý by poháněl jedno kolo samozřejmě ve "svém" směru...

        [ Zpět ]
        Datum: 26.11.2008
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

416 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024