reklama

Prodávám Azuba 3

Nazdárek, z osobních důvodů jsem nucen prodat své kolečko (přítelkyně holt není cyklisticky založená).

Tak kdybyste měli někdo zájem je to na aukru:

http://www.aukro.cz/show_item.php?item=350449935

[ Zpět ]
Datum: 20.04.2008
  • Re: Prodávám Azuba 3

         

    Teď....když jsem dneska dal do laku svůj domácí výrobek...to je holt osud....

    [ Zpět ]
    Datum: 20.04.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (highlander)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Prodávám Azuba 3

         

    To mě by tedy přítelkyně potažmo žena nikdy nedonutila, abych prodal svoje lehokolečko/a.:-( Co je jí po tom???? Kecám snad já jí do toho, kolik má kde hadrů?:-)))) Naštěstí má tedy jen remcy, ale nakonec ví, že by jí to moc nepomohlo, tak to nechává být. Dělá to chytře, ona svoje kola postupně prodala. Pokaždé jí na tom či onom něco vadilo. A když jsem řekl: "Jedem na kolo, na čem pojedeš???" , tak mi řekla: " No, já už nemám na čem, ale líbí se mi tohle tvoje kolo, tak co kdybys mi ho půjčil???" A je po problému. Ví, že kolo většinou pošustím a nakonec jí ho přenechám, takže s každým novým mým kolem se zvyšuje i její vyhlídka na skoro "nové" mírně ojeté kolečko.:-) A tak při koupi dalšího nového už ani nijak neprotestuje.:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 21.04.2008
    Autor: Martis
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Prodávám Azuba 3

           

      tak to ji brzy dostanes i na lezaka, predpokladam

      [ Zpět ]
      Datum: 22.04.2008
      Autor: evan
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Prodávám Azuba 3

             

        Už jsem ji dostal:-). Vůbec nechtěla blahé paměti ani slyšet. Popojela poprvé, když jsem koupil první lehokolo, na něm 5 metrů a řekla: "Tak tohle nikdy!"
        A sešly se dva roky a pořád po mně závistivě pokukovala, když slezla z crosse s totálně otlačeným zadkem. No a rok se s rokem sešel a začala takovou tu: "Prodám toho crosse. Bolí mi z něj zadek". A já na to: " A na čem budeš jezdit?" A ona: " No na tom tvým prvním lehokole. Stejně na něm už moc nejezdíš". Tak jsem řek, že jo. A loni to začla zkoušet. Pak otěhotněla a ted´už je zase v kondici, děcka už jsou na světě, tak že dávám tomu tak dva dny a zas to osedlá a začnem se zase učit.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.05.2008
        Autor: Martis
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Prodávám Azuba 3

               

          Tak včera jsme to konečně projeli. Nastavili správný posez a naučili se rozjíždět, zatáčet, držet pořádně balanc a zastavovat. No, žena byla št´astná jako malé děcko, že už jí to jde. Hlavně měla velký strach, aby to zase přes noc nezapomněla. :-))) Tak dnes máme v plánu řazení a jízdu do kopce, no a už to bude všechno umět a konečně můžem jezdit společně zase ostošest.:-)))

          [ Zpět ]
          Datum: 15.05.2008
          Autor: Martis
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Prodávám Azuba 3

                 

            Správný posed na lehokole... Doufám, že jsem toto téma nepřehlédl a neotvírám to znovu.
            Vím jak správně nastavit sedlo na klasice (i když názory jsou různé) , ale co lehokolo? Tady navíc přistupuje faktor jak moc si člověk sedadlo naklopí.
            Nejezdím na lehokole dlouho a tak ještě hledám tu správnou polohu pořád hledám a nedokážu někdy odhadnout, jestli to není OK proto, že nemám dost najeto, nebo by pomohlo sedadlo pošoupnout.
            Jezdím AZUB a tak je prostor na experimentování... Navíc na klasice jsem jezdil klipsny a na leháči jsem šel do SPD, což je taky nové.
            Jaké jsou tedy Vaše zkušenosti s nastavením polohy sedla pro lehokolo ?

            [ Zpět ]
            Datum: 15.05.2008
            Autor: MirekS
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Prodávám Azuba 3

                   

              Mě se osvědčilo to nastavit tak, abych se mohl pohodlně uvelebit v sedačce, trochu se v ní zavrtět a tak, a potom taktak dosáhl patou na pedál v nejvzdálenější poloze když nemám SPD nebo na něj o 1-2cm nedosáhl když mám SPD. Obvykle nastavím doma a po projetí se to zdá krátký, tak natahuju o chlup dál. Chce to experimentovat. Změna sklonu taky pošahá trochu tu vzdálenost. Takže jedině zkoušet poladit a projet, slézt, poladit, zas 2 km popojet atd.

              [ Zpět ]
              Datum: 15.05.2008
              Autor: Jirka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Prodávám Azuba 3

                   

              Ehmmm....Tak my jsme experimentovali jen s posunováním trubky se šlapacím středem vpředu vůči sedadlu a správnému napnutí nohy. Protože na AZUB Cé se ani víc nastavit nedá. Jinak na AZUB 4, jsem se posadil více sedo, opěrku hlavy umístil na krk než-li na týl, abych se nebimbal kokosem o opěrku, a posunul vše max. dozadu, abych neseděl moc "přední nápravě". Tento posez mi vyhovuje.Ale u každého to je a bude jistě individuální. Je třeba trochu a chvíli hledat.

              [ Zpět ]
              Datum: 15.05.2008
              Autor: Martis
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Prodávám Azuba 3

                   

              niekde to tu uz bolo, a niekto pisal ze citi posun pedalov o pol centimetra, takze nastavuje optimalnu vzdialenost po milimetroch. podla azubackych videi na youtube sa to odkukat ale neda, na tomto http://www.youtube.com/watch?v=i3F-kNrVWUo maju obidvaja nohy skrcene akokeby si tie lehokola pozicali od nejakych deti, na videu z nordkappu uz maju nohy vystrete...

              [ Zpět ]
              Datum: 15.05.2008
              Autor: miso-BA
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Prodávám Azuba 3

                   

              Mám to jak píše Jirka. Tak jsem si nastavil sedadlo prvně. Potom to různě posunoval o centimetry a zkoušel menší či větší sklon. Za pár stovek kilometrů se to usadilo a našel jsem si polohu, která je přesně pro mě. TU jsem si pak obkreslil lihovou fixou na rám, abych to už nikdy nemusel znova hledat:o)

              [ Zpět ]
              Datum: 16.05.2008
              Autor: Jurimír
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Prodávám Azuba 3

                     

                Díky za rady. Lihová fixa mě taky napadla hned jak jsem si přečetl co napsal Jirka.
                Je ta finální poloha spíš před, nebo za tím kde jsi začal?

                [ Zpět ]
                Datum: 16.05.2008
                Autor: MirekS
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Prodávám Azuba 3

                       

                  tak na tuhle otázku se po pěti letech špatně odpovídá... :o)
                  Ale myslím, že o kousek za a je to víc sedo, než to bylo na začátku. Ale ten posez je fakt strašně idividuální a nelze z toho nic usuzovat. Ty to třeba budeš mít uplně jinak.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 16.05.2008
                  Autor: Jurimír
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Prodávám Azuba 3

                         

                    ono taky záleží na stupni opotřebovanosti potahu, když jsem teď dal novej, musel jsem sedačku posunout dozadu

                    [ Zpět ]
                    Datum: 16.05.2008
                    Autor: PavelŠ
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Prodávám Azuba 3

                           

                      to je taky fakt...

                      [ Zpět ]
                      Datum: 16.05.2008
                      Autor: Jurimír
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Prodávám Azuba 3

                           

                      Nevím, nevím, musíte být velmi lehcí lidé, já když sednu na orig. AZUB molitan potah, co má tloušt´ku tak cca. 30 mm, tak se po chvíli splácne téměř až na sedačku a to je skoro nový a mimochodem tak činil i jako nový. Věřil bych tomu, že to může mít nějaký vliv, pokud by se použil molitan šíře 100 mm a více, tak pak možná to bude mít vliv...ale takhle? Co používáte za tloušt´ku???

                      [ Zpět ]
                      Datum: 16.05.2008
                      Autor: Martis
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Prodávám Azuba 3

                             

                        myslím, že mám stejný potah /černý, bulpren se nazývá? asi/ a při mých cca 85 kg ho prosednu úplně stejně jako Ty, najeto asi 6000 Km /viz debata o řetězech/ a zdá se mi zralý na výměnu / a to už jsem ho letos otočil vzhůru nohama/, očekával jsem delší životnost /nebo mám moc fajnový pozadí/

                        [ Zpět ]
                        Datum: 16.05.2008
                        Autor: vladaza
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Prodávám Azuba 3

                             

                        já mám čtyři vrstvy karimatky a funguje to dobře. Potit se potím, ale to já i když stojím

                        [ Zpět ]
                        Datum: 16.05.2008
                        Autor: Billicek
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Prodávám Azuba 3

                             

                        Standardní Azub potahy mají myslím 50mm. Rozdíl je ve směru od sedla ke šlapání, což je prakticky kolmo k působení hmotnosti. Takže i když to sesedneš, stejně sedíš aspoň 20mm před laminátem sedačky, zatímco kvalitně jetý potah (mám jeden starý 10000km a je prošoupaný najednom místě skrz) to může snadno snížit na 10mm. A to je rozdíl, který ve vzdálenosti k pedálům cítíš, pokud jsi na dané kolo zvyklý. Když to sleze o 10mm během 5000km ani ti to nedojde, ale ta výměna za nový je pak 10mm skokem.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 17.05.2008
                        Autor: Jirka
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Prodávám Azuba 3

             

        Odhaduji, že za tři, čtyři roky budu muset pana Zemánka poprosit o nějaké dětské lehokolo. Nějakou konverzi Bufa či Mini na Minibufo či Micromini.:-) Protože pokud budou děcka po nás, tak na tom budou chtít jezdit 100pro taky.:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 07.05.2008
        Autor: Martis
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  •      

    Příspěvek byl smazán administrátorem serveru NaKole.cz.

    Datum: 06.05.2008
    Autor: šmudla
    • Re: Prodám/daruji homebuild rám na lehokolo

           

      to tě to tak brzy přestalo bavit? nebo se koncepce ukázala jako slepokolejná?

      [ Zpět ]
      Datum: 06.05.2008
      Autor: vladaza
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Prodám/daruji homebuild rám na lehokolo

           

      Spíš strašně málo už za ten rok najezdím - mám problém s koleny a na leháči se zadýchávám. Byvit mě to nepřestalo ale mám takovou povahu že strašně věcí rozdělám, bavím se rejpáním v tom, nastuduju si a nezbude energie a píle na dotažení do zdárného konce.
      Vybavení mojí dílny stojí za starou bačkoru a celkově mám nervy v kýblu z toho že mě rodinka v tom zybtku nářadí dělá "bordel-jejich úklízením"- ve smrtelné kombinaci s mojí špatnou pamětí (potřebuješ vrták koupenej před měsícem a Ejhle vrták je uklizenej neznámo kde=kup si novej).
      S koncepcí jsem spokojen, kolo jezdí(ale já málo jezdím všeobecně), rám mě bude doma akorát zavazet a pro někoho kdo si chce za pár kaček na něčem jezdit a nemá svářečku poslouží.
      Kupuju(teda mám už skoro všecko ponakupované) na lehokolo v.2 (horácký rám, 20"BMX Freestyle vpředu, 26" vzadu, 3x8převodů, V-Brzdy vpředu vzadu),tento víkend na to přivařím šlapák.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.05.2008
      Autor: šmudla
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

369 cyklistů (17 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024