reklama

Šengen - zkušenosti

Zdravím přítomné cykloše.
Prosil bych zástupce z příhraničních oblastí o zasvěcenou informaci jestli opravdu lze po každé polní cestě překročit hranici. Zejména mne to zajímá v Podyjí , Slavonicku , České Kanadě a u Třeboně ale i informace z jiných regionů zaručeně padnou na úrodnou půdu u nás vnitrozemských. Nerad bych se nechal honit rakouským nebo německým domorodcem s vidlema, že jsem projel po cestě, která je od války jeho.

[ Zpět ]
Datum: 16.04.2008
Autor: Peldy
  • Re: Šengen - zkušenosti

         

    Jasně, můžeš kdykoli a kdekoli překročit hranici, nemusí to být ani po cestě, klidně lesem, nebo přes řeku :o). Jen musíš mít jakýkoliv doklad totožnosti.
    Tady u nás na severu mě nikdy nikdo vidlema nehonil (za hranicema, u nás to jeden zemědělec zkoušel - na cestě :o))
    Dost velká část hranice je v Nár. Parcích, tak tam samozřejmě platí jejich omezení pohybu.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.04.2008
    Autor: PepikW
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Šengen - zkušenosti

         

    Tady u nás ve Slezsku to funguje bezvadně, ale dovedu si představit že mě nějaký zemědělec honí s vidlema, kdybych mu při tom přecházení lezl přes pole. :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 16.04.2008
    Autor: Suchoj
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Šengen - zkušenosti

         

    Tak tak u nás ve Slezsku je všechno ok, do Polska jsem překračoval hranice různným způsobem a všechno ok.
    Ale...
    na územích I. zón a na některých dalších místech označených jako zvláště cenné oblasti přírody. V tom budou fungovat národní parky Šumava, Krkonoše, Podýjí a České Švýcarsko. Zde bude platit zákaz opustit vyznačené stezky (viz zákon o ochraně přirody). Paradoxně tak pěší a cyklisté musí procházet kolem opuštěných budek, kde dnes úřadují policisté a celníci.
    Ve II. zónách chráněných oblastí bude možno státní hranici překračovat kdekoli, i mimo značené turistické cesty.
    Více
    http://www.cyklistikakrnov.com/Clanky/07...

    [ Zpět ]
    Datum: 16.04.2008
    Autor: Asterix
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Šengen - zkušenosti

         

    Vše bylo řečeno.
    Mimochodem německý domorodec s vidlema je pořád lepší než čeští chovatelé krav, kteří přehrazují cesty elektrickým ohradníkem neboť se domnívají, že až kam dohodí krumpáčem je jejich. Protože domorodec je vidět, ohradník se dá jen tušit.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.04.2008
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Šengen - zkušenosti

         

    Jo, v pohodě už loni v létě jsem jezdil okolo Vranovské přehrady a pak přes Hardeg do Rakouska, nikde nikdo a nazpět jsem jel po úplné polnačce .Také v Jižních Čechach u rybníka Stankov,v pohodě jen označení že přechod je pouze pro pěší a cyklisty. Takže si jed vesele kam chceš. Zdar

    [ Zpět ]
    Datum: 17.04.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jiris)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Šengen - zkušenosti

         

    Muzu ti potvrdit, ze i u vesnicky Schengen muzes kdekoli prekrocit hranici a nikoho se neptat na povoleni, at jsi na uzemi Luxu, Nemecka nebo Francie. Jenom pres Moselu se da jenom po mostech, je docela siroka a hluboka, tak se pres ni blbe brodi :o)

    [ Zpět ]
    Datum: 18.04.2008
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Šengen - zkušenosti

           

      tys neplavec? :o))

      [ Zpět ]
      Datum: 18.04.2008
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

281 cyklistů (13 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | dnes

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024