reklama

Zámek na kolo

Mohli by ste mi doporucit kvalitni zamek na kolo.....(ne moc drahy:) cca do 500,- ).Zitra si jdu pro Meridu Matss tfs 500 a rad bych ho aspon nejak uchranil pred kradezi, diky za info

[ Zpět ]
Datum: 14.04.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (Eliii99 ([email protected]))
  • Re: zamek na kolo

         

    Já mám tenhle zámek a jsem s ním spokojený: http://eshop.skiservis.cz/Citadel/Zamek-na-kolo...

    Citadel je levnější značka firmy Abus. Zámky jsou podobně kvalitní jako Abus, ale jsou výrazně levnější.

    Zámkem v pohodě lze obepnout dvě kola a sloup nebo zábradlí. Je docela lehký a hlavně není na klíček, což je pro mne hodně důležité, protože klíče rád ztrácím :-))

    Výběr zámku ale závisí na spoustě dalších věcí. Jestli budeš zamykat jen svoje kolo, nebo dvě či více kol? Jestli je pro Tebe lepší zámek na klíček nebo na kód apod? Budeš chtít vozit ten zámek na rámu kola, nebo ho dáš do batohu? Je důležitější váha nebo bezpečnost? Podle toho se dá teprve vybírat. Máš nějakou přesnější představu co by měl zámek ještě splňovat?

    [ Zpět ]
    Datum: 14.04.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (libork)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zamek na kolo

           

      Spousta zámků na kód jde otevřít během pár sekund. Za dob divokého mládí jsme se bavili tím, že jsme zámek třeba otevřeli a donesli majiteli kola dovnitř do hospody, jestli je to jeho kolo, že ho neměl zamčený. Jeden týpek nás pozval na pivo, tak jsme mu i poradili, jak zamykat: koupit si opravdový zámek;-)
      V podstatě stačí, když má planetový nebo podobný mechanismus (fabku lze otevřít šroubovákem a sichrhajckou), zvenku je dostupné jen těleso zámku a lanko. A je na pohled tlustší, než ostatní zámky, kterými patrně budou zamčena okolní kola. Já jsem takový zakoupil tuším v tesku za dvě kila.
      Pokud bude po Tvém kole toužit nepřekonatelně, doveze si pákové nůžky nebo flexu. Průměrně opálený pravicový zbohatlický zloděj jde cestou nejmenšího odporu od hospody do zastavárny.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.04.2008
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zamek na kolo

           

      jo ten je dobrej! Tím jsme měli zamčený s Medůzou kola u Michala. Michal zapomněl kód:o) a my chtěli domů, tak přinesl pilku na železo a v místě zámku to přeřízl. Cca asi za deset vteřin. Je to z hliníku:o(((

      [ Zpět ]
      Datum: 15.04.2008
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zamek na kolo

         

    Žádný zámek nezabrání ukradení kola, pouze zloděje zpomalí, i na zamčené kolo je třeba vidět a mít ho pod kontrolou,snad by pomohl dobrman nebo jiné vhodné plemeno přivázané ke kolu.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.04.2008
    Autor: keťo
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zamek na kolo

           

      Pesk je poměrně zvíře, většinou stačí hodit mu kousek salámku a kolo je Tvý. Radil bych medvěda. S malým;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 16.04.2008
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zamek na kolo

         

    Já používám zámek s klíčem s oboustranným profilem. Vlastní tlusté lano je z houževnaté oceli, takže přefiknout jde blbě, muselo by se pochladit dusíkem a přepilovat lze také hodně blbě, protože kolem něj jsou válečky z tvrdého materiálu, které se při přeřezávání protážejí, takže bez svěráku ani prd a pak, je to údajně materiál, který je fakt na přeříznutí flexou, pilka nemá šanci. Už vidím, jak někde "u hradu" někdo nebo v noci v kempu zápasí se zámkem, flexou, ručním svěrákem a tekutým dusíkem. Jinde kolo nenechávám (to je nejlepčí ochrana).

    [ Zpět ]
    Datum: 16.04.2008
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zamek na kolo

           

      A máš na něco takového odkaz nebo je to vlastní výroba?

      [ Zpět ]
      Datum: 02.05.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Thoms)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: zamek na kolo

             

        Já mám konkrétně typ "ABUS BUFFO 880" (starší typ), ale dělají se i mnohem bezpečnější. Na stránkách výrobce se lze inspirovat i na další podobné: http://www.abus.de/us/main.asp?ScreenLang=us... Doporučuji prostudovat i sekci zámků na motorky.

        U nás třeba na stránce http://www.e-kovarna.cz/index.php?subk=AB200.

        Tak

        [ Zpět ]
        Datum: 02.05.2008
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: zamek na kolo

               

          Ty U-zámky mají ve velké oblibě Němci. Jenomže jsem taky viděl v Berlíně rámy kol, přimknuté tímto zámkem k zábradlí. Rám bylo to jediné, co zůstalo. Ostatní včetně sedlovky se sedlem bylo pryč.

          Takže když už chci mít jakousi jistotu, je potřeba zajistit nejen rám, ale co nejvíc z toho, co se dá odmontovat: přední i zadní kolo i sedlo.

          Jednou jsem viděl před prodejnou stát kolo bez sedlové trubky včetně sedla (nevím, proč jsou v takové oblibě rychloupínáky sedlové trubky, když na kole obvykle jezdí stále tentýž cyklista), jednou přišla do prodejny slečna, že jí právě někdo ukradl sedlovku i se sedlem, jestli nemají něco levného, na čem by mohla aspoň dojet domů.

          [ Zpět ]
          Datum: 02.05.2008
          Autor: Bin-Laďin
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: zamek na kolo

                 

            Rychloupínak je na sedlovce proto, aby se často mohlo dávat sedlo dolů na sjezdy. Jediné kde tohle nemá smysl je silnička a tam také častěji rychloupínáky nejsou.

            [ Zpět ]
            Datum: 03.05.2008
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: zamek na kolo

                   

              Ano, v tom máš pravdu, ale většina lidí si jednou nastaví sedlovku a protože na kole nikdo jiný nejezdí, už na ni nikdo (krom případného zloděje) nechytne. Dokud nemají kolo bez sedlovky i sedla, ani je nenapadne rychloupínák vyměnit za šroub. Pravda ale je, že takových krádeží moc není.

              Toto jsem měl na mysli. Rychloupínáky také obvykle vypadají pěkně a navíc bývají na kolech už v prodejně.

              [ Zpět ]
              Datum: 03.05.2008
              Autor: Bin-Laďin
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: zamek na kolo

                     

                při změně sedla, kola si vždycky hraji s posedem.když se mi podaří najít ideální polohu, tak jsem rád a už do toho nešťárám, upínák nepoužívám

                [ Zpět ]
                Datum: 03.05.2008
                Autor: vladaza
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Ještě k sedlovce mimo hlavní téma vlákna

                   

              Rychloupínák je na sedlovce dobrý proto, aby se dalo sedlo rychle sundat :-)

              Tak například já sedlo sundavám při tom, když ho dávám do kufru Octavie (se sedlem se nevleze, bez něj ano). A nebo na střešní nosič (do sedlovky dám záslepku, aby nepršelo do trubky). Ze sedla se totiž nachytané mušky fakt blbě stírají ... (nemusím ho alespoň balit do igelitu). I kdyby ne, když je na nosiči více kol vedle sebe a dávají se cik-cak, občas je nutné nějaké sedlo dát víš či níž, protože je ve stejné výšce s řídítky. Ještě mě napadají servisy, existují i stojany, kde se kolo upíná místo sedla. Můj servisák zrovna takový má. Občas mají některé věci i skrytý smysl. :-)

              [ Zpět ]
              Datum: 04.05.2008
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: zamek na kolo

                 

            Základní zásada je, kolo raději nikde bez dozoru nenechávat. I jkdyž budu mít sedlovku bez rychloupínáku, tak pořád mám na kole X jiných věcí,m které je možné odnést (lahev, pumpa, podsedlová brašna apod.). Kdo tyhle věci má pořád tahat? Zámek je především psychologická ochrana před těmi, kdo by chtěli na kolo sednout a jet. A pak ho používám v kempu přes noc.

            [ Zpět ]
            Datum: 04.05.2008
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: zamek na kolo

                   

              A kdo kolo neukradne cele nebo aspon nejakou cast, i v cizine se po nem s chuti aspon projde a ponici ho- minimalne v okoli nadrazi, v centrech mest apod.
              Kde si nemuzu vzit kolo sebou, tam z nej neslezu (jsou vyjimky, ale clovek to tam musi znat a mit odhad).

              [ Zpět ]
              Datum: 04.05.2008
              Autor: vasek
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: zamek na kolo

                     

                Kde si nemuzu vzit kolo sebou, tam z nej neslezu (jsou vyjimky, ale clovek to tam musi znat a mit odhad). = souhlas

                [ Zpět ]
                Datum: 04.05.2008
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zamek na kolo

         

    Já mám tento s alarmem http://run.to/alarmy. Lanko a zámek je asi stejně naprd jako u ostatních (kdo chce ukrást ukradne). Ale houká to a tedy plaší a upozorňuje. Dobře má zpracováno http://www.cyklistikakrnov.com/Bezpecnost...

    [ Zpět ]
    Datum: 16.04.2008
    Autor: Majan
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zamek na kolo

           

      Já mám tento zámek s alarmem už 5 let, v něm teprve druhou baterku, pracuje stoprocentně spolehlivě v dešti, mrazu a již třikrát mi zachránil kolo. Tento alarm má totiž výhodu v tom, že je tam i otřesové čidlo, které alarm spustí i při manipulaci s kolem. Což zloděje (zatím) překvapí a odradí. Alarm mi spustil, i když jsem sundavala pumpičku z kola nebo mi na zem vedle kola (1 m daleko ) spadlo cca 1,5 kg těžké poleno. Možná mám štěstí na kus, ale od té doby, co mám zámek s alarmem, mám například v kempech o hodně klidnější spaní.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.05.2008
      Autor: Soptík-I
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zamek na kolo

         

    Koupil jsem 4 zámky s alarmem, po dvou letech funguje jako alarm už jen jeden. Když ti někdo bude chtít ukrást kolo, tak ti ho ukradne. Takže jakýkoliv zámek se silným lankem, abys mu to trochu ztížil. Slabé lanko jsem hravě přestřihl malýma pákovýma kleštičkama do kapsy. A včíl mudruj.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.04.2008
    Autor: Bejbís
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zamek na kolo

           

      Také jsem se kdysi napálil ... Klakson je na houby. Jak jsem uvedl: ABUS BUFFO je můj typ. :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 02.05.2008
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zamek na kolo

           

      Tak jest. A proto jsem na cestách kolo nikdy nezamykal. Opřel jsem naložené kolo o výlohu supermarketu, na představec položil helmu, do ní dal brýle, na ně rukavice a šel na 3-4 hodiny na průzkum Po návratu vždycky všecko bylo na svém místě. Doma mně totéž kolo ukradli v noci ze sklepa v zamčeném domě.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.05.2008
      Autor: Bin-Laďin
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: zamek na kolo

             

        Mám stejnou zkušenost z cest. Rakousko, Švýcarsko, Francie, Řecko, Norsko (c toho ,co jsem projel) tam všude nechám kolo (i bagáží) stát před supermarketem celkem v klidu. U nás a nebo na Slovensku bych si to nelajznul.

        [ Zpět ]
        Datum: 04.05.2008
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: zamek na kolo

               

          Ja mel v anglii oprene kolo 2 mesice jen tak pred barakem, pred supermarketem (pravda byl to krap) a nikdo o nej ani nezavadil pohledem. V CR kdyz uz bez zamku tak kolo do peti metru od sebe + vyhodit brzdy at ho muzu seskrabat na nejblizsi krizovatce :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 05.05.2009
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Choly)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…

Hledám: Partacku na výlety

Hledám: Partacku na výlety
01.04.2024
Muž 48 roků, mám starší kolo predelane na e-bike. Jezdím z Prahy 8 na Karaný a nebo výlety v okolí Berouna. Občas…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

227 cyklistů (14 přihlášených)

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024