reklama

Opravi konkretni silnice pro kola a kde to zjistit

Ahoj - protoze jezdim 99% po silnicich (a ne ze by se mi tedy ten jejich stav a provozoz libil ;-(...) a treba u nas ve Stredohori jsou v takove krasne krajine treba "silnice" ze Stepanova na Vlastislav, z Lukova na Milesov, nebo z Cerncic na Milesov, ale bohuzel kdyz se na nich jede z kopce (alespon na silnicnim kole), tak se musi vecne v protismeru s jednim okem porad dozadu ("bole na bouli") a z celeho kopce po celou dobu brzdit, aby se kolo nerozjelo vic, nez asi 10-12km/h, z cehoz berou pekne krece do prstu (jinak se neda udrzet v sedle), takze "jizda" z kopce je tam mnohem neprijemnejsi, nez do kopce ;-( ...

Zajimalo by mne tedy, jestli mohu nekde zjistit, zda se s temito silnickami pocita, ze by se opravily (doufam, ze tam hned zacnou jezdit auta a mam obavy, ze jen kvuli cyklistum to asi nikdo delat nebude ;-(...) a zkousel tedy jsem psat treba na [email protected] z http://www.cyklostrategie.cz/kontakty.php , ale odpovedet se zrejme "nedari" ;-( a tech kontaktu je tam na takoveto zkouseni hodne a obavam se, ze dopadnu stejne :-(.

Nevite tedy prosum, komu asi tak nejlepe napsat, kdo by mi mohl dotaz zodpovedet, nebo jeste lepe by se mohl "v zajmu cyklistiky" snazit opravdu konkretnich silnic prosadit, tedy pokud uz moc "nefantaziruju" a nechci "opravdu moc" ? ;-) ...

Dekuju ...

[ Zpět ]
Datum: 14.04.2008
Autor: VladaS
  • Re: Opravi konkretni silnice pro kola a kde to zjistit

         

    Já bych se asi obrátil na toho kdo má ty silnice na starosti, což je u silnic druhé a třetí třídy kraj (pokud se nepletu). Tam je asi větší šance na odpověď než z ministerstva.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.04.2008
    Autor: V-l-K
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Opravi konkretni silnice pro kola a kde to zji

           

      Souhlas. A do té doby může jezdit na bajku a najednou zjistí, že i přes zmenšený rádius dojezdu má těch cest 50x víc ;-))

      [ Zpět ]
      Datum: 15.04.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Šnek)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Opravi konkretni silnice pro kola a kde to zji

             

        Obavam se, ze na tehle konkretnich cestach by uz ani ten bajk moc nepomohl, protoze na nich paradoxne jedu radeji do kopce, nez z kopce, protoze to jedu tech 12km/h take a alespon nemusim celou dobu brzdit, od cehoz prave berou ty neprijemne krece do prstu ;-).
        (jednou jsem z te na Milesov radeji predcasne odbocil po lesni ceste zkratkou na Kostomlaty, ze uz jsem na to nemel nervy a paradoxne se po te lesni ceste jelo i na silnicnim kole mnohem lepe, nez po puvodni "silnici" ;-(...)

        Vim, ze siroka kola bajku by mozna snesla na tech dirach "vylesenych vysokymi a jeste horsimi vycuhujicimi zaplatami" vetsi rychlost, nez plaste 23mm narvane na 130PSI a hlavne by asi hodne zachranilo odpruzeni (priznavam, ze co jsem jel prvne na kole asi pred 37-mi lety, tak jsem jeste na bajku nesedel a uz vubec ne na nicem odpruzenem), ale zase tahat se s tim "zelezem navic" by se mi treba 130km zrovna moc nechtelo ;-( ...

        Takze se pokusit hledat kontakty nekde na strankach Usteckeho magistratu, ci jak by se to melo jmenovat, nebo to radeji zkusit treba na nadrazi, protoze mam obavy, ze dopadnu uplne stejne, ze mi reknou, ze nemaji penize na opravy dulezitejsich silnic (treba primo v Litvinove mame take pekne "tankodromy" kde je o zivot jet na kole) a proc by je meli zajimat nejaci "blaznivi cykliste", kdyz si mohou radeji koupit treba toho bajka a "neprekazet na silnicich" ze ? ;-( ....

        [ Zpět ]
        Datum: 15.04.2008
        Autor: VladaS
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Opravi konkretni silnice pro kola a kde to zji

               

          Máš pravdu, že ten bajk by ti na tech silnicích moc nepomohl. Ostré hrany tvrdého materiálu v kombinaci s hloubkou děr je na našich silnicích rizikem i pro bajkové rámy a ráfky. Je to o něco lepší díky odpružení, ale i tak mám občas strach o zadní stavbu a osmu už jsem si takhle uhnal i na tvrzených dvoustěnných ráfcích.
          Myslel jsem to tak, že s tím bajkem bys po polňačce uháněl rychleji a pohodlněji, než na silničce po takových silnicích.

          [ Zpět ]
          Datum: 15.04.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Šnek)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

358 cyklistů (14 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024