reklama

Správný tlak v tlumiči

Mohl byste mi někdo poradit, jaký správný tlak má být v zadním tlumiči Rock Shox 2,1 Bar při mých 90 kg. Když sem to hledal, nikde jsem hodnotu tlaku nenašel, jenom takovýto jednoduchý návod .Díky

# Ujistěte se, že tlumič není uzamčen
# Opatrně vypusťte vzduch (jako z duše)
# Jelikož je každé kolo jiné, doporučená výchozí hodnota (psi) pro nafoukání, je POLOVINA VAŠÍ VÁHY PŘEPOČTENÁ NA LIBRY
# Přesuňte (pokud zde již není) indikační gumový kroužek na pístnici těsně k černé polovině tlumiče (ta, kde je ventilek)
# Zlehka a plynule dosedněte na kolo
# Následně změřte, o kolik se tlumič pod Vaší vahou stlačil
# Spočítejte, kolik procent z celkového zdvihu tlumiče (u tlumiče 165x38mm je zdvih 38mm atd.) bylo po zatížení využito
# Výsledná hodnota stlačení po zatížení kola Vaší vahou měla pohybovat v rozmezí 15-25% (pro výše uvedený tlumič s 38mm zdvihu by to tedy mělo být od 5,7mm do 9,5mm
# Pokud se hodnoty od těch doporučených liší, upravujte tlak vzduchu do té doby, než budou správné - NEZAPOMÍNEJTE VŠAK NA MAXIMÁLNÍ PŘÍPUSTNÝ TLAK 250psi !

[ Zpět ]
Datum: 02.04.2008
Autor: Holfi
  • Re: Správný tlak v tlumiči

         

    To ti nikdo říct nemůže ani přibližně, protože pro různá kola se to diametrálně liší a pro různé tlumiče ještě více.
    Vozil jsem na různých fullech a různých tlumičích od 60psi až do 200psi.

    Fouká se vždy dle sagu, ten zkus na začátku v rozsahu 20-25% a pak dolaď dle pocitů a využití zdvihu. Přes 30% sagu bych nepřekračoval (ani kdybys i na těch 30% nevyužíval celý zdvih - pak je problém ve vybrané kombinaci rám + tlumič a ještě menší tlak a tedy větší sag nic neřeší).
    A pod 15% (až na pár vyjímek rámů jako Sting) by také sag být neměl. Pokud ano a je třeba menší sag než 15% aby tlumič nechodil na doraz, tak opět bylo vybráno kolo včetně tlumiče na daný styl jízdy špatně.

    Takže začni třeba na cca 8mm sagu tlumiče a pak uvidíš.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.04.2008
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Správný tlak v tlumiči

           

      Těch 8mm pro začátek platí, pokud máš tlumič s chodem 38mm. Pokud máš s jiným chodem, tak odpovídající hodnotu, tedy např. pro tlumič s chodem 50mm bych začal někde na 10-11mm sagu.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.04.2008
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Správný tlak v tlumiči

             

        Podle toho návodu mi to vychází na základní hodnotu 99 Psi a s tím tedy začít experimentovat. Jedná se o VeloGauč :o)) tzn. žádné těžké terény max. lehký terén, akorát u mě pokud to ještě nepředělám , je problém se špatně umístěným kloubem, takže tah řetězu mi působí na stlačení tlumiče. Na rovině v tom není problém, jezdím frekvenčně, ale v kopci na nejlehčí převody to asi bude znát.
        Jinak děkuji, i když chvílema pro mě mluvíš nějakou záhadnou řečí :o)) , ale snad sem to pochopil správně .

        [ Zpět ]
        Datum: 02.04.2008
        Autor: Holfi
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Správný tlak v tlumiči

               

          nenech se vystrašit:o) měření sagu je přesně to, co si opsal z návodu;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 02.04.2008
          Autor: vette
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Správný tlak v tlumiči

                 

            Až na to zcela zbytečné vypouštění tlumiče, co tam píšou.

            [ Zpět ]
            Datum: 02.04.2008
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

319 cyklistů (16 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024