reklama

Nosič kol na 5. dvere

Ahoj, prečítala som niekoľko tunajších diskusií o preprave bicyklov autom a ako najlepšie riešenie pre mňa mi vyšiel nosič na piate dvere, konkrétne tento od THULE:
http://www.autoboxy.sk/index.php?menu=2&...
Máte s ním (alebo podobným nosičom) nejaké konkrétne skúsenosti? Privítam akékoľvek pripomienky. Ešte doplním, že jazdím na Renaulte Clio, strešný nosič nepripadá do úvahy pretože som veľmi nevyrástla, ťažné zariadenie na aute nemám.
Díky.

[ Zpět ]
Datum: 01.04.2008
Autor: IvaM
  • Re: Nosič kol na 5. dvere

         

    http://www.hej.sk/sport-outdoor/obchod/217759...

    ahoj, nieco podobne som kupil v kaktusbiku v BA. da sa to kupit aj inde.
    Celkom v pohode to uvezie 2 bicykle, najviac vsak tri. podstatne je ze to stoji omnoho menej ako znackove Thule.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.04.2008
    Autor: alo
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nosič kol na 5. dvere

           

      Nosic s popruhy jsem si kdysi koupil taky a pouzil jsem ho asi 2x. Je potreba cas od casu zastavit a dotahovat popruhy, a doufat, ze kola nevytresu behem jizdy po kostkach apod.
      Thule sice stoji vic, zato je system mnohem dokonalejsi, bezpecnejsi a bez popruhu.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.04.2008
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nosič kol na 5. dvere

             

        Ten s popruhy mám taky (Italský - FAPA, cena do 1 tis.) a jel jsem s nim i přes německo, dotahovat nepotřeboval.
        Ale ten Thulák je super, jen by za tu cenu mohl být zajištěný (zamknutý) na autě. Takhle, aby ho člověk vždycky sundaval, skládal a ukládal do kufru.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.04.2008
        Autor: PepikW
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nosič kol na 5. dvere

             

        Suhlasim ze ten popruhov je asi bezpecnejsi. Ked vyrazim tak po niekolkych km zastavim, skontrolujem a dotiahnem. potom to uz ide v pohode. Isli sme s tym aj do Chorvatska a v pohode. Isli sme aj 130 km/h. Doporucena rychlost tam je myslim 90 km/h. ja doporucujem cca 110 km/h.
        Dolezite je aj nestrcit tie popruhy do tej karabiny opacne, vtedy sa to uvolnuje. Ak to da clovek spravne, tak to drzi. Je treba pred odjazdom popotiahnut vsekty popruhy a vyskusat pevnost. Kto nevie co s peniazmi, nech si kupi Thule.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.04.2008
        Autor: alo
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nosič kol na 5. dvere

               

          Alo, dík za tip. Pozrela som si tvoj odkaz, ale bohužial zrovna Clio je uvedené v zozname áut, na ktorý tento nosič nepasuje (ešte sa spýtam v Kaktusbiku).

          [ Zpět ]
          Datum: 02.04.2008
          Autor: IvaM
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nosič kol na 5. dvere

                 

            http://www.koloobchod.cz/nosice-kol...

            ja mam typ Verona, ale kukam ze som si mohol asi radsej kupit typ Venezia. Neviem ci nie je rozdiel v tom, ze typ Verona das aj na sedan, kdezto Venezia je len na hatchback a kombi..

            [ Zpět ]
            Datum: 02.04.2008
            Autor: alo
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

284 cyklistů (0 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024