reklama

Děkuji za předešlé nazory.Asi pujdu do nějakeho toho HT i kvuli

Děkuji za předešlé nazory.Asi pujdu do nějakeho toho HT i kvuli ceně.Už jsem to teda posunul někam okolo těch 30tis ale full mě zatím neláká,už i proto že předpokládám že nebudu jezdit jen těžký teren ale občas to potahnu i po silnici a pevnějších polňačkách.Ted se už jen zorientovat v těch značkách nabízených kol.Koukal jsem na Meridu TFS,Scota,Apache Blachhawk,Giant.Prozradíte své zkušenosti s těmito značkami popř doporučité jiné??Jěště bych se rád optal na Vaše zkušenosti s koupí kol po netu třeba i v zahraničí.Dík všem Michal

[ Zpět ]
Datum: 27.03.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (lachim)
  • Re: Děkuji za předešlé nazory.Asi pujdu do nějakeho toho HT i kv

         

    Nechci te nikam lamat, ale uvazujes li o kole za 30 papiru, pridej jeste par kacek a jdi do Fulla..
    Taky jsem si predloni koupil HT a uz mam fulla. Zkus se na tom aspon svezt, at poznas rozdil...
    Ja jsem nastesti koupil HT po sleve za cca 13 papiru, takze me to ted ani nemusi moc mrzet.
    Ale dat 30 a zacit trosku vice jezdit a zjistit ze chci fulla, je trosku drahy zjisteni :o)

    [ Zpět ]
    Datum: 27.03.2008
    Autor: Meduza
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Děkuji za předešlé nazory.Asi pujdu do nějakeho toho HT i kv

           

      Souhlas, jak už jsem řekl, mám treka stratose a pak jsem si koupil HT kellys za 14 po slevě. A toho jsem dlouho nejezdil a byl full :-) a tak to zůstane :-) Když nový kolo, tak lepšího fulla. Ta možnost když tam máš trošku hladší gumy vše zamknout a jezdit po silnici tu je, ale chceš do lesa? odemkneš a užíváš si v lese na fullíku :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 27.03.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (wert)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Děkuji za předešlé nazory.Asi pujdu do nějakeho toho HT i kv

             

        To se proste clovek musi svezt, ten rozdil je nesdelitelny.
        A co se rychlosti full vs ht tyce, tak jsem si to ted porvnal ted v sobotu a v nedeli. V sobotu jsem vas dohanel do Pysel a trasa Barrandovsky most - rozcesti se 101 nad Dobrejovicema mi trvala na fullu se sirokanskejma gumama (predek 2,4 NN a zadek 2,25 RR) 46 minut.
        To same jsem pak jel druhy den na HT se slickama (Michelin 1,5, uplne holy) a cesta mi trvala 43 minut....
        Jeste dodavam, ze jsem jel obe cesty s tepakem, ktery mi vecer ukazal prumernou tepovku v obou dnech zhruba stejnou a to 138tepu/min. Z toho mi plyne, ze kdybych byval dal na fulla ty tenky plaste, tak by ten cas byl zhruba stejny, akorat na fullu jsem jel o mnoho pohodlneji, a to i po silnicich (nejsou hold vsechny v super stavu)...

        [ Zpět ]
        Datum: 27.03.2008
        Autor: Meduza
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Děkuji za předešlé nazory.Asi pujdu do nějakeh

               

          Tohle už mám vyzkoušeno dlouho a zcela to souhlasí s tím co píšeš.
          Na fullu nejsem vůbec pomalejší pokud mám stejné pláště. Samozřejmě nerozlišuju rozdíly typu 20s na hodině jízdy, ty mě opravdu absolutně netrápí a ani nejsem schopný je přesně změřit.
          A po některých silnicích jezdím také mnohem radši na fullu než dříve na HT a silničce. V podstatě často na silnici ani propedal nezapínám, jak bývá rozbitá.

          Já jak jezdím pomalu, tak u mě nebyl ani moc velký rozdíl bike s pořádnými plášti x silnička. Tady samozřejmě rozdíl už je, ale u mě to dělalo pouze 10% na průměru jízdy při stejných tepech a kopcovitém terénu (vše po asfaltu samozřejmě porovnáváno). V rovinatém by to dalo o malinko více, ale ne o moc.

          Pokud se jezdí turistickým tempem, tak se ty rozdíly jak jedou jednotlivý druhý kol a to myslím až po crosse a silničku přeceňuje.
          Samozřejmě jiná věc je, když pak někdo dokáže jezdit průměry kolem 30ti nebo ve skupině ještě vyšší. Tam ty rozdíly začnou hodně narůstat.
          Ale pokud se jedná o průměrné rychlosti pod 20, tak jsou ty rozdíly malé.

          [ Zpět ]
          Datum: 27.03.2008
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Děkuji za předešlé nazory.Asi pujdu do nějakeh

         

    Při výběru je u mě v první řadě geometrie rámu,co na dobře vybaveném kole když nesedí posed,pak vidlice,kola a výbava a co v dané chvíli je na trhu nelpím na konkrétní značce.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.03.2008
    Autor: keťo
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Děkuji za předešlé nazory.Asi pujdu do nějakeho toho HT i kv

         

    Vzhledem k tomu, že v té diskusi, kde jsme Ti radili, nepadl název ani jedné firmy, na kterou se teď ptáš, nevím, za co nám děkuješ.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.03.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (zbartos)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Děkuji za předešlé nazory.Asi pujdu do nějakeho toho HT i kv

           

      za nazory jestli HT nebo full.Pro začatečníka se to hodí.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.03.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (lachim)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

275 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024