reklama

duša

Caute cyklisti a cyklistky. chcem sa spýtat, aký mate názor na kvalitu dusi . je podstatny rozdiel medzi tými dražšími a lacnejšími. znižuje sa pri tom aj charakter jazdy a opotrebovanie plástou? či je to vsetko iba jeden velký reklamný ťah? nejde mi ani tak o rýchlu sportovu jazdu. hlavne kazdodenné pouzitie a sem tam nejaký náklad an nosiči. Prajem pekné velkonocné sviatky.

[ Zpět ]
Datum: 21.03.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (Mišo ([email protected]))
  • Re: duša

         

    Dražší duše jsou dražší pouze proto, že jsou lehčí.

    Klasická biková duše za 70Kč váží kolem 160-210g a má tloušťku stěny 0,9mm. Kolem 100Kč jsou k mání duše kolem 120-130g s tloušťkou stěny 0,6mm.
    A pak to roste cenově hodně rychle a klesá až k extrémním 80-90g s tloušťkou stěny 0,45mm.

    Podstatný rozdíl tedy je, že ty ultralehké a superdrahé už jsou výrazně náchylnější k defektům. U těch kolem 120-130g je to pořád ještě cca stejné jako u klasiky (tam stejně hlavní roli hraje plášť).

    Osobně bych do duší lehčích než je těch 120-130g nešel, jsou akorát šíleně drahé, náchylnější na defekty a už stejně nic moc váhově neušetří.
    Pak už je lepší jít stejně rovnou do NoTubes.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.03.2008
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: duša

           

      Souhlasím. Vyzkoušel jsem Continental Supersonic - cca 95g - za vyjížďku jsem píchl 2x a v neposlední řadě to významně přispělo k nepohodě na sedle. I zvuk od kol je takový papírový.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.03.2008
      Autor: hasan
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: duša

             

        Pokud je to píchnutí skrz plášť, tak na to ani moc s tou superultralightkou souviset nebude, tohle z 99% ovlivní plášť (pokud třeba trn projde pláštěm, tak je úplně jedno jakou tam máš duši, nevydrží to žádná).
        Náchylnost na defekty u těhle duší je uvnitř pláště, tedy hrozně snadno se stane defekt třeba o nepatrný ostřejší hranu pásky na ráfku, apod.
        Ale nevim jaký jsi měl defekt, takže těžko říct, zda to mělo nebo nemělo souvislost.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.03.2008
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: duša

               

          kdysi jsem dokonce zkoušel latexové duše / tuším Vittoria, barva do fialova/ a to se nesvědčilo vůbec, mám dojem, že se mi na nich ani nepodařilo vyjet z domu a už ucházely, problém taky byl v tom, že jsem nevěděl čím je zalepit, jedna stála ,tuším, přes dvě kila - nebrat! obecně mám dopbrou zkušenost s výrobky Schwalbe , duše i pláště, od této firmy bych se nebál ani těch lehčích duší, ale nejsou běžně k mání/ XX light mají pro 26" 95 gr, extralight 130 gr a klasiky 190 gr, ten střed by byl optimální, kdyby byl/

          [ Zpět ]
          Datum: 21.03.2008
          Autor: vladaza
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: duša

                 

            Když jsem Schwalby sháněl, zavolal jsem přímo k dovozci, ten mi řekl kdo je prodává v mém okolí a přes něho jsem objednal.

            [ Zpět ]
            Datum: 21.03.2008
            Autor: ronda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: duša

               

          Mam ráfky bezdušové crossmax a do teď jsem tam žádnou pásku nedal :-). Natahuji na to duši a norm. plášť. Se 125g dušema -žádný problém.

          [ Zpět ]
          Datum: 21.03.2008
          Autor: hasan
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: duša

           

      Pokud nejsou pláště podhuštěné (což spousta jezdců preferuje), nemělo by to vadit. Když jsem začal jezdit 29", dal jsem dovniř poctivě WTB originál 29" duše (WTB 700x47-52). Jedna vážila 203 gramů. Dnes do nich cpu úplně obyčejné crossové (Kenda 622x28-47) které váží 151 gramů. Přesto že jsou uvnitř výrazně tenčí, nemám větší počet defektů než předtím (styl jízdy je stejný). Jediný rozdíl je že je musím dofukovat po 14 dnech místo jednoho měsíce.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.03.2008
      Autor: Petrun
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: duša

             

        Jasně, s tím také souhlasím.

        Jak jsem psal výše, tak u těch superultralightek pod 100g jsou to stejně většinou defekty uvnitř pláště aniž by cokoliv pláštěm prošlo. A není to jen o tu pásku na ráfek, ale i třeba o nepatrně ostřejší hranu patky nebo stačí i nepatrně vystouplé vlákno pláště.
        Ale tohle platí až pro ty superodlehčené pod 100g. Od těch 120g a síle stěny 0,6mm problém nebývá.

        S dofukováním také souhlas, ale to ničemu nevadí. Já dofukuju třeba stejně každý týden ať tam mám 120-130g nebo dříve klasiku kolem 180g. Ono přeci jen i u té klasiky to o něco za týden klesne a když jezdím tlaky hodně nízké, tak už není ani ten menší pokles tlaku ideální.

        [ Zpět ]
        Datum: 22.03.2008
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: duša

               

          Souhlas :-) To ucházeníí je nejvýraznější u silničky. Za týden z 9-ti na 7,5 atmosfér!!!

          [ Zpět ]
          Datum: 22.03.2008
          Autor: Petrun
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

322 cyklistů (6 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024