reklama

GPS a opet Crempa :o)

Tak jsem dnesni track vycistil prohnal processore a vkydnul do Crempy...
No a tohle z toho vyslo-
http://utrack.crempa.net/report/saved_report...
Mezi Lochkovem a Slivencem ten strasnej klikyhak az ke mne pred barak...
Takze jsem nelenil a otevrel GPX soubor v Notepadu a hledal chybku a nasel..
Chyba se nachazi az uplne ke konci Tracklogu..
Posledni trkpt ma polohu zhruba u me u baraku, ale ze zahadnych duvodu je ji prirazen cas 18:49:45, coz je presne cas toho klikyhaku.
Notepad zde...
http://www.bike-forum.cz/forum/foto_big.php?typ...
Tato chyba se objevuje jak puvodnim logu, tak i v logu projetem trackprocessorem...
Crempa si evidentne ty body srovna podle casu i kdyz jsou na preskacku a pak s nima pracuje.
Moje otazka zni, kde si myslite, ze je chyba. V GPS nebo v Touratechu..
Bohuzel ten log primo z GPS stahnout a otevrit v Notepadu neumim.
V pripade ze je na vine GPS, napada vas jak se to muze stat, ze se tam priradi takhle blbej cas...? Je to vlastne asi posledni bod pred vypnutim....
Po odmazani vadneho trkpt to uz je v pohode....
Viz
http://utrack.crempa.net/report/saved_report...

[ Zpět ]
Datum: 15.03.2008
Autor: Meduza
  • Re: GPS a opet Crempa :o)

         

    A čím tu trasu zaznamenáváš?
    Já mám takovéhle odskoky občas na začátku trasy, když zapomenu vynulovat GPS před jízdou a tak si tam dá jako začátek, před tím, než se chytne družic, místo posledního zapnutí. Ale to má čas správně a je vždy na začátku trasy.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.03.2008
    Autor: kolombo
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: GPS a opet Crempa :o)

         

    Mě se pouze stává to co popisuje kolombo na počátku trasy nebo případně na konci, když nevypnu gpsku před barákem a jedu se zapnutou výtahem. Ve výtahu uvnitř baráku je signál opravdu bídní, ale většinou ho neztratí zcela a místo toho ustřeluje body někam pryč.

    Vždy mám ale body správně dle času seřazené a tak načtené do Touratechu z gpsky, tedy stačí smazat ten nesmyslný začátek a konec. Nebo lépe nulovat gpsku až po té, co před barákem chytí signál a při dojezdu zase vypnout ještě před barákem, pak se nemusí nic mazat.

    Ten tvuj případ je divný a mě přijde, že tohle může vzniknou pouze následovně:
    - do Touratechu stáhneš tracklog ok
    - v Touratechu přesuneš ten jeden bod až na konec (který měl být původně tam, kam patří časově a možná tak i opravdu byl)
    - Crempa bere body dle jejich pořadí a naopak je spíše dle data a času neřadí, protože to by to jinak naopak bylo správně, protože by se přesunul ten bod tam kam patří; takhle to vzalo dle pořadí bodů a bod byl jinde než měl být

    Nemohl jsi ten bod omylem v Touratechu přesunout ručně?

    Špatný datum a čas přiřazený u bodu v gpsce je velmi nepravděpodobný. Čas má a musí mít gpska naprosto přesný (dostává ho také z družice). Kdyby gpsce čas nesouhlasil jen o pár sekund, už by ukazovala naprosté kraviny.

    Trackprocessor také těžko může způsobit přesunutí bodu jinam než patří, pokud používáš to mnou popsané nastavení, tak to pouze smaže některé body, ale pořadí zůstane.

    Opravdu mi nenapadá jak by takový bod takhle mohl vzniknou jinak než ručním přesunutím v Touratechu.

    Pokud máš ještě včerejší záznam v gpsce nesmazaný, tak schválně zkus znovu ztáhnout přímo do Touratechu a pak hned uložit jak je do gpx formátu a někam hodit.
    Vážně by mě zajímalo, jak ten originální tracklog vypadal a jestli tam už je to, co je na tom screenshotu z notepadu.
    Pokud jo, tak je to opravdu záhada, jak by to mohlo vzniknout.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.03.2008
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: GPS a opet Crempa :o)

           

      A nebo i stačí když ho stáhneš znovu do Touratechu a hned se na něj v Touratech podíváš jaký je ten poslední bod.
      Pokud není poslední bod s tím špatně zařazeným časem jako na screenshotu, tak chyba musela vzniknout ručním přesunutím.
      Pokud už by tam hned byl, tak by tak musel být i v gpsce, ale tam netuším jak by to mohlo vzniknout.

      Jedině mi napadá, že došlo k nějaké ojedinělé chybě, že ukládal ještě bod právě ve chvíli vypínání gpsky a došlo k takovéhle zvláštní chybě.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.03.2008
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: GPS a opet Crempa :o)

             

        A pokud budeš koukat v Touratechu na znovu stáhnutý záznam, tak se podívej podle čeho máš seřazené sloupce a dej dle pointu, tak to seřadí v tom pořadí jak to stáhnul z gpsky (kdybys nechal dle data a chyba tam skutečně byla už v gpsce, tak bys to viděl v Touratechu správně, protože by tě přeřadil dle data).

        [ Zpět ]
        Datum: 16.03.2008
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: GPS a opet Crempa :o)

         

    Zajímavé je už jenom to, že tam na konci je sice špatný čas, ale už u něj nejsou souřadnice...

    Jak tohle mohlo vzniknout tedy nevím.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.03.2008
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: GPS a opet Crempa :o)

           

      A nebo jsou ty údaje udávané opačně ? Nejdřív poloha a potom čas ?

      [ Zpět ]
      Datum: 16.03.2008
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: GPS a opet Crempa :o)

             

        Nejdřív je poloha, tohle je ok.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.03.2008
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: GPS a opet Crempa :o)

               

          Počátek bodu:
          <trkpt lat
          Konec bodu:
          </trkpt>

          [ Zpět ]
          Datum: 16.03.2008
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: GPS a opet Crempa :o)

                 

            O.K.

            [ Zpět ]
            Datum: 16.03.2008
            Autor: Jarda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: GPS a opet Crempa :o)

         

    Nechci moc plašit, ale něco podobného Ti to provedlo už i u toho předešlého výletu...
    Předposlední bod má čas 19:34:22 a poslední 19:33:02...

    Podle mne Ti to asi mrví ten Touratech... Těžko říct... Já na stahování stop do počítače zásadně používám jen MapSource...

    [ Zpět ]
    Datum: 16.03.2008
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: GPS a opet Crempa :o)

           

      A udělalo Ti to už i loni jak jsme se byli večer projet za Airlinem doma... Bylo to 27.července...

      [ Zpět ]
      Datum: 16.03.2008
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: GPS a opet Crempa :o)

           

      Touratech normálně určitě nic takového sám nedělá. V mojem okolí ho používáme všichni a to už pár let a nikdy jsem nic takového neviděl.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.03.2008
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: GPS a opet Crempa :o)

             

        Je to zvláštní, no. Potom jedině samotná GPS... Asi bych porovnal oba konečné výstupní soubory, jak přes MapSource, tak i ten z karty. Pokud to opravdu dělá GPS, tak bych zkusil hard reset, třeba to pomůže.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.03.2008
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: GPS a opet Crempa :o)

           

      Presne tak, neco podobnyho uz jsem pri zobrazeni na Crempovi videl...
      Jisty je ze Crempa je v tom nevinne.
      Stahnul jsem ten log jeste jednou a nijak uz do nej nazasahoval (prisaham, ani jsem se ho nedotkl :o) ) a ten bod je tam znova.. V exploeru Touratechu ja na poslednim miste a Touratech ho jako totalni volovinu vubec nezobrazuje..
      Screen shot zde http://meduza.rajce.idnes.cz/Touratech/

      (Ach jo, Vaclave uz by jsi mohl fakt udelat nejakou moznost uploadu fotek a nejlepe i souboru, je mi blby to delat pres B-F :o)) )

      Takze z posledniho radku na me kouka vyska 336m (cili o 4 patra vyse od vypnuti GPS pred domem 319m) coz presne odpovida zapnuti GPS doma a neprodlenemu vypnuti vyhledavani druzic. Tak si myslim, ze vznikl ten posledni trkpt s nesmyslnym casem.. Vyska presne odpovida a poloha velmi blizko posledniho trkpt pri vypnuti.... Co vy na to??

      [ Zpět ]
      Datum: 16.03.2008
      Autor: Meduza
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Delaji to uplne vsechny :o)

         

    Takze jsme s Mlokem po ICQ dosli k nazoru, ktery je v zahlavi... Vypada to, ze kdyz clovek tu GPS zapne u pocitace, tak nez vypne prijem z druzic, tak se tam udela trkpt s vice mene poslednim zaznamem GPS, ale hodi k nemu mirne posunuty cas.... Touratech to ignoruje, ale Crempa to cely znova seradi a pak je tam tahle wolowina :o)

    [ Zpět ]
    Datum: 17.03.2008
    Autor: Meduza
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Delaji to uplne vsechny :o)

           

      Aha, tak já většinou vypnu u garáže příjem družic, uložím trasu a nechám GPS zapnutou.
      Ale nemám pocit, že by mi to dělala ani když ji zapínám u PC kde nenajde signál.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.03.2008
      Autor: kolombo
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Delaji to uplne vsechny :o)

             

        Tím uložením trasy to dost silně zredukuješ, mám takové tušení, že na max. 750 bodů... To je na celodenní výlet sakra málo...

        [ Zpět ]
        Datum: 17.03.2008
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Delaji to uplne vsechny :o)

               

          Já tu uloženou trasu používám jen orientačně, je u ní datum :-)
          Jinak mám samozřejmě i plný záznam se všemi body a ještě mám zapnutý záznam tras na kartu, takže mám vždy GPXka všech cest a klidně můžu nulovat GPSku a počítat si úseky jak potřebuju.

          [ Zpět ]
          Datum: 17.03.2008
          Autor: kolombo
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Delaji to uplne vsechny :o)

                 

            Tak to jo, uffff :-)))

            [ Zpět ]
            Datum: 17.03.2008
            Autor: Jarda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Delaji to uplne vsechny :o)

           

      Já zas nejdřív vypínám záznam trasy (ještě venku před barákem, ať tam nejsou hovadiny a nemusím to zbytečně dloubat ven) a pak teprve celou GPS... ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 17.03.2008
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Delaji to uplne vsechny :o)

           

      Jen doplním, že ten bod (nebo i dva, tři) to tam přidá vždy, ale já tam mám čas toho bodu správný a proto jsem si toho dříve nevšimnul.
      A proč Meduza má ten bod s časem o pár minut posunutým, na to jsme zatím nepřišli.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.03.2008
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

315 cyklistů (3 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024