reklama

Povolující se špice zadního kola

Zdravím, mám jeden problém. Neustále se mi povolují špice výpletu zadního kola a už vážně nevím co s tím. Zkoušel jsem je zajistit barvou v závitu - funkční jen na chvilku. Mám silniční kolo Author a3303. Prvních cca 5000km vše bylo v pohodě, pak mi začaly postupně praskat špice, tak jsem dal nový výplet - originál špicemi (zapletené jsou správně), stejným typem, co tam byly původně. Od té doby se mi špice povolují. Stačí tak 200km a musím sundat kolo a utáhnout, vycentrovat. Zkoušel jsem i několik druhů matiček, ale nepomohlo to. Už mě to rozčílilo natolik, že pomýšlím na koupi loukoťového zadního kola. Na tomto kole mám najeto cca 10000km a těch posledních 5000km mám strach vyrazit někam dál. Budu moc vděčný za nějaké další nápady, co s tím. Myslel jsem na nějaké "lepidlo" v závitu, ale nic se neosvědčilo, protože se to nakec vytřepe a povolí..
Díky

[ Zpět ]
Datum: 03.03.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (Dromy ([email protected]))
  • Re: Povolující se špice zadního kola

         

    jo a ještě jsem zapoměl na důležitou informaci.. ..mám stále svých 75-80 kg, takže to není důvod :)

    [ Zpět ]
    Datum: 03.03.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Dromy ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Povolující se špice zadního kola

         

    jaké špice konkrétně? / pro spolehlivé užití jsou na trhu snad jen dvě značky DT a Sapim/

    [ Zpět ]
    Datum: 03.03.2008
    Autor: vladaza
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Povolující se špice zadního kola

         

    Ten model znám.... Tohle není častý problém u silniček, těžko radit. Je tam relativně krátká zadní stavba, tedy možná trochu tužší. Zřejmě byl originální výplet příliš tvrdý, proto praskal. S tím může být v interakci i měkčí ráfek Alex (jen odhaduji). Potíže s povolováním drátů vidím v materiálu následného výpletu, zřejmě zrovna smůla. Zkusil bych dráty i niple DT (osobně bych vyměnil i ráfek ale chápu, že to je už komplikovanější řešení, nemusí každému vyhovovat). Pokud tedy po loukotích nějak moc netoužíš.......

    [ Zpět ]
    Datum: 04.03.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Mirr)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Povolující se špice zadního kola

         

    To je skutečně zajímavý "Syndrom zadního kola". Já bych koupil nový ráfek s novým osazením a přehodil to. Ten ráfek může mít nějaké vnitřní pnutí - tzn. výrobní vadu - a může takhle vyvádět. Taky bych zkontroloval, jestli máš vhodný plášt´ se správnou patkou na ten tvůj ráfek. Jinak mě nenapadá jediný důvod, proč by se to mělo povolovat....

    [ Zpět ]
    Datum: 04.03.2008
    Autor: Martis
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Povolující se špice zadního kola

           

      ja to vidim na spis na prilic mekkej vyplet....zkus pritahnout vsechny drady a precentrovat.
      Napnutej drat se nemuze povolovat.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.03.2008
      Autor: Hrabe-X
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Povolující se špice zadního kola

             

        Jako bys neznal Murphyho zákony ...
        8-)

        [ Zpět ]
        Datum: 06.03.2008
        Autor: AV
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…

Hledám: Partacku na výlety

Hledám: Partacku na výlety
01.04.2024
Muž 48 roků, mám starší kolo predelane na e-bike. Jezdím z Prahy 8 na Karaný a nebo výlety v okolí Berouna. Občas…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

237 cyklistů (9 přihlášených)

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024