reklama

Merida - Kona - GT

Prosím moc o radu, váhám mezi těmito koly (vše modely 2005):
Merida Matts Speed-Disk
GT Avalanche 1.0 disk
Kona Cinder Cone
Jde mi hlavně o porovnání brzd a vidlice. Hlavně na Magury Julie jsem slyšel kritiku. Moc děkuji za případně názory a zkušennosti.

[ Zpět ]
Datum: 02.06.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Bubly)
  • Re: Merida - Kona - GT

         

    KONU

    [ Zpět ]
    Datum: 02.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Le Zakarr)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Merida - Kona - GT

         

    Nebo jinak. Bral bych Konu. Vlastnim, jezdim, doporučuju. Brzdy dobrý, v testu v poslednim Velu prošly taky velmi dobře, já sem nadmíru spokojenej. Vidle - v téhle cenové kategorii asi nelze čekat zázraky, ale mě stačí. To GT bude asi taky slušný, ale já rád Konu. Takže asi takhle.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Le Zakarr)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Merida - Kona - GT

         

    Uff uff uff, třikrát uff a ještě jednou uff. Tos nám hodil úkol - zhodnotit a snad i vybrat kolo z těhle tří snad ani nejde. To je stejný, jako bych si před Tebe stoupnul já a moji dva bráchové a Ty bys měl vybrat z nás toho nejlepšího, když všichni tři jsme nejlepší...
    1. Kona - no nedivím se, že Le Zakarr je do ní blázen. Já je chodím okukovat v Praze do Řeznické a vždycky jsem nadšenej. Pokud si vybavuji - přehazka XT, vidlice mazcoška, nějaká základní, brzdy myslím kotoučové mechanické.
    2. GT - perfektní, vidlice RS Judy, brzdy kotoučové hydraulické, nevím, jestli hayes nebo SH 525, osazení tuším LXkové.
    3. Merida - ta bude mít vzadu určitě XTčko, vidle RS Judy, brzdy Magura Julie.
    Všechny ty vidlice jsou takové to základnější provedení. Měl jsem možnost pouze trošku zajezdit na té marzzochi, bylo to velice příjemné. Judy osobně neznám, ale je hodně rozšířená, asi také kvůli své cenové dostupnosti. Nicméně v neděli jsem viděl kluka s touhle vidlicí jet po velkých kočičích hlavách a vizuálně šlapala hezky. Těžko říct, jaká je lepší. Pro samotného výrobce Marzzochi není RS zřejmě žádný konkurent, sám říká, že vítr v současnosti by mohl fouknout jenom od Foxe (viz nějaká poslední Cykloturistika).
    Osazení meridy + kony je pokud vím v mixu Deore - XT, avalanche snížil přehazku na LX, ale zas povýšil na LX to ostatní. To všechno je prostě vynikající.
    Pokud se ptáš na ty brzdy - je to základní kotoučový model Magury, ale o nějakých problémech s ní jsem snad neslyšel, vzpomínám, někdo si stěžoval na netěsnost, ale to jsem zažil i u kamarádova hayesu, spravilo se to, nemohu paušálně odsoudit.
    Trošku mě mate, že dvě kola = kona + GT si vybíráš z cenové hladiny cca 24 tisíc, zatímco ta merida ulítla už rozhodně přes 30.
    Jakou vzít a "neprohloupi" - to prostě nejde říct. Ta kona je skvělá, GT - kromě značky snad i životní styl, merida - vzhledově dravec.
    Já osobně bych asi sáhnul po té meridě, a to proto, že ji jezdím, takže vím, co od ní mohu očekávat. Stejně bych ale šel po Avalanchi, i když 0.0.
    No a to by stačilo.
    Dej vědět, cos koupil.
    P.S. žádný bráchy nemám

    [ Zpět ]
    Datum: 02.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Merida - Kona - GT

           

      Díky moc za reakce. Přiznám se, že jsem měl možnost vše konzultovat s kolegou, který tomu také rozumí. Víceméně jste se shodli, že jsou to kola celkem slušná a záleží na konkrétních nuancích toho kterého a následné zvážení, co člověk upřednostní. Jak jsem také zjišťoval na stránkách výrobců, jedná se u všech třech modelů o základní verze vidlice i brzd (podotýkám - všechny tři mají hydraulickou kotoučovku), i když každý řekne u vidlice Marzochci je Marzocchi. Nakonec jsem usoudil, že vzhledem k mé váze 58kg není toto pro mě rozhodující faktor, pro mé účely bude dostačující i Rock Shox Judy (byť jen v provedení pružina-elastomer). Nebudu to dále protahovat, koupil jsem nakonec Meridu "ocelově modrá" (takže jsi se trefil :-)) až na cenu - Merida Matts Speed-disk (hydrauliky) model 2005 stojí 27 490,- Takže z uvedené trojice je sice nejdražší, ale zkrátka mě učarovala :-)
      Kolega mj.konzultoval s odborníkem Maguru Julyi a byl jsem ujištěn, že sice starší modely měly drobné problémy s tečením, ale letošní typ je již vychytaný. Osobně jsem zatím díky počasí najel jen 20km, ale je znát, že se postupně výkon zajížděním zvyšuje, bude ještě potřeba drobné seřízení, ale jinak jsem zatím nadmíru spokojen. Znovu ovšem podotýkám, vážím 58 kg :-) tak bych nerad způsobil zklamání u "mohutnějších" bajkerů, s tím zkušennosti nemám.
      Jinak pokud někoho zajímá, co lze ještě zvažovat u těchto tří modelů kol:
      Kona: všechna lanka vedená horem
      GT: v ceně již nášlapné oboustrané pedály i s rámečkem, i když se jedná asi o základní typ - ale pro začátek proč ne.
      Merida: výběr ze dvou barev

      [ Zpět ]
      Datum: 06.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Bubly)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

548 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024