reklama

Jižní Čechy

Ahoj
Rád bych jel s manželkou na cyklo dovolenou. Někam do Jižních Čech, ale problém je vtom že manželka nerada jezdí po horších cestách, i když má treka. Někde jsem slyšel že jsou tam krásné cesty po naších pohraničnících. Může mi někdo poradit kde takovou mapu seženu. Nevadí nám spát pod stanem, ani že na těch cestách nejsou občerstvovací stanice.
díky Pepa

[ Zpět ]
Datum: 01.06.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Pepa)
  • Re: Jižní Čechy

         

    Ahoj. Mám hodně "zmáknuté" mapy pohraniční oblasti od Slavonic přes Novou Bystřici - Chlum u Třeboně - Halámky - České Velenice. Protože mě mapy vysloveně bavěj, tak tuhle oblast mám pokrytou všemi turistickými + cykloturistickými edicemi, co u nás vycházejí. Pátral jsem i po nějaké "speciálce" právě na ty hraniční asfaltky - ale nedopátral, tahle mapa zřejmě neexistuje, aspoň pro tuhle oblast. Takže podle klasické mapy.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jižní Čechy

           

      Díky Airline skusím pátrat dál Pepa

      [ Zpět ]
      Datum: 01.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Pepa)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jižní Čechy

           

      To Airline: No tak to si můj člověk. Taky sem trochu "ujetej" přes mapy.
      Když jsme u těch speciálek, zkoušel jsi tohle? www.cuzk.cz - odkaz "mapy"

      [ Zpět ]
      Datum: 01.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Le Zakarr)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jižní Čechy

             

        Dík, neznal jsem to. Večer prostuduju.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jižní Čechy

         

    Doporučím ti cyklomapy od Shocartu - 163. Jindřichohradecko, Česká Kanada, 161. Třeboňsko a 160. Novohradské hory. Měli by je mít v knihkupectvích, určitě taky na webu (www.shocart.cz). Cyklomapy taky dělá Kartografie, ale s nimi nemám zatím zkušenosti. Taky myslím existuje mapa a průvodce Česko-rakouské příhraničí, Greenways Praha-Wien. Určitě někde něco najdeš. Obecně taky doporučím spíš cyklomapu než turistickou mapu - jsou z ní lépe patrné zpevněné cestičky.

    Oblast České Kanady (Nová Bystřice - Staré Město pod Landštejnem - Maříž - Slavonice) je moje oblíbené místo, klid, lesy, silničky, doporučuji. Dá se to doplnit podle chuti buď Třeboňskem nebo naopak Podyjím.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petrolin)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jižní Čechy

           

      Díky Petroline snad to dám nějak dohromady. Pepa

      [ Zpět ]
      Datum: 01.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Pepa)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jižní Čechy

         

    Jestli jseš z Prahy nebo okolí - speciálka na mapy obecně je KIWI v Jungmannově ulici, mají tam všechny české edice, ale často jsou některá čísla vyprodaná. Absolutně nej nej výběr těhle čekých edic (číslo po číslu) mají v Paláci knih - Luxoru na Václaváku, tam se v tom můžeš vklidu "pohrabat". V KIWI vedou i zahraniční mapy - pátral jsem tam po nějaké rakouské edici, která by pokrývala tu oblast, kterou jsem zmínil výše, z rakouské strany, více do vnitrozemí. A zjistil jsem, že rakušáci takovouto mapu vůbec nemají (to je divný, co?), nejbližší turistická začíná někde na úrovni Gmündu - Č. Velenic.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jižní Čechy

           

      Díky Airline já jsem z J Mokavy a nevím jestli tu taková prodejna je díky Pepa.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Pepa)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jižní Čechy

             

        V Brně je taková prodejna v knihkupectví na Masarykově (tuším 6, jak je ten průchod k radnici).

        [ Zpět ]
        Datum: 01.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Petrolin)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jižní Čechy

               

          To je promne taky od ruky já jsem od Zlína. Ale i tak děkuju
          Pepa

          [ Zpět ]
          Datum: 01.06.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Pepa)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jižní Čechy

             

        zkus zajít do knuhkupectví, kde mapy mají a kup si klasickou cyklomapu nebo přímo cykloprůvodce. Pokud chcete s manželkou jezdit jen lepší cesty, pak je dobré jezdit ty trasy, které jsou shodné se silnicí (ačkoliv znám jednu silnici u nás a ta je tak na vytřesení duše). Je to taková hoooodně laická rada, co? Třeba by ti poradili i někde v cestovce nebo v nějké místní prodejně nebo opravně kol... nebo v hospodách. V těch cyklomapách totiž bývá i seznam různých prodejen, opraven nebo penzionů. Úplě nejlepší je asi jet prostě tam a na konkrétní trasy, které si v mapě vyberete, se zeptat přímo domorodců, ti to určitě znají, nebo jiných cyklistů, co tam budou jezdit.... teda pokud máte se ženou aspoň ždibíček dobrodružné povahy a nevadí vám cesty takhle "na slepo"

        [ Zpět ]
        Datum: 01.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Dais)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jižní Čechy

               

          Asi to tak nakonec dopadne ale už musím
          končit zítra se ozvu díky Pepa.

          [ Zpět ]
          Datum: 01.06.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Pepa)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jižní Čechy

               

          Ve mně je plno dobrodružný povahy, Dais, já jsem vpodstatě co do povahy takovej českej říčanskej Belmondo. Ale vždycky před akcí konzultuju s mapou a taky si píšu itinerář, ten pak mám v tom průhledným mapníku na řidítkové brašně, neříkám, že se toho držím úplně, ale je to jakás takás pochodová osa. Mě to vyhovuje a v mých letech to už nebude jinak.

          [ Zpět ]
          Datum: 01.06.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jižní Čechy

                 

            říčanský Belmondo - diplomaticky miloučké označení - jsem něco podobného, jenže mě manžel neříká Belmondo, ale Potrhlo a Cvok. Když mě to chytně, sednu k mapě a vyřádím se. Naplánuju trasu, sepíšu , kam se pojede, vrazím to do fusaku na řidítka, určím datum, objednám počasí a vyjedeme. Jenže to je pak samý: a co tahle cestička, to vypadá zajímavě..a kam ten potůček asi vede.....a hele zkusíme tuhle cestu pro turisty.... a manžel šílí. Poté, co jsme předloni na nějaké ulítlé stezičce málem vrazili do koně velikosti žirafy a v zápětí na to zakufrovali v lese, páč prostě "tama se mi to líbilo víc" měl i snahu zakázat mi plánovat....... jenže v tomhle jsem nepolepšitelná.. :o)

            [ Zpět ]
            Datum: 01.06.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Dais)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jižní Čechy

             

        V tom případě si dovoluji poradit, aby ses ty mapy pokusil sehnat už u vás doma a nespoléhal, že je koupíš až dole na jihu. Já tam sháněl jinak běžně dosažitelné mapy a protože byla letní sezóna, plno turistů, tak některé nebyly.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jižní Čechy

               

          Hlásím se do klubu !!
          Jsem také "fanatik do map"
          Co já mám doma různých, hlavně turistických map ! A když se objeví nějaké nové, zajímavé vydání, už po něm sahám !!
          :-)))

          [ Zpět ]
          Datum: 01.06.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (puschpull)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jižní Čechy

         

    Jéé já to zařadil blbě, nevim jestli to vadí. Tak radši ještě jednou, zajímavé speciálky také na www.cuzk.cz.
    Se mi to zdá slušný.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Le Zakarr)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jižní Čechy

         

    Ahoj, vojenský signálky jsou skvělý na ježdění, znám je trochu v záp.č., ale pozor, byť se traduje, že jdou po hranicích okolo celé záp.části republiky, tak občas jsou již na řadě míst uměle rozorány a přerušeny. Je to záměrně. Tak můžeš jet po signálce a najednou stojíš u prostřed polí. Také mám pocit, že nebývají na turistických mapách vyznačeny vůbec nebo ne zcela přesně.Ale o to je to romantičtější, když skončíš v Německu, kopřivách nebo bažině.....

    [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Lubas)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jižní Čechy

         

    Nuz ja by som doporucoval kupit si turisticky Atlas Cesko 1:50 tisic od Shocartu. Ma sice svoje chybicky, stoji mozno viac ako jednotliva mapa (asi desatkrat viac), ale zase mate cele Cesko a kedze je cely atlas vlastne jeden velky zakladac na turu sa da zobrat len jedna strana. Shocart slubuje ze bude vydavat opravy na jednotlivych stranach, takze bdue stacit dokupit len tie strany(tomu velmi sice neverim, ale mozno to tak je). Tento atlas je asi dostat v kazdom supermarkete (aspon ja som ho v Cechach videl v kazdom co som bol (teda v jednom :-).
    Mozno radim zle, lebo ja skor jazdi po vyznacenych cestach (vzdy nas ide dost velka partia a s nou nie je dobre casto kufrovat.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jaroslav)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jižní Čechy

           

      To mě dostalo...v každém supermarketě, co jsem byl...teda v jednom... Balím a jedů domů s veselou náladou.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jižní Čechy

           

      Tento atlas je zatím to nejlepší, co je k dispozici v papírové formě. Jsou v něm i cyklotrasy. A pokud nenakupuješ v supermarketu, tak ho kup tady:http://www.atlascr.cz/

      [ Zpět ]
      Datum: 02.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jižní Čechy

             

        Já jsem ho měl v ruce hned jak vyšel, tenkrát byl za zaváděcí cenu myslím 999,-. Pěkný je, to ano, já ho nevzal kvůli tomu, že jednotlivé listy byly do toho řidítkového mapníku moc veliké, nevešly se. Ale pro "domácí" studium by pro mě byl perfektní.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jižní Čechy

               

          Na cestu potřebné listy naskenuju, v počítači poskládám a vytisknu na A3 v menším měřítku - 1:75000 je ještě celkem dobře čitelné a složím do mapníku. A můžu do toho i čmárat.

          [ Zpět ]
          Datum: 02.06.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jižní Čechy

         

    pozor - starý vojenský signálky jsou sice asfaltový, ale již přes 15 let neudržovaný. tzn. jejich stav je dost často pro cyklistiku podstatně horší, než šotolinová cesta. další věc je, že tyhle cesty nebyly postavený jako cyklostezky, takže nemusí vést nutně nejzajímavější krajinou, stejně jako dost často neposkytujou ani žádné výhledy. myslím, že lepší varianta je vytypovat si co by jste chtěli vidět a pak to nad mapou spojit cyklotrasama - například cesta kolem Swancemberskýho plavebního kanálu je šotolinka báječnou krajinou po vrstevnici, zatímco signálka v této oblasti vede horem dolem v průměrném vzrostlém lese...

    [ Zpět ]
    Datum: 02.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Viktor)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jižní Čechy

           

      Ten turistický atlas mně fakt zajímá hlavně
      jestli se ty stránky dají vyndat a vložit do
      skeneru. Ale po mapě těch vojenských
      signálek budu ještě pátrat, zatím všem
      zúčastněním moc děkuji. Pepa

      [ Zpět ]
      Datum: 02.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Pepa)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

315 cyklistů (6 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024