reklama

Jaký fígl na akorát teplý pití? :-)

Ahoj :-), nejde mi o termosky, to ne, ale o to, jestli máte nějaký vyzkoušený recept na to, jak uchovat akorát teplotu pití v láhvích v zimě.
Teď v sobotu i v neděli jsem měl pet láhev v batůžku na zádech, navíc strčenou do dvojitého ustřiženého rukávu ze svetru - stejně se to pít nedalo, už po 30 km to bylo tak ledový, že to bylo o angínu - musel jsem to nejdřív ohřívat v puse a pak až polykat...
Máte nějaký zlepšovák? :-)

[ Zpět ]
Datum: 18.02.2008
Autor: Airline
  • Re: Jaký fígl na akorát teplý pití? :-)

         

    mě se mnohem líp osvědčují noviny, do kterých je zabalená, nejčastěji, plastovka od mléka, používám batoh Axon Tank, který má uvnitř kapsu na pitný vak /ten , na rozdíl od plastovek, nepoužívám a používat asi nebudu/- krátce noviny, hodně vrstev, pohoda.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.02.2008
    Autor: vladaza
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaký fígl na akorát teplý pití? :-)

         

    Camel.

    Vozí se to mnohem lépe než láhev v batohu, pije se z toho lépe. A pokud se pití udělá teplé, tak chladne více hodin.
    Pouze je nutnost po napití fouknout obsah hadičky zpět, jinak první lok z hadičky je vždy ledový a nezabrání tomu ani pomůcky na zateplení hadičky.

    Pokud by ani tohle nestačilo, tak existuje pak termovak do camelu, to už pak musí stačit i na hodně hodin ve velké kose.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.02.2008
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaký fígl na akorát teplý pití? :-)

           

      A funguje to i naopak, tedy když jsou v létě 30st. vedra, tak pokud vemu 3l studeného pití, tak bývá teplé až po cca 4-5 hodinách a to především proto, že po těch 4-5 hodinách už tam mám v těch vedrech z původních 3l třeba jen poslední zbytek a při malém objemu už to pak teplá výrazně rychleji.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.02.2008
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaký fígl na akorát teplý pití? :-)

         

    No ja pouzivam termolahev,vnitri tubus mam obaleny v alobalu a original tam je jeste izolace mirelon.Take to neni nic super ale v -10 to hodinu vydrzi vlazne a to nemam v batohu ale normalne na kole.Ale je jasne ze ve vaku v batohu to vydrzi dele.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.02.2008
    Autor: Kupko
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaký fígl na akorát teplý pití? :-)

         

    Delaji se nejake termoskove flasky, ale vypada to jako litr a vejde se do toho pul, coz pri me spotrebe staci tak na hodinu az dve. Takze pro me prichazi v uvahu jenom pytel. V zime se piti od zad ohriva, takze problem jenom jak pise Mlok s vyfukovanim vody z hadicky zpet do batohu aby to nezamrzlo.
    No a v lete si pytel dam na noc do mrazaku a castecne zmrzly dam rano do kapsy z karimatky a pak teprve do batohu a mam tak na cca 4 hodiny postarano o krasne ledovy piti i v hodne velkejch vedrech.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.02.2008
    Autor: Meduza
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaký fígl na akorát teplý pití? :-)

           

      hlavně vyfukovat z hadičky!
      http://jurimir.rajce.idnes.cz/vyjizdka_5.1.2007...

      [ Zpět ]
      Datum: 18.02.2008
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaký fígl na akorát teplý pití? :-)

             

        :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

        [ Zpět ]
        Datum: 18.02.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaký fígl na akorát teplý pití? :-)

               

          Vobcas se to nepodari :o)))

          [ Zpět ]
          Datum: 18.02.2008
          Autor: Meduza
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaký fígl na akorát teplý pití? :-)

         

    Používám vak v baťohu a dám do toho teplé pití a po 4 - 5 hodinách je ještě stále vlažné i při venkovních teplotách mezi 0 - 5° C. Důležité je nenechávat pití v hadičce, to může kolikrát i zamrznout, ale po napití ho fouknout zpět do baťohu.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.02.2008
    Autor: pro_pa
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaký fígl na akorát teplý pití? :-)

           

      No jo ja nemam batoh vadi mi vse na zadech tak vozim jenom termolahev-taky do ni foukam :-)))))

      [ Zpět ]
      Datum: 18.02.2008
      Autor: Kupko
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaký fígl na akorát teplý pití? :-)

         

    Pouzivam camelbag, na hadici mam neopren, ktery temer vubec nepomaha, akorat je pravda, ze se me jeste nikdy nestalo, aby v hadici zamrzla voda - presto, ze nevyfukuju :D. Jedine, co me kdy zamrzlo byl nahubek od hadice v -18°.
    Nejedna se vsak primo o firmu CamelBag, ale HighSierra (dovezl jsem si ruksacek z USA).Funkcne me pripadaji obe znacky velice podobne.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.02.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jakub Sima)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaký fígl na akorát teplý pití? :-)

         

    Právě jsem koukala na předpověď počasí v TV. Příští víkend si budeš muset pití spíš chladit. 8-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 18.02.2008
    Autor: Burajda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaký fígl na akorát teplý pití? :-)

         

    Mě se osvědčl čaj s medem a slivovicí. Nezamrzá a hřeje.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.02.2008
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaký fígl na akorát teplý pití? :-)

         

    zimní batoh od camelbak-u ... kromě neoprenénového chrániče hadičky má ještě na pravém popruhu zazipovaný "antifreeze" ochranný prostor, kam se dá zepnout celá hadička i s náustkem a velmi snadno na pití opět vyjmout... :-/
    ale nejlepší jsou běžné termoobaly na lahve ;oDDD nebo termoska se svařákem 8-DDD

    [ Zpět ]
    Datum: 18.02.2008
    Autor: cami
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

371 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024