reklama

Prosím o typ na cyklotrasu cca na týden s noclehem

Rád bych jel s manželkou na cyklodovolenou. Nemám s tím moc skušeností, a v literatuře i na netu, jsou vesměs jednodenní výlety. Nemáte někdo prosím projetou trasu tak na týden. Představa je tak cca 60km za den a pak "kamené" ubytování nebo chatku. Pod stanem se bojim o kola, a mimo kempy se zas bojí ženuška. Mámě nějakou šanci?? Díky moc Kolin

[ Zpět ]
Datum: 30.05.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Kolin)
  • Re: Prosím o typ na cyklotrasu cca na týden s noclehem

         

    Ahoj jen mne zaujalo,ze vyrazite na cely tyden.Ja se s manzelkou taky chystam asi tak na pet dnu a mame nejake plany smer Benesov,Vlasim az tam dolu do Jiznich Cech.V loni jsme byli na tri dny po Ceskolipsku a prejizdeli jsme pres Ralsko a bylo to super.Ubytovani bylo po pensionech a kola byla bud primo na pokoji,anebo uzmknuta v garazi.Muzu opravdu doporucit.Letos jedeme hned prvni tyden v cervenci,tak snad se to vyvede. Zatim ahoj a mnoho stastnych ujetych kilometru. Martin

    [ Zpět ]
    Datum: 30.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Prosím o typ na cyklotrasu cca na týden s noclehem

           

      Dík za reakci. Myslíš, že týden s manželkou na kole je moc??? Jedem prvně tak si dám poradit. Prosím poraď jak plánuješ to ubytování, rezervuješ si to předem nebo jedeš na "blind"??? Dik Kolin

      [ Zpět ]
      Datum: 30.05.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Kolin)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Prosím o typ na cyklotrasu cca na týden s noclehem

         

    Ahoj. Nevím sice, odkud jste, ale já bych Vás "směroval" dolů do mých oblíbených jižních Čech. Tam se dá jezdit do alelůja a přitom svou ženu nestrháš, nijak příšerné dokopce tady moc nejsou. Jel bych v tomhle případě na blind, těžko si asi něco zamlouvat předem, to tam také musíte vždycky dorazit a to je někdy problematické. Moje zkušenost je ta, že když je horko, tak jsou chatky vpodstatě obsazené, při chladnějším létě naopak volnější. Ale co jsem si tam všimnul - na hodně domkách na vesnicích je cedule "Zimmer frei", tam byste se snad chytali. Nicméně stan bych pro jistotu vzal s sebou.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Prosím o typ na cyklotrasu cca na týden s nocl

         

    Nejlepší je si trasu naplánovat sám. Chce to jen pořídit si mapy, nejlépe turistické 1:50000. Z těch se dá vyčíst spoustu informací. Do té mapy pak hodiny a hodiny koukám a cestuju prstem po mapě a těším se na dovolenou. Ubytování hledám na netu a začínám stránkami obce, kde chci přespat. Odtut se třeba dostanu na stránky nějakého penzionu nebo kempu, a tam se dozvím nejen kolik stojí nocleh, ale i třeba jaké pivo tam točí.
    Pak nasadím plánovač tras, vygeneruju itinerář a výškový profil (http://cyklotrasy.info/).
    Na dovolené jsem pak šťastný, když se mi podaří absolvovat něco z toho, co jsem naplánoval.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Prosím o typ na cyklotrasu cca na týden s noclehem

         

    Stěma turistickýma mapama je to fakt nejlepší. Já už tkhle jezdím roky. Mapu si nafotím a pak do ní zvírazňovacím fixem zakreslím trasu - už to je dobrodružství, protože už se vidím na kole a těším se na Ty místa kudy si to vymyslím - převážně po okresních silnicích a polních cestách. Na cyklostezky kašlu, jejich značení a systém se mi nelíbí. My radši kempujeme na divoko, kam dojedem, tam si najdem pěknej flek. V kempu bych se bál o kolo víc než v lese - kromě turistů se tam stahujou i jiná indivudua, který tam nejsou kvůli rekreaci. Kamarádoj ukradli zamčený kolo u stromu rovnou za hlavou u kterého spal. V lese jsou jen srnky a veverky. Jinak my za týden vyrážíme na Šumavu.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MISH)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Prosím o typ na cyklotrasu cca na týden s noclehem

         

    Souhlasím s Vámi, to ležení v mapách a plánování cesty je nádherné.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Prosím o typ na cyklotrasu cca na týden s nocl

         

    Já navrhuji jet tzv. Šumavskou magistrálu (je dobře znašena v cykloatlase) . Začít můžete např. v Domažlicích a postupně překonat celou šumavu (přes Železnorudsko, Modravu, Kvildu,...) a zakončit putování třeba na Lipně, kde jsou mimochodem také parádní cyklotrasy. Mám to tam projeté, tak mohu vřele doporučit. Ubytování bych volil raději dopředu zamluvit, možností je sice hodně, ale turistů také. Přimlouval bych se k penzionům nebo hotelům - počasí bývá na Šumavě zrádné a pevná střecha nad hlavou je jistota.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Roman)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Prosím o typ na cyklotrasu cca na týden s noclehem

         

    Vychádzajúc z vlastnej skúsenosti a majúc pochopenie pre Tvoju manželku, čo takto ubytovať sa na jednom mieste dopredu zaistenom (napr. v už doporučovaných Južných Čechách), doma z netu vyhľadať rôzne cyklotrasy v oblasti a potom na mieste len vyberať v daný deň najvhodnejší výlet podľa počasia, smeru vetra, fyzického stavu, či duševnej pohody. Navyše si môžete pomôcť aj nejakým tým cyklobusom. Nenáročné (hlavne pre manželku) a príjemné (snáď pre oboch).

    [ Zpět ]
    Datum: 31.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (IvaM)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Prosím o typ na cyklotrasu cca na týden s noclehem

         

    Všem vám moc děkuji za rady. Fakt je, že cestovat v cykloatlase je fak vzrušo. Asi jste mě zlomili na tu Šumavu. Ale klidně pište dál, protože letos tomu chci pořádně napráskat !!!
    Dík Kolín

    [ Zpět ]
    Datum: 31.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Kolin)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Poskytujeme finanční služby

Hledám: Poskytujeme finanční služby
dnes
Zkoušeli jste získat úvěr od bank bez úspěchu? Potřebujete nutně peníze, abyste se dostali z dluhů? Potřebujete…

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

368 cyklistů (8 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024