reklama

náboj DEORE

Zajímá mně proč skoro všichni haní náboje DEORE.Já ho mám asi 7 let(cca 25 000km) a zatím OK.Bohužel mám problém s praskáním drátů v zadním kole (náboj je pouze na 28 drátů),jezdím většinou "na těžko"+ moje váha100 kg a tak chci zakoupit náboj s 36 dráty.Uvažuji o DEORE LX.Myslíte že by se to mohlo zlepšit?Nebo by jste volili jinak?Ještě - jaký je rozdíl mezi DEORE a DEORE LX,kromě ceny?

[ Zpět ]
Datum: 08.02.2008
Autor: rambousek
  • Re: náboj DEORE

         

    Nemám zkušenosti s LX a vyšší ty se ke mě na opravu ještě nedostaly ale modely Shimano M-495, Deore HBM 525, Deore FHM 525, DEORE - HBM535, DEORE - FBM535 měli všechny přetažené konusy, ale lidově jako prase, dokonce u jednoho náboje se vydřely po 2 měsících, proto u Shiman těchto řad doporučuji si konusy zkontrolovat, dost blbě se shání a jsou o proti obyč konusum podstatně drašší.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.02.2008
    Autor: jipík
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: náboj DEORE

           

      Někdy ani to nepomůže. Kotoučové Deore 525 se mi zadřeli i po seřízení a to tím že se z nich prostě po půl roce zcela vyvařila vazelína a dostal se do nich prach. U ložiskových Maviců se mi tohle ještě nestalo. Nové LX se mi přidřely i na silnici. Zlatá ložisková Campagnola. Zajímavé je že když jsem u Deore náby nahradil zmršené konusy kalenýmy no-name konusy, po 2 x větší porci kilometrů nevykazují žádné známky opotřebení. Můj závěr? Materiál konusů Shimano = sračka. Náboje Shimano už do smrti nekoupím. :-(

      [ Zpět ]
      Datum: 09.02.2008
      Autor: Petrun
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: náboj DEORE

             

        Jj dají se nahradit no-name konusy ale ty mají jiné rozměry než shimana resp. shimana mají své specifické rozměry, průměr u náběhu ložiskové dráhy, tak že se stává že klasický rozměr kuliček není v ideální dráze a pak délku, kterou musíš kompenzovat podložkami, nebo jiným rozměrem kontramatek, aby jsi dosáhl přesný rozměr osy hlavně u přední vidle pokud máš odpruženou a neměl ji staženou popř. roztaženou a pak ještě shimano u předních náboju má průměr osy 10mm, ktežto klasika předních os je 9mm což tyto konusy jsem vůbec nesehnal a musel jsem měnit celou osu.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.02.2008
        Autor: jipík
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: náboj DEORE

               

          Já jsem na kompatibilní konusy narazil úplnou náhodou v kameňáku ve Strakonicích. Jediné co bylo jiné je délka. Musel jsem to kompenzovat jinými podložkami. Po tom ovšem fungovaly spolehlivě cca. 20000 km na těžko většinou s brašnami a opotřebení žádné. Kolik mají teď si netroufám odhadnout protože jsem je prodal i s kolem. Podle mých známých ale dotyčný jezdí jak drak a ty staré náby už přeplétal na nové ráfky. Takže drží dál.

          [ Zpět ]
          Datum: 09.02.2008
          Autor: Petrun
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: náboj DEORE

         

    Me na Deore odesla trikrat volnobezka - orech. Predni byl lepsi, cca 20 kkm na nem a jeste jsem ho nechal v supliku. Takze nehanim, ale ze bych byl nadsen, to taky ne.
    Kvuli te volnobezce jsem si nakonec poridil oba DT Onyx a od te doby nevim, ze nejake naboje na kole jsou.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.02.2008
    Autor: mgt
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: náboj DEORE

         

    http://www.aukro.cz/item308285797_naboj_shimano...

    [ Zpět ]
    Datum: 09.02.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mayor ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: náboj DEORE

         

    http://www.aukro.cz/item308282016_naboj_shimano...

    [ Zpět ]
    Datum: 09.02.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mayor ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: náboj DEORE

         

    Nadavat na Shimano je proste dneska takovej folklor, i kdyz na nem stejne jezdi vetsina lidi. Zena ma Deore diskovy naby asi 3 roky a jsou vyborny. Stejne tak jsi tady uslysel dost dalsich lidi, ze byli se Sh. Deore naby spokojeni.
    Naopak znam spoustu tech, co jim na MTB opakovane odchazi naby a orechy u Mavicu. Znami silnicari, i kdyz maji kolo komplet na Campagnolu jsou zase zaprisahlymi odpurci nabu od stejne znacky a vozi Fulcrum nebo Mavic.
    Ja mam na MTB jednu sadu kol s XT naby, druhou American Classic (prumysly). Na silnicce mam zatim jenom origo Shimano WHM550. Kvalita vsech kol mi prijde odpovidajici jejich cene.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.02.2008
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: náboj DEORE

           

      U toho Shimana to ale komplikují ty konusy. Obecně špatné nejsou, ale musí být dobře seřízené. To sice není problém, ale spousta lidí koupí náby s konusy a kašle na ně a ty jsou často od výroby přetažené a problém se objeví brzo.

      Pokud jsou konusy seřízené dobře, tak většinou vydrží dlouho a fungují dobře.
      Teď jsem se zbavoval nedávno kola, kde byly XT náby 1998, které měly najeto přes 30tis. km a fungovaly pořád dobře a to na nich nebylo nic měněno (pouze pravidelné čištění a mazání a kontrola správného dotažení).

      [ Zpět ]
      Datum: 09.02.2008
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: náboj DEORE

             

        Ja bych Shimano hned neodsuzoval. Pokud náboj občas seřídíš a vyčistíš vydrži opravdu hodně - tedy aspoň ty dřív vyrobené. Mám zkušenosti s Aliviem.
        Na horáku (r. 1997) najeto 33kkm za jakéhokoliv počasí (např. slaná břečka) bez výměny konusů - žádná sláva, ale pořád se točí.
        Na krosu (r.2002) najeto 25kkm, provoz podobný, po 20kkm výměna konusů vpředu, jinak zadek bezvadný, oba po sařízení chodí jak nové.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.02.2008
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: náboj DEORE

               

          Sice vlastne rikas to stejny jako Mlok, ale spis me zaujaly tvoje najety kilometry (konusy nekonusy), mne to u tebe s kalkulackou vychazi na skoro 8300 km rocne a to jenom za poslednich 10 let, uff :o)

          [ Zpět ]
          Datum: 09.02.2008
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: náboj DEORE

                 

            Jinak mam ještě silničku! Ročně nejedu tak 7000 až 11000km,zdá se to dost, ale měsíčně je z toho tak asi 500km do zaměstnání. Teď mame ale malé dítě, tak je to slabší. Ale na jaře už osedláme sedačku.

            [ Zpět ]
            Datum: 10.02.2008
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: náboj DEORE

                   

              Tak to jo. Kdo pouziva kolo i jako dopravni prostredek, dokaze najet hrozny kvanta kilometru. Ja jsem treba loni najel ciste treninkove a na zavodech kolem 12000 km, ale to byl asi zatim muj rekord. Takhle vazneji nejezdim nijak dlouho, tak mi ten udaj- zvlast s poctem roku za sebou- prijde uctyhodny :o)

              [ Zpět ]
              Datum: 10.02.2008
              Autor: vasek
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: náboj DEORE

             

        Nejsem moc velkej odborník, ale 2x vymlácený konusy u 525 za sebou u zadního kola je docela dost. Tento týden přepleteno na novatec a paráda. Po sezoně, to je cca 6000 km se uvidí.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.02.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (kuera)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: náboj DEORE

               

          přední Deore stojí kolem dvou stovek, zde může nějakou životnost očekávat jenom velký optimista, zadní je kolem pětikila? - realista šetří síly, nenadává a okamžitě nechá naplést něco odpovídajícího / na druhou stranu - kdo najede přes léto pár set kilometrů o víkendech, může být s nábami Deore spokojený i několik let - přesně pro takového uživatele jsou určené/

          [ Zpět ]
          Datum: 11.02.2008
          Autor: vladaza
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: náboj DEORE

                 

            S tímhle bych souhlasil. Ve svém okolí jsem si všiml, že lidé kteří pořizují kolo adekvátně vybavené svému km nájezdu jsou pak spokojení. Velmi hrubý nástřel cirka do 1000 km/rok - Deore, do 2000 km/rok LX a nikdo si ani po pár letech nestěžuje.

            [ Zpět ]
            Datum: 11.02.2008
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Šnek)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: náboj DEORE

             

        Je možné že XT fungují dobře ale Deore je sračka. Original konusy mají horší materiál než No-Name náhražka.

        K tomu čištění a seřizování. Když máš zapouzdřený průmysly tak tohle odpadá a ušetřený čas můžeš věnovat bikování. Výměna ložisek = 15 minut. Dokážeš tohle s kónusy?

        [ Zpět ]
        Datum: 10.02.2008
        Autor: Petrun
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: náboj DEORE

               

          Já také nejsem moc zastáncem konusů, osobně také raději kvalitní průmysly a raději nemuset nic řešit.
          Jen jsem chtěl ukázat, že v případě slušné péče jsou vyšší náboje na konusech také skvělé.

          Ze 4 kol, co máme doma už jsou konusy pouze na jednom a to na HT, které už nebude ani moc ježděno (tam jsou XT náby), jinak 2x Mavic (Crossmaxi ST a Crossridy) a 1x DT (Onyxi).
          Ono zase na těch Mavicách je nutno o malinko častěji mazat ořech origoš Mavic olejem (což je tak 1-2x ročně; 2x pro větší nájezdy km typu 10tis. km+).
          Ale zase na druhou stranu je to otázka 2 minut ten ořech rozebrat, vyčistit a namazat.

          S konusy jsem vždy cokoliv dělal nerad. Nemám moc cit na dotahování věcí, které je třeba dotahnout tak akorát a kde se vymezuje vůle a vždy jsem s utahování konusu dost bojoval.

          [ Zpět ]
          Datum: 11.02.2008
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

361 cyklistů (11 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024