reklama

vlastovky s minimalnymi uhlami zahnutia

Caute ludia, chcel by som si trocha napriamit posed kratsim predstavcom a pri tej prilezitosti by som chcel aj vymenit vlastovky za nejake s minimalnymi uhlami zahnutia hore aj k sebe, idealne uplne bez zahnutia, co najsirsie a s co najvessim zdvihom. Neviem mozno to niekomu vyhovuje ale mne to pride antianatomicke a trochu mi to vadi (rovne asi nemozem dat, to by som bol prilis nizko). Mate nejake tipy? Nie velmi tazke, ale zase nie prilis drahe, dobry pomer cena/ vykon. Styl jazdy cross az AM.

[ Zpět ]
Datum: 04.02.2008
Autor: o
  • Re: vlastovky s minimalnymi uhlami zahnutia

         

    Treba tady mas seznam e-shopu, kde si v nabidce najdes furu riditek, bude jenom na tobe, s jakym uhlem, sirkou a v jake cenove relaci si neco najdes.
    http://www.bosounohou.cz/vsuchymtriku/int_obch...

    [ Zpět ]
    Datum: 04.02.2008
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: vlastovky s minimalnymi uhlami zahnutia

           

      Problém je, že u většiny řídítek se skutečné zahnutí nikde nedozví.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.02.2008
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: vlastovky s minimalnymi uhlami zahnutia

             

        Je fakt, ze jsem vlastovky nikdy nechtel, takze ani neshanel.
        Mam doma vzdycky slusnej stoh aktualnich katalogu, takze stejne kdyz neco obcas potrebuju, listuju v nich. Druhej postup je si neco najit na netu a potom vygooglit stranky vyrobce, tam se clovek uz dopidi vsechny rozmery.

        [ Zpět ]
        Datum: 04.02.2008
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: vlastovky s minimalnymi uhlami zahnutia

               

          U některých výrobců najdeš, ale věř mi, že u spousty ne a nebo je to taky ten údaj blbě (strávil jsem x hodin nad hledáním údajů, zkoušením a pak i poměřováním v krámech v reálu). A to nemluvím o tom, že dva různé kusy od stejného modelu se často liší klidně i o celý 1st. (což už je dost).

          [ Zpět ]
          Datum: 04.02.2008
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: vlastovky s minimalnymi uhlami zahnutia

                 

            U rovných je to pak sranda. 90% všech má 5st. a 58cm šířku a není moc co řešit.

            [ Zpět ]
            Datum: 04.02.2008
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: vlastovky s minimalnymi uhlami zahnutia

         

    Dlouho jsem hledal správná řídítka pro sebe, potřebuju také s malým úhlem, takže mám leckteré změřené.

    První věc je, že čím širší řídítka, tím musí být o něco větší úhel zahnutí, protože se mění úhel rukou jak si o ně opřený. Tohle je nezávislé na požadavku jak moc široké potřebuješ.

    Nejužší se dělají speciálně pro trial, která mají zahnutí žádné nebo někdy 3st., což je na vlajdy hrozně málo.
    Já jedny zkoušel jen chvilku v ruce a normálně ježdění je to podle mě už nepoužitelné i pro požadavek velmi máleho zahnutí.
    Pro srovnání i rovné mívají 5-7st. zahnutí.

    A teď pár konkrétních případů. Hodně malý úhel dělá Amoeba a to především u řady Borla a Vitra. Mám ale vyzkoušeny jen ty 62cm, tedy na vlajdy dost úzké a ty mají jak Borla, tak Vitra pouhých 6st. (to je výsledný úhel, který vznikne úhlem k jezdci a nahoru).
    A ty Borly se dělají i s celkem velkým zdvihem, nejsou nějak těžké a jsou superlevné. I když mají uváděný zdvih 40mm a Vitry a Scudy mají 25-30mm, tak v reálu je rozdíl mnohem větší a to 25mm.
    Tedy ani zdvihy vůbec neodpovídají tomu co výrobci píšou.

    A teď pár dalších údajů co mám naměřeno:
    - většina Truvativ řídítek (šířka 66cm) má 13st. (což u nich správně odpovídá uváděnému úhlu 8st. k jezdci a 5st. nahoru), takže docela dost velké zahnutí
    - Eastony mají o malinko menší úhel, ten jsem neměřil, ale liší se dle šířky (635mm mají výrazně menší úhel než ty 685mm co prodávají)
    - Iridium ultra light Risebar (značka nevim kým vyráběná pro Canyon, u Canyonu 25euro/řídítka + 7euro poštovné), mají 6,5-7st., tedy jen o malinko více než Amoeby, zdvih mají něco mezi těmi Borla a Vitra. Šířka ale opět pouze 62cm
    - Syntace: 15st. (z toho téměř vše k jezdci a téměř nic nahoru), jedny z největším úhlem, které jsem měl v ruce a u kterých začaly moje problémy (ty jsem pořídil s kolem) a od kterých jsem postupně přecházel na menší a menší úhel, až jsem zkončil u těch Amoeb

    [ Zpět ]
    Datum: 04.02.2008
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: vlastovky s minimalnymi uhlami zahnutia

           

      Ty Amoeby Borla mám konkrétně tyhle:
      http://www.cykloexpert.cz/riditka/borla-hb-c321

      A Vitry konkrétně tyhle:
      http://www.cykloexpert.cz/riditka/amoeba-vitra...

      Ty Vitry jsem jezdil sezony a celkem v pohodě na to že to jsou už hodně lehká (200g) řídítka a tedy mají hodně tenkou stěnu a nejdřív jsem k nim neměl důvěru v terénu, že už jsou to moc gramařská řídítka.
      Na Borly jsem přešel na druhém kole z důvodu, že tam mám vyšší zdvih vzadu, tedy i výše střed a přitom mám stejnou vidlici a dokonce o 0,5cm kratší hlavu. A potřeboval jsem řídítka výše, abych měl stejný posez jako na druhém kole.
      Tak jsem zkusil ty Borly a mile mě za ty prachy překvapily. Váha pořád super (pod 250g), přitom jsou tužší než ty Vitry a ne tak tenká stěna a nemám tedy už takovou obavu. Přitom jsou strašně levný.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.02.2008
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: vlastovky s minimalnymi uhlami zahnutia

             

        Skoro mi naskocila vyrazka- 250 g jedny riditka? :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 04.02.2008
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: vlastovky s minimalnymi uhlami zahnutia

               

          Jasně, nic pro tebe :-)

          Širší pevnější i hodně drahé vlajdy mají často k 300g (nebo taky sjezdové třeba taky 450-500g), to je holt realita u vlajd :-)
          A pokud chceš tuhé širší kvalitní vlajdy jen těsně přes 200g, tak vysolíš neskutečný prachy (v podstatě jedině carbonové u top značek s cenou kolem 3tis. za řídítka a více).

          Takže těch 250g za tu cenu je neuvěřitelně levné.

          A když je to ještě situace, kdy jsem testoval asi 7mery různé řídítka, protože na všech předchozích mě tlačily vnější hrany rukou a to hodně než jsem postupně našel ty pravé, tak se to prodraží i u levnějších. A bohužel tady se předem nedá vůbec nic říct, jaké kdo bude potřebovat, je to stejné jako se sedly.

          [ Zpět ]
          Datum: 04.02.2008
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

234 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024