reklama

RockShox DART2

Mam mensi dotaz..mam fungl novy bike a mam tam vidlici Roch Shox Dart 2 Coil Spring Keyturn Lockout reb. Adj. 100mm travel....skoro ani nevim,co tam vsechno je:-D...no a kdyz tedka vyjedu ven,tak mi ta vidlice brutalne ztuhne,jaky kdyby byla zamknuta,pritom sem si ji dal na nejmekci nastaveni...je to tim chladem nebo je to zmetek??Mate nekdo podobne zkusenosti?Existuje na to nejake reseni krome toho,abych byl doma?Dik moc

[ Zpět ]
Datum: 29.01.2008
Autor: S-quixx
  • Re: RockShox DART2

         

    Přesně by ti řekl asi jedině Milan. Podle názvu je tam pružina ale typuju že jí ještě pomáhá elastomer minimálně jako doraz a je to navíc mazané vazelínou. To je špatná kombinace, obojí v chladu brutálně tuhne. Mně to kdysi dávno dělalo u Suntouru taky.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.01.2008
    Autor: Petrun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: RockShox DART2

           

      A je to dobra vidlice nebo je to takovej ten vedlejsi produkt v uvozovkach?

      [ Zpět ]
      Datum: 29.01.2008
      Autor: S-quixx
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: RockShox DART2

             

        Tak je to Low End, nejlevnější vidle od RS. Stačí když se podíváš jak má hubené nohy oproti dražším modelům. Nebo jí schválně zkus zvážit, bude mít okolo 2,5 Kg!

        Když koupíš nejlevnější foťák od Olympusu, taky nemůžeš čekat výsledky jak z jejich nejlepší zrdcadlovky. Zázraky se dějí jen v pohádkách :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 29.01.2008
        Autor: Petrun
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: RockShox DART2

               

          Jasny no..sakris:-D...a jakou vidlici byste doporucovali?

          [ Zpět ]
          Datum: 29.01.2008
          Autor: S-quixx
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: RockShox DART2

                 

            Zatím žádnou. Normálně jezdi a vůbec jí nešetři, naopak dej jí co pro to! A až tuhle zničíš což poznáš snadno podle toho že chytí vakl jako hrom. Pak bych vsadil na jistotu a vyměnil jí za Epicona od Milana. Rozhodně bych hned bez rozmyslu navyhazoval prachy například za Rebu.

            [ Zpět ]
            Datum: 29.01.2008
            Autor: Petrun
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: RockShox DART2

                   

              100% souhlas, az trosinku na tu posledni vetu. Je jasny, ze Reba svym charakterem nebude vyhovovat vsem, stejne jako Epicon, i kdyz ten bude svym chodem uspokojovat asi vic jezdcu. Kdyz jsi zminil i vahu vidlice, Epicon bude zase oproti Rebe skoro o 400 gramu tezsi.

              [ Zpět ]
              Datum: 29.01.2008
              Autor: vasek
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: RockShox DART2

                     

                Váhový rozdíl je jasný, Reba je prostě výrazně lehčí než Epicon.

                Ale v chodu nikdy nemůže Reba nabídnout nic navíč.
                Epicon je možné upravit dle přání jezdce a kdyby někdo chtěl tu velkou progresivitu Reby, tak by to na Epiconu šlo také.
                Naopak upravená Reba může mít také sníženou progresivitu a perfektní citlivost.
                Tedy po úpravách budou chodem obě vidlice zcela srovnatelné a chod bude perfektní (a průběh ať už progresivní méně nebo více, prostě jak bude chtít jezdec).

                Když ale srovnám cenu upraveného Epiconu a Reby a že jediný rozdíl je jen ta váha...

                Upravenou Rebu mám teď už chvíli doma a pomohlo jí to hodně. Já měl tedy u-turn verzi, takže jsem nepotřeboval snižovat progresivitu a šlo v mém případě pouze o výrazné zlepšení citlivosti a to na úroveň kam se zhruba mohou maximálně dostat vzduchové vidlice, tedy odtrh někde kolem 5kg. Na tuhle hodnotu se Milan dokáže dostat s více vzduchovými vidlicemi a lepší už mohou být pouze některé upravené pružinovky (kolem 2-3kg odtrhu).

                Pokud by šlo o váhu, tak místo Reby tu je upravený Axon, který za 8tis. bude lepší než Reba v originále a nebude mít oproti Rebě jediné mínus. Ale tady už zase není moc velký rozdíl, upravená Reba bude úplně na stejné úrovni ve všem a nebude už o moc dražší (ale tak o 2tis. stále ano).

                Pokud tedy jsem ochotný koupit upravenou vidlici, tak Reba nemá co nabídnout.

                Jiná situace je u vidlic bez úpravy, tam Reba bude lepší než Epicon i Axon (i když oba ty Suntoury nejsou špatné ani v originále, tak tam bude pořád problém s mazáním vazelínou, který by třeba mě vadil hodně).

                Co mi pak na RS vidlicích za ty prachy docela vadí, že ještě ani Pike na 140mm nenabízí high speed expanzi. Axon a Epicon to ale nenabízejí také. Kromě Foxek (kde to nabízí verze RL a RLC) to nabízí ještě většina Manitou (a to překvapivě už x let, třeba i Skareb má high speed expanzi).
                U nízkozdvihových kolem 85mm to tedy nevadí vůbec, ale od 100-120mm už začíná být high speed expanze velký přínos a u 130mm a více už to vidím u vidlic jako zásadní nedostatek (když to nemají).

                U RS i Suntourek by to šlo pravděpodobně dodělat při úpravě u Milana, ale už by ta úprava byla dražší než standardně a standardně to Milan nedělá, pouze pokud by si to majitel vidlice vyloženě přál a dohodnul se s ním.

                [ Zpět ]
                Datum: 30.01.2008
                Autor: Mlok
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: RockShox DART2

                       

                  A když už jsem začal to srovnávání, tak tady odkaz na Milanovo stránky, kde má nově pěkně zpracovaný přehled více vidlic a i úprav u všech značek a kde je vidět, která vidlice se může na jakou úroveň dostat.

                  http://www.tuning-test.cz/index.php?inputType...

                  [ Zpět ]
                  Datum: 30.01.2008
                  Autor: Mlok
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: RockShox DART2

         

    Mám Darta 3 a v chladnu to dělá taky. Ještě si zkus pohrát z "přepínačem" dole na jedné noze (tuším regulace odskoku). Jsou tam obrázky želvy a zajíce. Já to měl z výroby nastavené na želvě a ta vidle byla líná i v teple. Na zajícovi to funguje lépe.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.01.2008
    Autor: nooski
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: RockShox DART2

         

    možná by pomohla nějaká zimní verze mazání, ale to by asi byla akce pro nějaký servis

    [ Zpět ]
    Datum: 30.01.2008
    Autor: vladaza
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

312 cyklistů (17 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024