reklama

Úschovna kol

Tak tohle video je super, jenže toho se u nás asi nikdy nedočkáme. Kdyby toto fungovalo i u nás, možná by bylo i víc lidí, používajících jako dopravní prostředek, kola.
http://www.youtube.com/watch?v=Fkl2b5sjds8

[ Zpět ]
Datum: 28.01.2008
Autor: Holfi
  • Re: Úschovna kol

         

    Takovýhle schůdky bych klidně sjížděl i s pevnou vidlí. ;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 28.01.2008
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Úschovna kol

         

    Jo, vypadá to zajímavě, ale nějak jsem nepostřehl, jak je zajištěný to kolo proti krádeži. Všimli jste si někdo?

    [ Zpět ]
    Datum: 28.01.2008
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Úschovna kol

           

      Kamerový systém a čipová karta při vstupu, jinak nijak (teda podle mě).

      [ Zpět ]
      Datum: 28.01.2008
      Autor: Holfi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Úschovna kol

             

        čipová karta je na prd. Neodhalí jestli odjíždíš s tím samýk kolem s jakým jsi přijel...
        A kamerový systém to podle mne taky neodhalí. To by tam muselo sedět sakra velký množství lidí, aby si zapamatovali, kdo s čím přijel.
        V tom případě bych tam kolo nedal!

        [ Zpět ]
        Datum: 28.01.2008
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Úschovna kol

               

          Pokud by to někdo vyměnil stylem kolo za kolo, tak by nebyl takový problém viníka odhalit, pokud přepokládáme bezpečné čipové karty a že k získání čipové karty by bylo potřeba se registrovat (jméno, bydliště, rodné číslo a tak.) a kamerový systém by disponoval nějakou pamětí.

          Kamerový systém to sám neodhalí, ale majitel odhalí, že s tím jeho kolem odjel někdo jiný, a ten někdo se dá zpětně pomocí videa najít a dokázat mu to. Nebo snad ne?

          Popravdě jsem o tom uvažoval, nakolik by taková věc byla reálná jako podnikatelský záměr (líbilo by se mi mít něco takového třeba v Říčanech u Prahy u nádraží, aby lidé z okolních vesnic mohli sjet k nádraží na kole a pak se dopravit do Prahy pohodlně vlakem), ale vyšlo mi, že bez toho, aby člověk získal nějakou výraznou částku nějak sponzorsky (třeba od státu, od EU a tak), by se to ani trochu nezaplatilo.

          Problém není ani tak v koupi hardware a cenách elektřiny a připojení k Internetu, ale hlavně v tom, že vhodná nemovitost poblíž nádraží bude celkem drahá. A s cenou za "členství v klubu" by se nesmělo jít moc vysoko, jinak by to nebylo pro zájemce zajímavé.

          [ Zpět ]
          Datum: 30.01.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Kirk)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Úschovna kol

                 

            1. musel by to být kamerový systém se sakra dobrým rozlišením, abys rozeznal detaily tváře a hlavně kola! Vím jak moc stál kamerový systém v bývalé práci a jak mizerné z toho byly obrázky, při zvětšení :o( Obličej nešel rozeznat nikdy:o(
            2. už jsi někdy zkoušel něco najít na několikahodinovém záznamu? A co teprve, kdyby si tam to kolo nechal přes víkend... Já jo. Je to časově neuvěřitelně náročné a s každou hodinou ti hrozí ztráta pozornosti a možnost přehlídnutí těch vteřin, které hledáš.


            V Říčanech jedině, že by se zrušila ta otočka pro autobusy a většinu bys dal pod zem. ALe podle mne by si to nebylo schopno vydělat ani na provoz, natož se vrátit investice do stavby. S tím s tebou souhlasím.

            [ Zpět ]
            Datum: 30.01.2008
            Autor: Jurimír
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Úschovna kol

               

          jeden čip na kartě, stejný na kole a může odjet vždy jen spárovaná dvojice, v ukázce to tak nebude - kola jsou si všechna podobná kvalitou i cenou /prostě kolo na dojíždění do práce/ a proto nemají cyklisté ve vyspělých zemích potřebu se bavit nějakými výměnami, ostatní pohlídá systém

          [ Zpět ]
          Datum: 30.01.2008
          Autor: vladaza
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Úschovna kol

                 

            dyť oni kartou otvírali i šufle na kolo..

            [ Zpět ]
            Datum: 30.01.2008
            Autor: Howgh
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Úschovna kol

                   

              to jsem si nevšiml, ale tím pádem je jasno

              [ Zpět ]
              Datum: 30.01.2008
              Autor: vladaza
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Úschovna kol

         

    Moc mračim!!! Proč u nas nedelaji napad o uschovne kola nebo nepostavili pro uschovny kola? U nas vlada hloupe utratili spouste nevyznamne veci i stavby dalnice s budoucnost smrt. Pro mne bezva v živote vhodne uschovna kola misto Smichov po navrat domu z cyklovylet nebo z dovolenky. Po cyklovylet nebavi me opet zase šlapat na kopci domu :-(((

    [ Zpět ]
    Datum: 28.01.2008
    Autor: Arabice
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Úschovna kol

         

    Pokud je mi znamo, tak jedna uschovna kol (i kdyz ne takhle hi-tech) bezne funguje v centru Brna u obchodaku Rozkvet.
    Teda snad je jeste v provozu, je to tak, brnaci?

    [ Zpět ]
    Datum: 28.01.2008
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Úschovna kol

           

      V Rozkvětu si myslím nikdy úschovna kol nebyla. Není snad u Vágnera ?

      [ Zpět ]
      Datum: 30.01.2008
      Autor: Tutorka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Úschovna kol

             

        Jo, Vagner :o) byvam tam jenom par dni v roce..

        [ Zpět ]
        Datum: 30.01.2008
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Úschovna kol

         

    V Kralupech na nádraží je fungující a hodně využívaná úschovna kol, za 5 kč na den. Mimochodem, nevíte o nějaké v Praze?

    [ Zpět ]
    Datum: 30.01.2008
    Autor: Ildi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

347 cyklistů (2 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024