reklama

Top 10

Snad každý z nás sedlá nějaké kolo (nebo lehokolo). A každý z nás má zafixované některé značky jako výrobce kol dorých (velmi dobrých), průměrných a kol, která by do baráku nechtěl ani zadara (teď nemyslím supermarkeťáky, tam je to jasné).
Já jezdím Authora, "až někdy" bych chtěl Supa, GT nebo Treka. Nevím proč, ale určo bych nechtěl Galaxy - ty mě přijdou "laciný" ...
Jak jste na tom vy? Sestavíme "Top 10"?

8-D

[ Zpět ]
Datum: 24.01.2008
Autor: AV

Nejlépe hodnocené

2 hlasy
  • Re: Top 10

         

    Neco jako zebricek prani a pover? :o)

    [ Zpět ]
    Datum: 24.01.2008
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Top 10

         

    Kolo carských důstojníků

    http://www.telefonica.net/web2/akiv/tank3.jpg

    Nic lepšího jsem nikdy neviděl.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.01.2008
    Autor: Kominík
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Top 10

         

    Galaxy bys nechtěl? Já teda taky ne, nevím ani proč. Jezdívám se podívat do Vlašimi do Cyklošvece a je to asi jediná značka, která mě nezaujala a nic mi neříká. Přitom asi není špatná.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.01.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Top 10

           

      Hele, mám naprosto stejný pocit, nevím čím to je, ale ty kola mě nepřitahují svým názvem a proot bych je nechtěl, i když je mi jasné, že nějaký nápis je to poslední, na čem záleží...

      Třeba Giant, Gary Fisher, Superior, 4ever, to zní. Když se řekne Galaxy, tak si podvědomě vybavuji kolo pro babky do obchodu.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.01.2008
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Top 10

             

        Tak Giant mi zní až ve spojení s vyššími modely ideálně celokarbonovými, Gary Fisher taky trochu. 4Ever mi nezní vůbec nijak (asi stejně jako to Galaxy) a Superior, dokud vyráběl ve Frenštátě byl to nejhorší co se dalo koupit :-) Horala mám sice teď postaveného taky na rámu Superior, ale už bych tu chybu znova neudělal. Všechno to jsou neosobní produkty strojů vyráběné na zakázku u pár Taiwanských gigantů. Jediný Giant z toho výběru má svou fabriku. Ale to je jen můj názor, já prostě mám raději malé firmy, které se snaží probojovat v konkurenci obrovských koncernů s vlastními výrobky.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.01.2008
        Autor: nooski
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Top 10

               

          mě 4Ever taky nic neříká připomíná my to staré kola podobné skládačce.A pořádné kolo od 4Ever sem neviděl a moc lidí na něm nejezdí.Já sobně mám rád značku Merida, KTM, a na prvním Maxbike na kterém jsem ezdil 4roky, a včera sem si pořídil konečně nového Maxbike Ardeen a plná spokojenost teda zatím. uvidíme:-)

          [ Zpět ]
          Datum: 25.01.2008
          Autor: Werďa
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Top 10

         

    Značky beru podle rámů, osazení se stejně mění. Asi si nevzpomenu na všechny, ale zkusím.

    ČR: Race Bike, Duratec, Morati (už v titanovém nebi)

    Itálie: De Rosa, Colnago (ikdyž už to není taková pecka jak kdysi)

    Severní Amerika: Klein (opět už to není ani zdaleko co bývalo), Rocky Mountain

    Německo: Nicolai

    Vesměs raději obdivuju ruční práci v zemi, kde má značka původ, než výrobu na dálném východě s důrazem na co nevětší zisk.

    Komponenty: Campagnolo, Zipp, Cinelli...

    [ Zpět ]
    Datum: 25.01.2008
    Autor: nooski
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Top 10

           

      No jistě že jsem zapoměl! To bych si neodpustil - rámy Kovařík.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.01.2008
      Autor: nooski
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Top 10

         

    U mě je to jednoduchý:o)) Mám Azub a jiný lehokolo nechci.

    Jediný, co bych chtěl, kdybych mohl (a teď tedy nemůžu, bo na to nemám) je Versatilka.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.01.2008
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Top 10

           

      Taktéž jsem majitelem Azubů a jsou relativně spolehlivé. Rámy jsou kvalitní a problémy jsem měl spíše opět s osazením. Značka jako taková produkuje slušnou výrobní kvalitu, ale žádné velké technické vychytávky. V tom je ale svým způsobem její kouzlo, nebot´v jednoduchosti prý je krása. Spousta drobných much těchto kol je trvale znepříjemňující život a přitom jednoduše odstranitelná. Např mě zlobila vodící trubice pro řetěz. Při protočení klik ve zpětném chodu mi kolikrát spadl řetěz dolů o tři kolečka níže, aniž bych hnul přehazkou. Až po dlouhém zkoušení a hledání jsem zjistil, že to dělá tahle vodící trubice, která volný řetěz ve zpětném chodu nepřesně vede resp. uhýbá z náběhu na kolečko a směřuje třeba o dvě kolečka níže a řetěz tak spadnul o dvě kola níž. Stačilo tuto hadici přitáhnout elektrikářkou spojkou blíže k rámu a je po problému. Stojíte-li v kopci, potřebujete se rozjet, máte nahozené 2 kolečko na plynulé rozjetí, nadhodíte kliku do horní úvrati a bum ...řetěz seskáče na kolečko č. 5, na které se do toho krpálu už nerozjedete, tak to tedy naštve!!!:-(
      Co na Azubu oceňuji je vstřícný přístup k zákazníkovi a snaha o kvalitní výběr nabízeného osazení. Rovněž možnost montáže alternativní výbavy přímo u výrobce. Nicméně mým snem je též Velomobil. Představa jízdy pěkně pod střechou i za deštíku je více než lákavá. Ta versatilka je fakt dobrá!:-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 25.01.2008
      Autor: Martis
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Top 10

         

    Já jezdím Meridu ale vedou u mě Canyoni.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.01.2008
    Autor: Jílke
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Top 10

         

    cinelli.it mají moc pěkné intro :)
    Nevím proč, ale vždy se mi líbil Peugeot a Wheeler
    taky mám slabost pro vyslovené garážovky- z ČR třeba Krutor

    [ Zpět ]
    Datum: 25.01.2008
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Top 10

         

    Tak u mě osobně vede Rocky Mountain a naopak nikdy sem nepřišel na chuť Authorovi. Ta značka mě prostě nebere.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.01.2008
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Top 10

           

      Měl jsem a mám několik authorů včetně tandemu a musím řici, že jejich kvalita v poslední době rapidně stoupla. Se staršími modely byly problémy, ale s novými modely se mi to ještě nestalo. Obvykle je problém ale s výbavou Shimano než s kolem jako takovým(rámem). Proto obecně jsem se stal despektním k Shimanu, které mě velice ve svých vyšších řadách zklamalo. Paradoxně nejspolehlivější mi od této značky přijde Altus, který nám na tandemu jedinkrát nezahaproval. Zato s Deorem byly problémy pořád. Proto, pokud to jde, snažím se Shimanům a zejména jejich klikám, tácům a kazetám i řetězům raději vyhnout.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.01.2008
      Autor: Martis
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Top 10

             

        Netvrdím, že jsou Authory špatný, neměl sem, nemůžu soudit. Je to takový můj čistě subjektivní odpor k této značce. Někdo jí má rád, jinej ne. Někde to bylo řečeno jako "to záleží na vkusu každého jednotlivého soudruha" :-) A já teda Artura fakt ne - e.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.01.2008
        Autor: Zakarr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Top 10

               

          A ještě.... mám slabost pro taková spíš jedinečná kola. Jako viz zmíněný růčo vařený Rocky Moutain a řada dalších.

          [ Zpět ]
          Datum: 25.01.2008
          Autor: Zakarr
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Top 10

         

    Canyon, Cube, Superior, Scott, Kona.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.01.2008
    Autor: wewerka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Top 10

         

    Jak se jiz psalo spise rucni vyroba a to nase ceske kola-RB

    [ Zpět ]
    Datum: 25.01.2008
    Autor: Kupko
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

446 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024