reklama

Pro Honzu Vlasáka

Ahoj. za ty tvoje tři knihy o cyklotoulání tě chválím. Jsou moc hezky napsané a je vidět, že máš ten vzácný dar, podívat se pod to pozlátko líbivosti, které je nám při cestování nabízeno. Vidíš to co jiní nevidí a několika větama vystihneš, co jiní nedokáží v celé knize.
Nyní jsem četl tvoji knihu "Tenkrát na východě". Jako cyklistu mne ta kniha zklamala. Proč vlastně vyšla v edici cykloknihy ? Protože je tam na str.53 napsáno " Proti mně jede velocipéd. Pohání jej malý hošík. Tohleje třetí kolo, které jsem v Sojuzu zahlédl." Trochu málo o cyklistice. Na 96 stránkách tam běháš s batohem na zádech po horách. Správný cyklotulák Honza Vlasák by tam jezdil na kole, bejku nebo vieliku. Hrozně nerad bych četl knihu "Tenkrát na západě". O báječném dobrodružství H.V. na ruském kole ve vídeňském Prátru a nedej bože, abys spadl někde do rybníka. Kniha "Honza Vlasák a žabí muži" by mne také nenadchla.
Jednou jsi v mém srdci cyklotulák Honza Vlasák, tak piš prosím tě o tvých cyklotoulkách. To umíš opravdu báječně. Hlavu máš jistě plnou zážitků z cest, tak hoď do toho tvého spisovatelského počítače po jedné povídce z Norska, Islandu, Rumunska....., přihoď trochu toho tvého humoru, přidej trochu fabulace, on to stejně nikdo nepozná, nějaký tvůj recept na cyklistickou stravu a výsledkem bude zase báječná kniha o cyklotoulání.
Já tě na těchto stránkách rád vidím, ale z příspěvků které sem píšeš asi knihu nesestavíš. Kniha "Jak jsem vytáčel Wewerku na stránkách nakole" asi nikoho moc zajímat nebude. Kniha povídek "Jak jsem se toulal světem na kole" bude zajímat určitě hodně cyklistů.
Jednoho čtenáře máš již jistého.

V.I.Lenin chytá ryby. Přijde k němu Kuzma Kuzmič a říká:"Berou, berou Vladimíre Iljiči ?"
Lenin mu odpoví:"Jdi do pr**** a neotravuj!!"
Kuzma běží domů a napíše knihu Kuzma Kuzmič." Mé hovory s V.I.Leninem"

Klidně mne Honzo pošli do pr****. Třeba napíši knihu " Mé hovory s Cyklotulákem Honzou Vasákem"
-(:o)))))

[ Zpět ]
Datum: 16.01.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (kocour)
  • Re: Pro Honzu Vlasáka

         

    zdar Kocoure, že "Tenkrát..." vyšlo u Cykloknih snad není důvod k výhradám. Vydávají zkrátka moje sebrané spisy. Ten příběh se odehrál ještě za bolševika...na cyklovandry jsem začal jezdit až po převratu.
    Povídky z Rumunska, Islandu...recept na stravu...jak je to ve skutečnosti s nutností hygieny...to už jsem přece probral, už by to byl odvar. Radek John řekl : "člověk by měl za život napsat maximálně 5 knih. Ty další už jsou o tom samým." Má řeč. Ke čtení Dicka Francise, Simenona a podobných mě nikdo nedonutí (Wilbur Smith je vyjímka potvrzující pravidlo.)
    jináč - tvůj traktát musím vstřebat a ztrávit a pakeventuelně ještě něco dodám.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.01.2008
    Autor: Howgh
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pro Honzu Vlasáka

           

      Simenon je náhodou výborný spisovatel. Nenapsal jenom Maigreta. Ale ten je taky dobrý.
      A mimochodem - vyjímka nepotvrzuje pravidlo, ale naopak ho zpochybňuje.
      Ale tvoje knihy o cyklovandrech se mi taky líbí.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.01.2008
      Autor: Zden42
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pro Honzu Vlasáka

             

        měl jsem zábrany začít tu s tématem literatůra , že nesouvisí s cyklistikou (krom knih souvisejících) --omyl --všechno souvisí se vším. kromě toho cyklisti přece líp prokrvují mozek, takže jsou inteligentnější. Z debat tady je to jasně patrné (většinou). Simenon je skutečně dobrej...těch vyjímek je víc.
        "vyjímka potvrzuje pravidlo" je zaužívaný slogan a taky mně připadá nesmyslný.
        Ještě k "Tenkrát na východě": vycházela na pokračování v časopise MONTANA v r. 96 s velkým ohlasem. Pak se přidalo pár historek, kresby Franciho Musila a vydalo se to jako knížka. Náklad 5000 se promptně vyprodal. Tohle je druhé vydání.
        mimochodem, doporučuju knížku "Z cest po světě" Pepy Kozáka..obě knížky Honzy Kopky..."Idioti na plavbě kolem světa"...atd

        [ Zpět ]
        Datum: 17.01.2008
        Autor: Howgh
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pro Honzu Vlasáka

               

          Honzo, to že jsi jezdil nejdříve do hor a potom jsi se stal cyklotulákem vím, někde jsem to četl. Je hodně cyklocestovatelů, kteří jezdí po světě a píší knihy. Bohužel, ne každý umí psát poutavě, čtivě a vtipně o tom, co na cestách viděl, zažil a vytrpěl. Některé knihy jsou dost velká nuda.
          Já také některé spisovatele nemusím číst. K některým se zase vracím rád, čtu si třeba jenom některé povídky nebo části knih. Na názor Radka Johna ti řeknu toto. Myslím, že by byla veliká škoda, kdyby Turgeněv, Čechov, Hrabal a další spisovatelé napsali jenom pět povídek nebo knih. Je pravda, že někteří spisovatelé píší o tom samém. Ota Pavel o rybách, Klosterman o Šumavě a Morávek o Sázavě. Jsou to ale nádherně napsané knihy a je radost je číst. Duši pohladí a myšlenky vyčistí.
          Když někdo psát umí, tak ať píše a píše.... Ty umíš psát a tím tvým psaním knih o cyklotoulání děláš mnoha lidem radost. Tak proč je o tu radost okrádat. Nemám rád když mne někdo okrádá. Pokud ti ovšem leží na srdci odkaz Radka Johna, tak čtyři knihy jsi již napsal. Kdy chceš napsat pátou a poslední knihu tvého života ?
          To co zde píši není myšleno nijak zle a v žádném případě tě nechci nějak osobně napadat.Třeba tě to co zde píši, donutí probudit se z toho tvého spisovatelského spánku a začneš psát a psát....

          [ Zpět ]
          Datum: 17.01.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (kocour)
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pro Honzu Vlasáka

                 

            Bať bať, máš recht. Kdo to umí, ať píše - komu se líbí, ten je čte. Vkus lidskej ohledně četby je tak variable, že jednomu někdy zůstává rozum stát co se komu líbí. (třeba ten Francis, nebo Stephen King...dyť je to nuda..)

            Já to mám těžší v tom, že nic nevymyslím. Co neprožiju, to nenapíšu. Po každé si myslím - tahle byla poslední, ale za pár let se zas nashromáždí inspirace...Každopádně se letos něco chystá..

            [ Zpět ]
            Datum: 18.01.2008
            Autor: Howgh
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Pro Honzu Vlasáka

                   

              JIž teď se těším na Vánoce, jak si budu číst pod stromečkem. Tak ne abys zklamal :o))))

              [ Zpět ]
              Datum: 21.01.2008
              Autor: Neregistrovaný uživatel (kocour)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Pro Honzu Vlasáka

                     

                kdyby něco - mám dva články na < http://www.cykloserver.cz/CykloServer/CsCl2Lst... >...a tady jsou jen kousky z knížek : <http://www.hedvabnastezka.cz/cestopisy/nejdelsi... > ... < http://www.dobrodruh.sk/vypis-kategorie-clankov... > na page 3 je ještě kus knížky "Tenkrát na východě"

                [ Zpět ]
                Datum: 30.01.2008
                Autor: Howgh
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Pro Honzu Vlasáka

                       

                  Hele kamaráde, nedráždi moje čtenářské buňky. Doma máš plné šuplílky povídek a psát jak je vidět umíš, tak se dej do té knihy. Prosím, prosím, smutně koukám....

                  Takhle jsem smutný:O(((((

                  [ Zpět ]
                  Datum: 02.02.2008
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (kocour)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Pro Honzu Vlasáka

                     

                Tak nějak si dovolím přispět se svojí troškou do mlýna. Knihu Tenkrát na východě jsem nečetla, ale všechny ostaní od Honzy Vlasáka ano (něco i víckrát). Považuji jej za cykloturistického klasika ... prostě super. Jenom ta poslední kniha (jak tam byla Albánie, Mexiko), tam ti nějak nevím .....
                Já si zrovna myslím, že někteří spisovatelé fakt měli přestat po prvních 2 knihách, například česká celebrita pan Viewegh.
                U Honzy Vlasáka jsem ráda, že jezdí a píše dál. Opravdu. Dává mi naději, že cyklovandry nejsou záležitost do max. 30, 40, 50 let ....
                Jenom v tý poslední knize, jak jsem psala, bylo něco, co mi tam nesedlo. A to nemám na mysli reklamy, sponzory ... naopak se mi líbilo, že si "dovolil" napsat např. o těch kraťasech Mer***, že si měl vzít raděj svoje starý tepláky.... :-)
                Konkrétně mi vadil popis (nebo řekněme raději kritika) jeho spolucestovatelů. Konkrétně v tý části Mexiko a Albánie. A i když vím, jaký to je, když někdo zdržuje nebo dělá na vandru něco "srandovního", tak si myslím, že do knihy to nepatří, nebo ne v takový míře. Tady už mi to přišlo hodně osobní (vylejvání si zlosti?).
                Možná jste si nesedli, ale ...... je to prostě můj názor, v knize se mi nelíbilo o tom číst.

                PS: Taky jsem měla v Albánii zimní spacák, ale je mi to fuk (v Černý Hoře byly mrazivý noci a byla jsem za něj ráda). Ať si každej vozí, co chce, když to uveze a nezdržuje.
                Omlouvám se za dlouhej příspěvek.

                [ Zpět ]
                Datum: 02.02.2008
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Pro Honzu Vlasáka

                       

                  Myslím si, že i pan Fívek chce bejt z něčeho živ a dokud ho lidi budou číst, bude psát. Dobrovolně, tuším, přestal psát pan Páral, ale u něj je to snad zapříčiněno vývojem jeho životního stylu. Ale každej spisovatel je současně oblíben i neoblíben, tak to u lidí chodí.;-)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 02.02.2008
                  Autor: abernathy
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Pro Honzu Vlasáka

                       

                  Snažím se aby ta knížka nebyla jen jeden z řady cestopisů, které se od sebe odlišují jen zemí ve které se odehrávají. Je fakt, že Pepkovi (v reálu se jmenuje jinak) rodinní příslušníci se mnou na několik let přestali kamarádit. (Už je to dobrý.) A to jsem popis jeho chování proškrtal na polovičku. Všimni si, Peggy, že se zdržuju svých komentářů – ve smyslu kdo je větší blbec a tak – ale jen suše popisuju dění. Ke všemu tam o sobě prohlašuju, že jsu případ pro psychiatra (abych vzbudil zdání objektivity) Každopádně většina čtenářů říká ,že popis Pepka ve stati o Mexiku je zcela decentní.

                  V případě Patricie v Albánii - po zkušenostech s Mexikem – předložil jsem jí dílo ke schválení. Po nedlouhém dohadování jsme se shodli na konečné podobě. (Ona potřebuje chlapa úplně jinýho naturelu. (Jináč - má čerstvé děťátko – nejhezčí...tuším že děvčátko...jaký jsem kdy viděl...na mateřské je on.) Tady však není vhodné prostředí k pomlouvání...)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 02.02.2008
                  Autor: Howgh
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pro Honzu Vlasáka

         

    Honzo, mám dotaz k avizované akci Island 4.2. v Rubínu. Našla jsem v programu Rubínu na tento termín Etiopii Jirky Kolbaby. Tak jsem z toho trochu zmatená, Island je takový můj tajný sen a chtěla jsem se přijít podívat.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.01.2008
    Autor: Tutorka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pro Honzu Vlasáka

           

      já to mám to pondělí. ve velkým sále v 16:30. Koukl jsem na htp://theworld.cz - Jirkovi začíná beseda v 19 hodin. Přihlas se ke mně. Eventuelně dáme škopek nebo tak něco , pokecáme...

      [ Zpět ]
      Datum: 31.01.2008
      Autor: Howgh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

409 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024