reklama

Zateplené kalhoty?

Ahoj, řeším jeden problém jestli mám koupit zateplené kalhoty na kolo či nezateplené. Osobně počítám s tím, že bych začal jezdit až bude teploměr okolo +12 C. Vršek mám vyřešenej ale spodek ten řeším. Nevím jestli mi v těch zatelenejch nebude už při téhle teplotě teplo? Dají se vzít připadně pod nezateplené kalhoty panské funkční spodky např. od Moiry. Díky

[ Zpět ]
Datum: 02.01.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (sveden)
  • Re: zatelené kalhoty?

         

    V těch +12°C se už dá jezdit v normálních letních kraťasech + zateplené návleky na kolena. Záleží jak je člověk zvyklý na chladnější počasí.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.01.2008
    Autor: nooski
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zatelené kalhoty?

         

    Pri 11C uz beru normalni letni 3/4 kalhoty.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.01.2008
    Autor: wewerka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zatelené kalhoty?

         

    V tomto jsme velmi individuální. To si musíš opravdu odzkoušet sám. Ono když jezdíš v teplotách pod bodem mrazu celou zimu tak pak při + 10 je už vedro :-).

    [ Zpět ]
    Datum: 03.01.2008
    Autor: hasan
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zatelené kalhoty?

         

    pod "elasťáky" se noha ve spoďarech souká ztuha, páč se ty spodky různě krabatí, zhrnují a jiné ptákoviny provádí, nejsi-li nějak moc otužilý pak ti do teploty kolem 10 gradů budou vyhovat elasťáky s membránou z přední strany a nebudeš v nich strádat ani při teplotách kolem 5

    [ Zpět ]
    Datum: 03.01.2008
    Autor: vladaza
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zatelené kalhoty?

           

      Pokud je ale chce hlavně kolem 12st., tak v takových už se uvaří. S membránou vozím maximálně do 8st., jinak se v nich zbytečně pařím a membrána ještě není třeba.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.01.2008
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zatelené kalhoty?

         

    Jak psali ostatní, je to hodně individuální.

    Já vozím někde kolem 7-12st. středně teplé dlouhé bez membrány (materiál roubaix). A kolem 12-13st. se v nich začnu vařit. Od téhle hranice vozím dlouhé tenčí a kolem 15-16ti si beru tříčtvrteční tenčí.
    Pod 7 pak zateplené s membránou zepředu.

    Teplé návleky na kolena nebo dlouhé teplé návleky přes krátké letní návleky, tohle nepraktikuju (tedy až na letní pozdní dojezdy, kdy beru návleky sebou, kdyby byla večer zima), protože mi to vůbec nevyhovuje. Je mi pak zima nad návleky, kde mám jen jednu tenkou vrstvu.

    Funční dlouhé spodky se vzít dají, ale není to jak už bylo uvedeno vůbec ideální. Opravdu se to pak různě shrnuje a krabatí při oblékání.

    Já bych tedy okolo 12ti doporočil lehce zateplené (jako je ten roubaix), pokud si hodně zmrzlej. Pokud ne, tak tenké dlouhé nebo tříčtvrteční.
    Případně tříčtvrteční lehce zateplené. Ty ale třeba mě nevyhovují vůbec, pokud nahoře na nohy potřebuju teplejší než tenké tříčtvrteční, tak by mě byla zima i dole na nohy.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.01.2008
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zatelené kalhoty?

         

    cau jak se tady jiz psalo zalezi jak moc ci je zima.
    Ja mam dvoje dlouhe kalhoty jedny pouzivam tak do +5Cjsou z mat.roubaix ,no a ty druhe mam s predni casti s membranou a je to dostacujici.
    Co se tyce spodaru tak to ja osobne nemusim porad se to zhrnuje-pakarna.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.01.2008
    Autor: Kupko
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zateplené kalhoty?

           

      Chladné nohy řeším nikoliv podvlíkačkama, nýbrž gaťama z tenkýho neprofouk-silonu, které oblíknu nahoru. Když aplikuješ na nohavice zipy, oblíkneš je přes boty.( Když začne být vedro, operativně je svlíknu.)

      [ Zpět ]
      Datum: 03.01.2008
      Autor: Howgh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zatelené kalhoty?

         

    ještě ti trochu zamotám hlavu;-) pokud bys používal volný kalhoty tak se ti spodky nebudou shrnovat a můžeš používat různý

    [ Zpět ]
    Datum: 03.01.2008
    Autor: vette
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zatelené kalhoty?

           

      pro větší zimu to dělám přesně tak, odkládám membrány a beru šusky z Pertexu / výbornej matroš/ a pak už vrstvím spodky, jedny, dvoje... a kolem -10 st.nastupují spoďary z Polartecu a to je konečná, větší zimy tu prostě nejsou.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.01.2008
      Autor: vladaza
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zatelené kalhoty?

           

      To je fakt, na pěší také používám přes funční dlouhé spodky volnější a je to dobrá kombinace.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.01.2008
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zatelené kalhoty?

         

    Zatelene kalhoty nemivam,ale zaprasene z kazde vyjizdky v tomto obdobi.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.01.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bedo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zatelené kalhoty?

         

    Při +12 °C používám úplně obyčejné nezateplené. Pokud očekávám v průběhu dne ještě oteplení tak kraťasy + návleky. Pokud se nebudeš flákat, zima ti v tom být nemůže! Pokud ano, bude to nejspíš vážnější problém a na tvém místě bych ho raději konzultoval s lékařem.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.01.2008
    Autor: Petrun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

272 cyklistů (11 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024