reklama

Šlapáním na kole k výzkumu nukleární fúze

Univerzitní cyklistický tým na Massachusetts Institute of Technology vytvořil nový světový rekord v pohánění počítače lidskou silou. Skupina deseti cyklistů se střídala ve šlapání po dobu 20 minut. Superpočítač SiCortex SC648 dosáhl během tohoto experimentu největší výpočetní výkon, který byl kdy dosažen při využití lidské energie.

Datum: 31.12.2007
Autor: Redakce
  • Re: Šlapáním na kole k výzkumu nukleární fúze

         

    Jestli to půjde takhle dál, tak cyklisti brzo zastíněj Járu Cimrmana. Nebyl Einstein cyklista?

    [ Zpět ]
    Datum: 31.12.2007
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Šlapáním na kole k výzkumu nukleární fúze

           

      Jistěže byl:
      http://th.physik.uni-frankfurt.de/~jr/gif/phys...

      [ Zpět ]
      Datum: 31.12.2007
      Autor: Sector
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Šlapáním na kole k výzkumu nukleární fúze

             

        To se ti povedlo, kdes to vyhráb? Mně slogany, plynoucí z takových článků, připomínají jiné, třeba: Kyselé zelí opět na skladě, další rána imperialismu, nebo: Buduj vlast, posílíš mír...Hafo jich bylo, jen si tak narychlo vzpomenout. :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 31.12.2007
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Šlapáním na kole k výzkumu nukleární fúze

               

          Viděl jsem to v knize Stephen Hawking: Vesmír v kostce (dostal jsem ji naježenu, už vloni, celkově mě ale spíš zklamala).... Obávám se, že svět si takových sloganů žádá, PR oddělení MIT určitě zapracovalo, aby se zalíbilo masám a bylo dostatečně politicky korektní.

          [ Zpět ]
          Datum: 31.12.2007
          Autor: Sector
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Innovate or die

         

    Trošku jsem sledovala tu soutěž Innovate or die, která je v článku zmíněna. Plno věcí tam bylo zcestných, ale budiž, sama jsem nevymyslela nic kloudného, plno videí neodpovídalo podmínkám, zkrátka lidi poslali, co měli doma "pedal powered" a více věc neřešili.

    Hodnotný projekt dle mého názoru je však tento:

    http://www.youtube.com/groups_videos?name...

    kde 'kolem' lze loupat buráky a jiné vychytávky...

    [ Zpět ]
    Datum: 05.01.2008
    Autor: evan
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

264 cyklistů (9 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | dnes

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024