reklama

draty

Ahoj, neznate draty s velkym S na hlavicce?
je to sapim?

[ Zpět ]
Datum: 05.12.2007
Autor: Hrabe-X
  • Re: draty

         

    moje sapimy maj nápis "SAP" hned za kolínkem. tím ale neříkám, že to nemůže bejt jinak

    [ Zpět ]
    Datum: 05.12.2007
    Autor: vette
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: draty

           

      hm, tak tohle asi nebudou.....
      niple maji vetsi, asijskej rozmer.
      sapim asi teda takovy sracky nebudou.
      ale zarazilo me, ze na kole za 40000 mi jich za 2 roky popraskalo uz 6.
      na dalsi uz cekat nebudu, kolo sem preplet DTckama.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.12.2007
      Autor: Hrabe-X
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: draty

             

        taky sem měl problém s praskáním drátů. praskaly ale nezvykle hned za závitem. to kolo bylo přepletený kvůli výměně náboje ale dráty byly použitý starý. to by bývalo mohlo vysvětlit to praskání ale pak začaly praskat i nový vyměněný sapim a to už bylo divný. i tady sem se ptal na názor. teorie byly různý ale teprve technik v bajkranči, když sem si tam byl pro "speciální" niple s jinak řešenou hlavičkou a to ne do kuželový ale kulový plochy. nechtěl věřit, že mi praskaj sapimy, nelenil a vylez ze druhýho suterenu se na to kolo podívat. a ejhle, bylo blbě vypletený. na jedný straně směřovaly dopředu ty dráty, který měly směřovat dozadu a naopak. ptal sem se ho jestli mám vrazit peníze do DT a on mi řek, že když je někde problém a dráty praskaj, rozhodně vydržej sapimy víc než dt...

        [ Zpět ]
        Datum: 06.12.2007
        Autor: vette
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: draty

               

          ze by sapim vydrzel vic, slysim poprve...
          ale moc dobre nechapu, jakym zpusobem si to mel spatne vypleteny... nemel si ty draty krizeny 2x misto 3x?

          [ Zpět ]
          Datum: 06.12.2007
          Autor: Hrabe-X
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: draty

                 

            to by člověk asi musel vidět... já mám všude DT od plných dvojek do 1,8/1,5 a nepamatuji, že by některá praskla, pro kvalitní výplet doporučuji i niple s lepidlem v závitu DT Pro Lock - vyplatí se připlatit, kdysi ve Velu byl nějaký test špic na trhacím stroji, Sapimy při této zkoušce / v běžném provozu je, podle mého, špice namáhána i jinak/ vyšly poněkud lépe, ale rozdíl nebyl nijak dramatický a nejsou u nás / stav v Olomouci/ rozšířené - jestli je tu vůbec někdo používá

            [ Zpět ]
            Datum: 06.12.2007
            Autor: vladaza
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: draty

                   

              mne dt taky este nepraskly
              ma to lepidlo smysl? u dostatecne tuhyho vypletu se prece draty samopovolovat nebudou

              [ Zpět ]
              Datum: 06.12.2007
              Autor: Hrabe-X
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: draty

                     

                před x-lety se ty nyple objevily jako novinka a já jsem po nich pro nová kola sáhnul a mám je dodnes, provozovaná na HT s pevnou přední vidlicí a víc jak 80 kg zátěže, k tomu ráfky Mavic a jsem max. spokojený, zatím nepraskla jediná špice, proto je doporučuji - prvotní úmysl výrobce je zabránit jakémukoliv povolování při vibracích, což nyple plní - podobné má v nabídce ostatně i Sapim, když už člověk vyklopí za náby, ráfky ... tak prostě pořídí i ty nyple

                [ Zpět ]
                Datum: 06.12.2007
                Autor: vladaza
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: draty

                 

            nenutim nikomu sapim namísto dt, jen tlumočim zkušenost mechanika, potvrzenou dalším...
            směr drátů není podmíněný počtem křížení

            [ Zpět ]
            Datum: 06.12.2007
            Autor: vette
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

461 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024