reklama

Doporučte čelovku

Potřeboval bych doporučit nějakou čelovku na kolo.

Používám set Sigma 5W a 10W s upravenou baterií pro delší výdrž a potřeboval bych ho doplnit nějakou čelovkou, protože v lese špatně vidím do prudkých zatáček. Představoval bych si něco, co bude mít širší kužel a dobré osvětlení prostoru tak do 5 - 15 metrů. Výdrž by měla být ne menší jak 4 hodiny. Také bych upřednostnil možnost nabíjení, nikoli baterie, ale není to podmínka. Pokud by to bylo možné, přihoďte pár vět proč doporučujete zrovne ten daný model.

Díky všem.

[ Zpět ]
Datum: 17.11.2007
Autor: pro_pa
  • Re: Doporučte čelovku

         

    Já sem si pořídil drahou čelovku Petzl Tikka XP, je malinkatá, na to jak má dlouhej dosvit je opravdu dobrá... Ale ta cena přes tisícovku...

    [ Zpět ]
    Datum: 17.11.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Doporučte čelovku

           

      Jak je to s tím rozptylem, chtěl bych jí používat pro osvětlení místa před kolem, takže bych uvítal veliký rozptyl, abych cca do 5 metrů před kolem měl osvětlený aspoň 2 metrový pás terénu?

      Jak ti drží na helmě, máš helmu s kšiltem, nebo bez?

      [ Zpět ]
      Datum: 17.11.2007
      Autor: pro_pa
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Doporučte čelovku

             

        Je tam krytka, kterou když zatáhneš, tak máš úzký kužel, když máš venku krytku, tak je rozptyl doširoka...

        [ Zpět ]
        Datum: 22.11.2007
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Doporučte čelovku

               

          Díky chlapi za radu, nakonec jsem tuto koupil, líbi se mi ta zatahovací clona, takže můžeš lehce měnit mezi kuželem a rozptylem. I ten kužel je po 3 - 4 metrech celkem široký, takže v pohodě a jako doplnění je dobrá, hlavně malá a lehká.

          [ Zpět ]
          Datum: 23.11.2007
          Autor: pro_pa
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Doporučte čelovku

             

        Je dobra, souhlas. Jeste doplnim - prakticky stejny a jen o fous drazsi model TacTikka XP ma krome bileho i sadu vymennych barevnych krytek. Nebo se daji k zakladni Tikka dokoupit. V sade je cervena, modra a zelena... M a Z asi nic moc, ale cervena se muze hodit - muzes pak celovku v pripade akutni potreby pouzit i jako zadni svetlo :)

        [ Zpět ]
        Datum: 23.11.2007
        Autor: Andrej
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Doporučte čelovku

         

    Mam taky Sigmu Mirage, Evo + Evo X Pro (to Pro znamena, ze je s uz s NiPackem), v sade byl i drzak na helmu. http://kolostranky.blog.cz/0611/nocni-jizda Takze tim je celovka vyresena uz jako original, podle me by to slo dokoupit ale i zvlast.
    Ale zajima me tebou zminovana uprava baterie pro delsi vydrz, mas taky NiPack? Ja to "vyresil" koupi dalsiho akumulatoru...

    [ Zpět ]
    Datum: 17.11.2007
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Doporučte čelovku

           

      Nemám Nipack, koupil jsem to s olovem do košíku. Použil jsem pouze ten obal a udělal do toho 2 packy po 4 500 Ah, takže to má nyní kapacitu 9 000 Ah. Když jsem to zkoušel s 5W, tak červená začala svítit po 8,5 hodinách, takže si myslím, že to na plnou palbu vydrží aspoň 3 hoďky.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.11.2007
      Autor: pro_pa
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Doporučte čelovku

         

    Mám objednáto tohleto.

    http://www.bartsport.cz/celovky/silva-lx

    [ Zpět ]
    Datum: 17.11.2007
    Autor: Kominík
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Doporučte čelovku

           

      Na to jsem koukal taky, ta cena je tedy mastná, ale kdyby to fungovalo, není to věc na několik použití. 5W je opravdu hodně, ale četl jsem, že Silvy nemají rádi vodu a mě se kolikrát stane, že pěkně zmoknu, takže bych jí nerad utopil, nebo jí musel schovávat při dešti.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.11.2007
      Autor: pro_pa
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Doporučte čelovku

           

      Ještě, neviděl jsi někde nějaké fotky, jaký to má rozptyl, přece jenom ta vzdálenost 75 metrů bude spíše nějaký kužel, který před kolem bude ouzký.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.11.2007
      Autor: pro_pa
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Doporučte čelovku

             

        Fotku jsem nikde neviděl, v prospektech píšou, že má středně široký kužel.
        Líbí se mi u toho ten oddělený zdroj, který se nechá schovat do bundy nebo batohu, takže nepřekáží helmě a netrpí tolik mrazem.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.11.2007
        Autor: Kominík
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Doporučte čelovku

         

    Asi tady nikdo nemáte Black Diamond Icon, co...?

    [ Zpět ]
    Datum: 25.03.2008
    Autor: Jenda21
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

402 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024