reklama

Vibrace

chtel bych se zeptat. Pri prerazeni na nejtezsi prevody citim v pedalech pri jizde znatelne vibrace. Cim to muze byt zpusobeno? Diky.

[ Zpět ]
Datum: 23.05.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (nirthar)
  • Re: Vibrace

         

    Jen vibrace, nebo i nějaký zvukový efekt? Může o něco dřít řetěz..

    [ Zpět ]
    Datum: 23.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vibrace

           

      jsou to jenom vibrace - zvukovy efekt jsou rozdrncane odrazky na pedalech

      [ Zpět ]
      Datum: 24.05.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (nirthar)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vibrace

             

        Mohlo by to byt tim ze retez spatne doseda na zuby prevodniku treba protoze je moc vytahany retez nebo opotrebeny prevodnik...

        [ Zpět ]
        Datum: 24.05.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vibrace

               

          u těžkých převodů spíš řetěz... Takže přeměřit měrkou.. ale je divný, že by při takovém vytahání nezačal prvně střílet... A ty vibrace jsou úplně pravidelné, nebo nepravidelné?

          Toto dělaly kola s jedním převodem s utahováním řetězu šroubama vzadu při přílišném utažení řetězu.

          [ Zpět ]
          Datum: 24.05.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Vibrace

                 

            jsou pravidelne...neco jako holici strojek - vibrator :-)

            opotrebenim to snad nebude, malinko mi to delalo hned jak byl novej
            nemuze to byt treba neco s stredem ??

            [ Zpět ]
            Datum: 24.05.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (nirthar)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Vibrace

                   

              a to to dělá jen při zařazení na velkej tác, nebo při zařazení těžkých převodů? To je trochu rozdíl.... A taky jestli to dělá furt, nebo jen při šlapání:-) nebo jestli to dělá i když se šlape naprázdno nebo jen při záběru.

              Jako to je celý nový kolo a hned to dělalo? Mohl by to dělat taky novej řetěz na starým převodníku (to opravdu dělává) - stačí pak přebrousit zuby zboku aby se do nich řetěz nezakusoval.

              [ Zpět ]
              Datum: 24.05.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Vibrace

                   

              tie take nieco pocitujem...hlavne ked zaberam na tazsich prevodoch...a tiez sa skor priklanam k nazoru, ze to moze byt nieco v stredovej hlave...ale netusim co - som zatial len cyklista-amater :) ale rada od niekoho skusenejsieho by sa zisla...mam totiz podozrenie ze by sa to mohlo zhorsovat a zhorsovat a nakoniec cela hlava odide...

              [ Zpět ]
              Datum: 21.08.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (bobikpp)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vibrace

         

    Tohle mě dělalo taky - u nového kola jsem cítil při dvou nejtěžších převodech jakési vibrace nebo taky pocit, že něco nejde úplně hladce. Taky jsem nemohl objevit příčinu, nicméně časem si to sedlo. Takže by se to snad mělo zaběhat.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vibrace

         

    Mám stejný problém. Při šlapaní na nejtěžší převody (čím těžší tím je to zřetelnější) cítím v pedálech znatelné vibrace. Kolo je nové takže chyba bude spíš v seřízení než v opotřebení.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mpow)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vibrace

         

    Asi to bude rozštelované, treba doladiť radenie (prešmykovač, prehadzovačka).

    [ Zpět ]
    Datum: 19.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (tomala4)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vibrace

         

    u nového kola to určitě je cítit, a u převodů, které se málo používají. Já to po 1000km cítím na 8 převodu stále, prostě na tom malém pastorku to neni ošolíchané jako na třeba 5. nebo 4., které používám nejčastěji.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Robin ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vibrace

           

      Přesně tohle mi dělala jedenáctka na osmičkový kazetě. Smyk i šaltr byly precizně seřízený. Nakonec jsem to nechal plavat, protože jsem ji skoro nejezdil a možná to taky bylo tím (neochodila se). Může to dělat i nabíhání dost vybočenýho řetězu na spodní kladku šaltru, nevím.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vibrace

         

    Na nejtěžší převod, to znamená na pastorek 11 zubů?
    To mě dělá taky a je to asi tím, že 11 zubů už je téměř na hranici použitelnosti pro správný chod. Řetěz se už řádně neposkládá na zuby a zuby nemají ten správný profil. Zvlášť při hodně napnutém řetězu.
    Buď klidný, tohle asi dělají všechna kola, která mají vzadu 11 zubů. Prošlo mi jich rukama hodně a dělaly to všechny.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vibrace

         

    V podstatě všechny připomínky jsou věcné a mohli by nastínit vyřešení problému. Mám jen jednu otázku. Jakou jedeš kadenci? Tento problém je i mě jasný, ale určitě ty vibrace ustanou, pojedeš-li na větší kadenci šlapání, alespoň klasických cyklo-vytrvalostních 90 ot/min, tzn každá bota udělá 90 otáček za minutu kolem středu. Někde něco nesedí, tak jak píšou ostatní, ale nic nepiluj, nehobluj, nech to tak, ono se to ojede samo. Ten řetěz není stejně vytahaný k méně používaným nejmenším pastorkům, sice nestřílí, ale nestačí si v prudkých ohybech přes kladky a pastorky ohýbat a sedat do zubů a vibruje to, je to jen levná mechanická součást, jak rachotí auta, motorky, a všechny další stroje, nicméně kolo jede relativně potichu a pasivní odpory cítíme ihned na svém těle. Neřeš to a kochej se jízdou.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Toman)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

477 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024