reklama

Materiál na stavbu lehokol

Při stavbě lehokol a tříkolek určitě mnozí nakupují materiál. Standardní cyklo komponenty nebývají problém, ale občas není jednoduché seznat například Cr-Mo trubky atd. Například v Kroměříži je dost špatné.
Může jít i o místa kde není problém s nákupem vyřazených koster klasických kol...
Poradíte kde jsou slušně zásobeni, případně po dohodě objednají ?

[ Zpět ]
Datum: 19.10.2007
Autor: MirekS
  • Re: Materiál na stavbu lehokol

         

    "Může jít i o místa kde není problém s nákupem vyřazených koster klasických kol..."
    Kovošrot. ;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 19.10.2007
    Autor: Suchoj
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Materiál na stavbu lehokol

         

    Nejlepší je jarní a podzimní úklid na sídlišti - přistaví se kontejnery a lidí tam hážou všechno co nenarvou do popelnic, takže i staré kola apod. - a je to zdarma.
    Druhá možnost - tzv. sběrné dvory - prostě místa, kde mohou lidé odvézt neskladný nebo nebezpečný odpad.
    Třetí možnost - jak už bylo řečeno - kovošrot. Za 50 máte rám i s vidlicí.
    4. možnost - burzy, blešáky - tam se dají koupit věci.
    5. možnost - obejít známé s tím, že je zbavíš starého kola, které se už 10 let chystají vyhodit. Tímhle způsobem jsem se docela zásobil.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.10.2007
    Autor: Jihra
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Materiál na stavbu lehokol

           

      Díky. Taky mě to napadlo. :-). Je to ale věc náhody.
      Na srazu ale někdo říkal, že byl v nějakém servisu kde měli kontejner vyřazených koster, které za cenu železa odprodali. U nás jsem v cykloservisu nepochodil.
      Takže co se týká kol, měl jsem na mysli takového kontakty. Celkem hodně jezdím a pokud to není úplně bokem hlavních tras, tak bych si třeba po dohodě s provozovateli na taková místa zajel.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.10.2007
      Autor: MirekS
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Materiál na stavbu lehokol

             

        Ten pravopis. Stydím se. Špatně zapsané čárky obvykle vidím až po odeslání :-(.

        [ Zpět ]
        Datum: 22.10.2007
        Autor: MirekS
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Materiál na stavbu lehokol

           

      Tý vo*e ...
      http://users.skynet.be/ligfiets/C2H.html
      to z těch trubiček je systém Flevo?
      ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 02.12.2007
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Materiál na stavbu lehokol

             

        Kdyby to byl jen flevobike, to by šlo pochopit, ale tahle věc má ještě proměnnou geometrii - mění rozvor a výšku/úhel sezení. Viděl jsem to z blízka jednou na Spezi. Zadní kolo může zajet pod jezdce a zvednout ho nahoru, nebo se vysunout dozadu a jezdec klesne dolů. Supr věc, dá se použít pro rozhlížení v dopravě, pro akumulaci energie na křižovatkách kde se brzdí, atd. Je to tahané nějakými lanky, co se navíjí nebo odvíjí na náboji zadního kola, ale nepřišel jsem na to, jak přesně to funguje. Každopádně do budilo dojem, když na tom ten borec jezdil, že když se spustí dolů, ta lanka nějak táhnou za zadní kolo, protože to bez šlapání zrychluje.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.12.2007
        Autor: Jirka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Materiál na stavbu lehokol

             

        taky mi lehce podklesla čelist - je neuvěřitelný, na co někteří nadaní jedinci kápnou

        [ Zpět ]
        Datum: 02.12.2007
        Autor: vladaza
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Materiál na stavbu lehokol

         

    pokud chces cr-mo trubky, plochace, plech, tycovinu doporucuji obratit se oddeleni MTZ nektede z firem vyrabejici letadla. lepe ultralighty tam jsem se casteji setkal s normalnimi lidmi... Cr-Mo mivaji na sklade a prodaji i kousky ktre jsou pro velkoobchod nezajimave.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.10.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (cibi?neprihl)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Materiál na stavbu lehokol

         

    Kamarad bere trubky od firmy co staví ultralighty, tak až se vrátí z ciziny, tak se ho muzu zeptat

    [ Zpět ]
    Datum: 22.10.2007
    Autor: Noch
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Materiál na stavbu lehokol

         

    V létě jsem na dvoře prodejny a opravny kol uviděl na hromadě asi 20 rámů. Byly to rámy na vyhození, které se tam nahromadily za celýrok z kol, která se už navyplatilo opravovat, protože při ceně 300kč na hodinu jen za práci ,se to prostě nevyplatí. Domluvil jsem se s majitelem, že si nějaké rozřežu, ale auto na odvoz pak přijelo dřív, než jsem se tam vrátil :-( Rámy z těchto levných kol sice nejsou z moc kvalitního materiálu, ale pokud netrváš na chrom-molybdenu je to také jedna z možností.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.10.2007
    Autor: drak
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Materiál na stavbu lehokol

         

    Také by mne zajímala možnost získání Cr-Mo trubek hlavně větších průměrů, ale malého množství. Pokud někdo narazíte na takovou možnost dejte mi vědět. [email protected]

    [ Zpět ]
    Datum: 27.10.2007
    Autor: Ivoš
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Materiál na stavbu lehokol

         

    Jsou ti Angláni opravdu zvláštní, ale inspirovat se lze i tam ...
    http://search.yahoo.com/search?ei=utf-8&fr...

    [ Zpět ]
    Datum: 04.12.2007
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Materiál na stavbu lehokol

           

      1000 položek! To koukám!
      ("Studení čumáci ...")
      ;-D

      [ Zpět ]
      Datum: 04.12.2007
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

531 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024