reklama

silniční pláště

Nazdárek silničáři, poradte,má význam měnit pláště šíře 28mm za 23mm. Pomůžu si něco ?Pojedu rychleji a pohodlněji.
Dík za názory. Jiris

[ Zpět ]
Datum: 17.10.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (jiris)
  • Re: silniční pláště

         

    Myslím že pojedeš rychleji a ztratíš na pohodlí. Užší plášť s hladkým dezénem při správném nahuštění bude mít menší odpor vzduchu i menší valivý odpor. Naopak schopnost tlumit otřesy bude menší.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.10.2007
    Autor: Marcel
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: silniční pláště

           

      Už se to tu rozebíralo hodněkrát. Není pravda, že užší plášť má menší valivý odpor. Naopak - při stejném tlaku má širší plášť menší valivý odpor.
      Celkově ve velkých rychlostech pak převažuje odpor vzduchu nad valivým odporem, ve větších rychlostech je tedy užší plášť rychlejší.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.10.2007
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: silniční pláště

         

    Pokud chces trochu zrychlit, pomuzou ti ty uzsi plaste. Co se ale tyka pohodli, docela silne ho ubyde, s tim musis pocitat. Jestli mas v okoli rozbity silnice, tak si tech 28 mm na kole klidne nech.
    Sam mam ted na silnicce Michelin Pro2 Race v sirce 23 mm, jsou rychly a hodne mi pripominaji jizdu na galuskach. Vypada to, ze letos snad i doziji 10 tis. km, ale nevazim zase moc. Predtim jsem mel taky Michelin, Speedium. Mely vzorek (je na nic) a dost vysokou vrstvu behounu, zkus se toho vyvarovat, zvlast v zime se do nej kvuli tomu zapichavaly ostry kaminky a mel jsem casto defekty.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.10.2007
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: silniční pláště

         

    Rozdíl v rychlosti bude menší něž bys čekal. Zato v pohodlí půjdeš o dost dolů. Mám doma na zimu Maxxisy
    Detonátory v rozměrech 23 i 28. Na zimu použiju určitě 28. Těch 23 se postupně zbavím tak že je dojedu na zadku. Ty 28 jsou o dost pohodlnější.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.10.2007
    Autor: Petrun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: silniční pláště

           

      Ono asi zalezi i na jakem se jede kole.

      Driv jsem mel Favorita s 25/630 a byl to "kostitras".

      Po havarii mam jine kolo s AL ramem (ktery by mel mene pruzit, nez ocel) a s karbonovou vidli, ktera by naopak mela pruzit vice.
      Kola mam mensi 23/622 Maxis Detonator, ale zato foukam na 120 PSI oproti drivejsim 80 PSI.

      Rychlost bych rekl, ze jsou tak stejne (pokud jsem spravne nastavil comp na mensi obvod kola), takze nevim, jestli je to (nepatrne) mensimi koly a navic klikami 172,5 misto drivejsich 175 (nekdo rika, ze kliky moc vliv nemaji).
      Pokud ale nefouka vitr, tak mi prijde, ze to precejen jede i s temi mensimi koly a (bohuzel) kratsimi klikami se stejnymi prevody jako driv subjektivne lehceji, i kdyz na tom kole jeste vychytamvam spravny posaz (musel jsem koupit kratsi predstavec a jeste laboruji se sklonem riditek).

      Naopak proti "kostitrasu" Favoritu je to ted "skoro jako odpruzene" (na skutecne odpruzenem kole jsem jeste nikdy nesedel a neda se to samozrejme srovnavat), coz mozna dela ta karbonova vidle, jine sedlo a omotavky.
      Za to jsem si byl drive docela jisty i za mokra a ted jsem jel s temi 23 / 120 PSI jen asi 20km/h, drzel se pohodlne nahore a i v mirne zatacce v jedne vesnici kdyz zacinalo prset (Lounsko, JZD ve vesnici ...) a silnice ani nevypadala moc necista uz jsem sel pekne prednim kolem do smyku a nastesti to jeste srovnal, ale od te doby uz se na tom citim oproti staremu kolu "ponekud nejiste" a jezdim do zatacek radeji pomaleji a zvlast za mokra ;-( ...

      [ Zpět ]
      Datum: 18.10.2007
      Autor: VladaS
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: silniční pláště

             

        Detonatory opravdu na mokru v zatáčkách kloužou. Teď mám tréningový slicky Hutchinson Equinox Silver a na mokru v ztatáčkách problém nemám. Jsou to nejlevnější kevlarový hučky za pětikilo. Tohle o nich píšou :

        Zcela nový tréninkový plášť Equinox míří k cyklistům kteří neopouštějí svůj stroj ani v zimě. Jeho vzorek umožňuje dobré vedení v zatáčkách na kluzkém povrchu a tvrdší směs na středu běhounu jej předurčuje k dlouhé životnosti v nejtěžších podmínkách. Společně s typem Quartz jde o „enduro“ modifikaci pro silniční cyklistiku.

        Sice nerad, ale musím souhlasit. Jen ten vzorek jsem na nich nenašel, žádný tam není.

        [ Zpět ]
        Datum: 18.10.2007
        Autor: Petrun
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: silniční pláště

               

          Ad vzorek- uz jsem to tu psal. Je dokazany, ze vzorek nema vliv na nejaky jizdni vlastnosti silnicniho plaste, resp. na jeho grip za mokra. Rozhodujici je jenom a pouze pouzity material behounu, ev. bocnic pri naklonu v zatacce.
          Jinak na mokru v zatackach klouze kazdej silnicni plast, i kdyz pravda nekterej mozna malinko min. Cetl jsem spoustu testu na tohle tema a ty rozdily nebyly nijak velky. Sam uz mam vytrenovanej sluch na to, kdy zacinam mit pocit, ze to treba na kruhaci v desti ustreli, zatim dobry. Tuk tuk :o))

          [ Zpět ]
          Datum: 18.10.2007
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: silniční pláště

                 

            Ten vzorek jsem myslel tak, že oni píšou že Equinox má vzorek. Equinox je ale úplně hladkej, tak nevím jak na to přišli. Jinak je to přesně jak píšeš hlavně o zkušenostech.

            [ Zpět ]
            Datum: 18.10.2007
            Autor: Petrun
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: silniční pláště

                   

              Jo, pochopil jsem to :o) Jenom jsem neco dodal k vzorku jako takovymu.
              Za ty penize je to i docela lehky, i kdyz silnicni plast zase vydrzi tolik kilometru, ze se u nej na penize nekoukam. Vlastne i u biku je cena i tech nejdrazsich plastu v porovnani s mymi ostatnimi naklady (na cyklistiku vubec) tak zanedbatelna, ze radsi kupuju osvedceny modely.

              [ Zpět ]
              Datum: 18.10.2007
              Autor: vasek
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: silniční pláště

                     

                Životnost je relativní pojem. Na Equinoxech jsem najel zatím 3300 km. Bohužel včera mi při jízdě z kopce po dlouhé rovné silnici ve městě skočili před kolo 2 totálně vymaštěný krávy v okamžiku když jsem jel přes 50 km/h. Vyzkoušel jsem brutálně na hrubém asfaltu brzdný účinek skeletonů. Výsledek = zadní plášť probloušený na plátno. Ještě že jsem si toho všiml až doma, jinak bych jim dal snad pár facek.

                [ Zpět ]
                Datum: 19.10.2007
                Autor: Petrun
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: silniční pláště

                       

                  dobrej zážitek. Ja jsem jednou předjižděl starou babku na nějáké rachtině a ta začala bez podívání zabočovat na na druhou stranu. Tak abych to do ní nenakouřil tak jsem musel odbočit s ní do nějákého dvora. Občas jsou dobré zážitky. Zdar

                  [ Zpět ]
                  Datum: 20.10.2007
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (jiris)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: silniční pláště

                         

                    Ja jsem jel ted myslim ve stredu zase po jedne uzke asfaltce a uprostred bezela jakasi divcina. Kdyz uslysela, ze se zezadu blizi cyklista, ohlidla se, z jake strany ji objizdim a skocila mi pod kolo. Nektere takhle proste reaguji, asi je to uz od prirody :o/

                    [ Zpět ]
                    Datum: 20.10.2007
                    Autor: vasek
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: silniční pláště

                           

                      Já tomu říkám "slepičí reflex".

                      [ Zpět ]
                      Datum: 20.10.2007
                      Autor: Petrun
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: silniční pláště

                 

            mam uplne stejnou zkusenost a to jak z kola tak z motorky. Za suchu jen tak neustreli zadnej plast a na mokru ustreli uplne kazdej.
            Rozdily sou minimalni.
            mimochodem, maxxis detonator ma hodne vysokou zivotnost, byl sem s nim moc spokojenej...

            [ Zpět ]
            Datum: 23.10.2007
            Autor: Hrabe-X
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

258 cyklistů (4 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024