reklama

Usazení sedla na sedlovce

Ahoj, mám sedovku Ritchey WCS http://www.ritcheylogic.com/web/Ritchey%7ELogic...
a upevňuji si do ní sedlo hodně dozadu a se sklonem dopředu. Ale vlivem páky mého pozadí se mi vždy časem sklon sedla narovná. Nevíte nějaký fígl na to, jak to upevnit a přitom nestrhnout závit na upevňovacích šroubech či matkách? Nebo je to konstrukční vada, že to neudrží?
Díky za každý dobrý nápad!

[ Zpět ]
Datum: 15.10.2007
Autor: Danda
  • Re: Usazení sedla na sedlovce

         

    Zřejmě se ten utahovací šroub prostě postupně povolí: tak co dát pod jeho hlavu pérovou nebo vějířkovitou podložku? Když to bude utažené, nemělo by se to více uvolnit. Tvrdší řešení: Loctite :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 15.10.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Usazení sedla na sedlovce

           

      žiadnu perovú jedine rovnú inak sa ti bude ešte viac povolovať,
      čo tak prednú časť uviať ozdobným prepojením o kostru :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 15.10.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (joci)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Usazení sedla na sedlovce

             

        Pokud jsem dobře rozuměl, tak bys tam dal zarážku ve formě mého údu?

        [ Zpět ]
        Datum: 15.10.2007
        Autor: Danda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Usazení sedla na sedlovce

           

      já si myslím, že šroub se nepovoluje, ale že to celé klouže po ploše, ke které je to přitažené.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.10.2007
      Autor: Danda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Usazení sedla na sedlovce

             

        Stejně si myslím, že plochá podložka to neudrží... možná by stačilo vyzkoušet. Pokud to klouže: příčně bych zdrsnil obě plochy: nebo tam JE to drážkování?

        [ Zpět ]
        Datum: 15.10.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Usazení sedla na sedlovce

               

          Drážkování tam není, plocha je hladká.

          [ Zpět ]
          Datum: 15.11.2007
          Autor: Danda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Usazení sedla na sedlovce

         

    odmastit a lehce zdrsnit

    [ Zpět ]
    Datum: 15.10.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (DyEm)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Usazení sedla na sedlovce

         

    Kamos to resil tim, ze proste tu oblou dosedaci plochu zamku trosku nasekal sekacem (protoze nema drazkovani).
    Sam ted vozim WCS Carbon, tam je to uz vyreseny zdrsnenou plochou karbonu.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.10.2007
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Usazení sedla na sedlovce

           

      měl jsem stejný problém se stejnou sedlovkou...jednoznačně reklamovat!!!mě šlo sedlo nahoru po cca 10 km a mohl jsem utahovat jak jsem chtěl...už jsem tady tuto zkušenost popisoval...na sedlovce je špatná dodedací plocha..vlastně skoro žádná - to by neudrželo ani malé dítě!!prostě špatný výkovek z výroby..prodejce reklamaci uznal, stejnou sedlovku jsem už nechtěl, mám teď FRS prolight a max spoikojenost

      [ Zpět ]
      Datum: 15.11.2007
      Autor: claid
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Usazení sedla na sedlovce

             

        taky bych začal reklamačkou / což může být třeba při nákupu přes net docela story a v případě úspěchu koupil jinou sedlovku, podobná věc se mi stávala u karbonové BBB, kde sedlo stále ujíždělo dozadu, bojoval jsem s tím - zdrsněním, kontaktním lepidlem, epoxydem, vloženým smirkovým papírem ... nakonec ji má na kole syn / 40 kg/ a je klid, někdy člověk koupí věc, která už z výroby je nedořešena a fungovat prostě nebude - člověk se s tím nechce občas smířit a tvrdošíjně koumá a ztrácí čas

        [ Zpět ]
        Datum: 15.11.2007
        Autor: vladaza
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Usazení sedla na sedlovce

         

    Na pohled to vypadá tak, že plocha, po které klouže spodní segment držáku sedla, je hladká, takže nepomáhá ani řádné dotažení spodního šroubu (v pevné části sedlovky), tudíž jde o výrobní vadu (moje sedlovka má na obou částech zoubky).

    Šroubky pro utažení lyžin sedla s tímto nemají nic společného, protože jinak by sedlo pojíždělo dopředu a dozadu.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.11.2007
    Autor: Bin-Laďin
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

294 cyklistů (6 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024