reklama

Kola 2008

Co víte o nových kolech na rok 2008? Co říkáte tomuhle:
http://www.cyklosvet.cz/cela-kola-2008/trek/mtb...
?

[ Zpět ]
Datum: 08.10.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
  • Re: Kola 2008

         

    Jj, hezký :-) Že Ai? Dobrá značka .-)

    [ Zpět ]
    Datum: 08.10.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (wert)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kola 2008

         

    GT: www3.gtbicycles.com/default.aspx?fuseaction=product.displaySubcategory&&id=20
    Cube: http://www.cube-bikes.de/xist4c/web/mtb...
    Lapierre: www.lapierrebikes.com/lapierre/en/home
    Giant: www.giant-bicycles.com/en-US/
    Merida: www.advancetraders.com.au/products.php?action=showSubs&brandid=1&cat=48
    Canyon zatím jen fotky: www.canyon.com/eurobike2007/mtb2008.html
    Kona: www.mtbs.cz/Biketech/Technews/kona2008news.html
    Specialized: http://www.specialized.com/bc/home.jsp?a=b&...

    No v podstatě by se dalo říct, že v tuhle chvíli se ví u téměř všech značek jaká budou kola 08, stačí jen hledat (bude toho mnohem více než jsem uvedl).

    A jinak teď už se kola 08 nehodnotí, teď už je poslední chvíle na předobjednávky, ideálně už u některých značek mělo být objednáno minulý měsíc.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.10.2007
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kola 2008

           

      Hmmm, a jak si mám něco předem objednat, když ještě ani přesně nevím kdo co bude nabízet ? ;-) Konkrétně u Canyonu si to jen podle pár reklamních fotek moc netroufám ;-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 08.10.2007
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kola 2008

             

        Tak u Canyonu je ještě čas, to jsou jedny z těch pomalejších. Tam odhaduju, že bude konkrétní nabídka až tak za měsíc. Navíc u Canyonu je jedno kdy se objedná (tedy pokud to už nebude moc pozdě, kdy už nic nebudou mít), tam už kromě posezóního výprodeje zbytků žádné jiné slevy nefungují.
        U ostatních značek, kde se začíná na vyšších cenách jsou na předobjednávky často velmi pěkné slevy.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.10.2007
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kola 2008

               

          Předpokládal jsem, že to budu řešit až v únoru nebo březnu ;-) Tak doufám, že mi do května až června nějaké kolo pošlou ;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 09.10.2007
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kola 2008

                 

            Treba i nejake to kolo zbyde :)
            Kazdopadne spis radsi ten unor nez brezen. Jestli bude mirna zima jak tenhle rok, tak budou kola brzo fuc.

            [ Zpět ]
            Datum: 09.10.2007
            Autor: wewerka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kola 2008

                   

              Mírnou zimu si pro letošek klidně vyhoď z hlavy, bude dlouhá a tuhá. Oloupej si cibuli, ale všetatskou, ne nějakej Egypt. :-)

              [ Zpět ]
              Datum: 09.10.2007
              Autor: abernathy
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kola 2008

                   

              Teoreticky bych to měl zvládnout už v tom únoru. Ale to jsou plány teď, kdoví jak to bude příští rok...

              [ Zpět ]
              Datum: 09.10.2007
              Autor: Jarda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kola 2008

         

    Měl jsem možnost testnout dva dny předchůdce tohoto modelu /t.j. ročník 07/, který měl zdvihy 120 mm. Z kopce paráda, rovina a výjezdy mi už dávaly zabrat víc - o tak lehkých převodech jsem nikdy ani neuvažoval. Přechod z lehoučkého pevného kola / přední pevná karbon vidlice/ je prostě náročnější. Pokud není terén opravdu drsný / což v okolí Olomouce není/, tak asi nemá smysl o tomto kole uvažovat. Zdvihy jsou zbytečně velké, k tomu se přidává značná hmotnost a velký jízdní odpor širokých gum. Takže jsem se v úvahách dostal postupně k značce Gary Fisher a modelech na 29-tkách. Snad se mi poštěstí ještě na podzim jedno takové kolo otestovat. Vlastní zkušenost je nade vše! Cenově je pka člověk rázem o 20 tis. dole.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.10.2007
    Autor: vladaza
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kola 2008

           

      Díky, tou "značnou hmotností" - myslíš váhu celého kola nebo píšeš jen o pláštích.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.10.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kola 2008

             

        VYZKOUŠEJ SI RŮZNÝ TAKOVÝ KOLA. co vyhovuje jednomu, nemusí druhýmu. 120mm mi rozhodně nepřipadá zbytečně velkej zdvih, hlavně na to, co ty jezdíš. mlok se ke mně jistě přidá:)

        [ Zpět ]
        Datum: 09.10.2007
        Autor: vette
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kola 2008

               

          Jasně přidám :-)

          Pokud člověk není chrt a jezdí na pohodu, tak 120mm není vůbec nějak moc a není ani potřeba na takový zdvih jezdit žádné drsnější věci.
          Taky nejezdím žádné technické extrémy, o enduru u mě nemůže být ani řeč a i tak ze 125mm (u AMS 125ky opravdu plně trvale využitých, takže srovnatelný zdvih s většinou progresivnějších 140mm rámů) se na příští sezónu budu posouvat ještě o malinko výše. Ale stále kolo s XC osazením (Cube Stereo, váhově to bude zase zcela přijatelné, cca 12,5kg včetně pedálů), lehkou váhou, které docela slušně jede.

          Váhový rozdíl kol oproti HT s pořádnou vidlicí taky není nijak velký, v podstatě tak cca 1kg navíc, což je není nic zásadního.
          Pak je tu možnost přepínání tlumiče na propedal (Fox) nebo floodgate (RS), což úplně může eliminotvat pohupování od šlapání a je to hned velmi blízké HT jen s tím 1kg navíc (ale zase v tuhle chvíli to tak dobře nežehlí).
          Mnohem větší rozdíl jak to jede dělají pláště a i tam není problém při pohodové jízdě vozit něco s pořádným vzorkem a alespoň 2,25 šířkou. Jediný, kde je to sakra znát, že to pak moc nejede je ve větších rychlostech na asfaltu (ale stačí jet tempem na pohodu a hned ten rozdíl je mnohem menší).

          Celé je to prostě o přístupu k ježdění. Pokud někdo chrtí a potřebuje pořád jezdit na plno a neustále ho zajímají rychlosti a průměry, tak pro toho vyšší zdvihy nejsou.
          Pro ty co jezdí na pohodu a užívají si jízdu, nikam nespěchají jsou i vyšší zdvihy než těch 120mm (pokud se vybere do XC lehčí zaměřené kolo).
          Při volnější jízdě na pohodu jsem klidně po 80-100km v terénu unavený i výrazně méně než dříve na HT, jen se prostě člověk nesmí honit za původními průměry jako míval na HT.

          100mm vzadu, co jsem jezdil loni bylo hrozně málo (zvlášť když to bylo s RS progresivnějším tlumičem).
          Pocitově mi přijde současných 125mm asi jako dvojnásobný zdvih a nejen o 2,5cm větší. Pohodlí je úplně někde jinde a přitom rychlost kola je téměř stejná jako u těch 100mm.

          [ Zpět ]
          Datum: 09.10.2007
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kola 2008

             

        celého kola, odhaduji s pedálama tak 13 kg / katalogy tento údaj často taktně zamlčují/, přesně jsem to nevážil, ber mě s rezervou. loni aletos jsem jezdil buď na lehokole nebo na kole s jedním převodem /singl/, které má pod 10 kg. Proto je pro mě větší hmotnost tak náročná, nicméně do kopce mi to prostě nejelo ani když jsem použil tkzv. propedal, který aktivitu zadní stavby tlumil. Já mám jinak jízdu do kopce rád a dokonce ji vyhledávám záměrně, ale to celopérko mi přišlo jako těžká brzda.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.10.2007
        Autor: vladaza
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kola 2008

               

          Zkus těch kol více. Zrovna Trek je ze skupiny těch fullu, které v dané zdvihové kategorii zrovna moc nejedou. Zkoušel jsem Treka jen jednou a chvilku, takže tady nemám příliš zkušeností, ale pocity z krátkého vyzkoušení (když jsem měl přímé srovnání se svojím kolem) byly, že to opravdu moc nejede.

          Ve Velu jsou ty testy dost naprd. Já s nima nesouhlasím snad s hodnocením téměř žádného fullu, na kterém jsem jel a oni ho testovali. Navíc tam mají stejně téměř vždy jen takové obecné keci, ze kterých vlastně nevyplívá vůbec nic.
          Celkem solidní testy má německý bike magazine. Nejen že si dovolí nefunkční rámy zcela zdrbat a klidně napsat, že opravdu stojí za ...
          Ale hlavně tam má i spoustu měření, která jsou objektivní a nejen jejich subjektivní dojmy.
          A tady je test, kde byl i Trek:
          http://data.mlok.net/allmountainfullys-highend...

          [ Zpět ]
          Datum: 09.10.2007
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kola 2008

                 

            ...obecné kecy - to asi myslíš tu NEKOMPROMISNÍ práci různých komponentů, co? :-)))
            Díky za odkaz na němce :-).

            [ Zpět ]
            Datum: 09.10.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kola 2008

                   

              No nejen. Já bych tam chtěl vidět věci jako jak se liší jednotlivá kola ohledně zamykání stavby při šlapání (tedy jak moc se při šlapání kolo pohupuje a současně jak v tuhle chvíli žehlí), jak se chovají pod brzdou, jaká je progresivita celku (tlumič + stavba) a tedy při jakém stylu jízdy využiju celý zdvih (nebo jestli budu mít nevyužitý nebo naopak jestli při trošku větších skocích nebude chodit pořád na doraz), jaká je citlivost na drobné nerovnosti, a další a další.
              Z testu z Vela se většinou vlastně nedozvim vůbec nic i když je na několik stránek.

              Na to by ale jednak něco museli měřit jako třeba v bikemagazinu a něco z toho není tak lehké otestovat a po pár minutách nic nepoznají.
              Ani v bikemagazinu není úplně vše, co bych od testu chtěl vědět, ale snaží se (třeba efektivnost při šlapání tam mají pro různý druh terénu jako standardní hodnocení ve všech testech a i když je to subjektivní hodnocení, tak aspoň něco)

              Jinak těch testů tam mám na stránkách více, nejen ten jeden konkrétní.

              [ Zpět ]
              Datum: 09.10.2007
              Autor: Mlok
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Kola 2008

                     

                Mloku, nemáš náhodou nějakej testík s devětadvacítkama? Nějak mě ta myšlenka furt a pořád drží. Snažím se získat Garyho Fishera k projížďce, ale zatím se mi to nedaří.Nebo napiš názor, pokud jsi mi ho už nenapsal v příspěvku "devětadvacítka".Děkuji.

                [ Zpět ]
                Datum: 10.10.2007
                Autor: vladaza
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Kola 2008

                       

                  Tady bohužel nepomůžu. Všechny testy, co teď mám v pdfkách jsou na mém webu:
                  http://data.mlok.net/

                  S devětadvacítkama mám zkušenosti zcela minimální, proto jsem tam nic nepsal. Pro mě 29-ky nejsou, protože na zdvihy + velikost rámu (i když mám 182cm potřebuju dost krátké rámy, mám obě kola jen 18" rám) co potřebuju to ani není možné s 29-kami použít.

                  A testů na 29-ky nikde moc nebývá. Je ale možné, že v bikemagazinu něco bylo, zkusím se případně až budu něco stahovat mrknout. To ale nebude hned, stahuju ty články jen párkát do roka, protože to je placené. Vždy mají vystavy testy s 2-3 měsíčním zpožděním oproti tištěné verzi. A je to tedy hrozně levné, chtějí jen 2euro a za to je možné 20 minut stahovat cokoliv, co tam mají (ale abych neplatil zbytečně pokaždé 2euro, tak to stahuju jednou za čas více článků).

                  Pokud si větší postavy, tak určitě může být 29-ka dobrá volba.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 10.10.2007
                  Autor: Mlok
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Kola 2008

                       

                  Na 29 by ti mohl dobre poradit Gung-ho z BF. Ted aktualne ma Sugar a to kolo vypada fakt sladce :)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 10.10.2007
                  Autor: wewerka
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kola 2008

                 

            asi tak, bike jsem kdysi i odebíral a je to něco úplně jiného než to mlácení prázdné slámy v našich periodicích, kdy vlastně každé kolo vyjde z testu jako dobré a zdrbat nemůže redaktor NIC, protože by příště neměl CO testovat. škoda, že neumím skoro vůbec deutsch a tak jsem jen koukal na hvězdičky a obrázky / no, něco jsem ale vždycky pochopil/

            [ Zpět ]
            Datum: 10.10.2007
            Autor: vladaza
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kola 2008

                   

              Pro mě taky bohužel až na tu němčinu. Něco malinko německy umim, ale je to opravdu bída. Ale když mě něco opravdu zajímá (třeba když si vybírám kolo), tak si toho i hodně přeložím. Začnu většinou tak, že to hodím do nějakého překladače, co umí celý text najednou. Sice to je pak hrozně přeložené, ale význam se téměř vždy pochopí. A případně sem tam nějakou větu, která nedává smysl, tak tu přeložím ručně.

              Stejným způsobem teď v poslední době čtu mtb-news.de forum.

              Škoda že tyhle zdroje nejsou raději v angličtině.

              [ Zpět ]
              Datum: 10.10.2007
              Autor: Mlok
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Kola 2008

                     

                V angličtině pak docela často koukám na mtbr, ale tam je problém v tom, že se tam ty evropské značky jako např. Cube, Ghost téměř neřeší.

                [ Zpět ]
                Datum: 10.10.2007
                Autor: Mlok
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kola 2008

         

    Koukám, žes z EX devítky přešel na EX osmičku :-). Já Ti to schvaluji, mimochodem - v posledním velu je test tohodle kola, jestli to nemáš, můžu Ti to odfaxovat :-).

    [ Zpět ]
    Datum: 09.10.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kola 2008

           

      testy ve Velu nejsou špatný, člověk je vděčnej, že si může něco přečíst, ALE - všechna testovaná kola vycházejí většinou velmi dobře a každý mi připadne jako bezvadnej stroj. praxe je ale trošku jiná. ostatně - kolik asi kol by redakce získala k testu, kdyby občas napsala nepříjemou pravdu?? jako vodítkou jsou testy asi dobrý, ale nebral bych je jako evangelium.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.10.2007
      Autor: vladaza
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kola 2008

             

        Souhlasím, beru to víceméně orientačně :-).
        Teď v cykloservisu č. 13 byl test toho letošního fulla od meridy a dopad výborně, přitom já jsem ho měl půjčený a dojem negativní - tady můj orientační smysl dostal na frak :-))).

        [ Zpět ]
        Datum: 09.10.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kola 2008

             

        No, testy redakcí bych se moc neřídil. To zkušenosti uživatelů mají nesrovnatelě vyšší váhu.

        Ono to funguje třeba takto: "otestujte tento notebook...pokud se recenze bude vedení naší frmy líbit, můžete si ho nechat"

        [ Zpět ]
        Datum: 09.10.2007
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kola 2008

               

          For je v tom, ze redaktori takovych casopisu tech kol vyzkousi mraky, na rozdil od 99% normalnich smrtelniku. Hodnoceni typu "jezdim na nem uz pul sezony a super" je vis na co.

          [ Zpět ]
          Datum: 12.10.2007
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kola 2008

                 

            To máš sice pravdu. Ale jak jsem psal výše třeba z testů fullů z Vela jsem se snad nikdy nedozvěděl jedinou informaci, která by byla k něčemu dobrá.
            V zahraničních časopisech to sice lepší je, ale taky pouze v některých - hlavně třeba ty změřené grafy v bike-magazinu + hodnocení efektivity šlapání (a to na různých typech terech) u všech fullů.
            Odebírám elektronicky třeba ještě Mountain Bike Action a i když je lepší pro mě v tom, že je v angličtině, tak tam ty recenze taky stojí dost za prd, opět žádné měření, žádné srovnání důležitých vlastností, opět jen takové všeobecné zhodnocení kola.

            [ Zpět ]
            Datum: 13.10.2007
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kola 2008

                   

              Nakonec stejně člověk koupí to, co se tu dá vůbec sehnat. Praxe je totiž taková, že se namlsáš v nějakým katalogu na webu a když pak kontaktuješ dovozce, tak zjistíš, že má kulový. Taky je spousta dobrejch značek, které se tu prostě nevyskytují. On ten trh u nás je prostě orientovaný na kola masové spotřeby a takové ty fajnovosti by si člověk musel dovézt asi sám.

              [ Zpět ]
              Datum: 13.10.2007
              Autor: vladaza
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Kola 2008

                     

                Tohle bych zase neviděl tak černě. Spousta se toho dá sehnat i u nás, jen je třeba kupovat vše na předobjednávku v září/říjnu, tedy teď už je nejvyšší čas.

                Já třeba nevím o žádném konkrétním kole, které by se mi funčně líbilo více, než ty, které si vybírám a které se tu sehnat dají.

                [ Zpět ]
                Datum: 13.10.2007
                Autor: Mlok
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kola 2008

         

    chtěl bych si koupit Kellys quartz dsc 2008....nevíte, jak se chvá vidle, kotoučovky atd...???

    [ Zpět ]
    Datum: 13.10.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (majkbajk ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

368 cyklistů (12 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024