reklama

Materiál na windshield

Zdravím všechny cyklopovaleče.
Plískanice a zima se blíží a tak uvažuji, že bych si na svůj leháč vyrobil nějaký windshield. Narazil jsem v OBI na tento materiál - http://www.gutta-cr.cz/text/hobbyglass.htm - za celkem příznivé ceny - http://www.gutta-cr.cz/text/c_hobby.htm
Měl jsem to v ruce, je to docela ohebné, netříštivé, teplem tvarovatelné, poměrně lehké. Síla 2 mm je možná trošku moc, ale pokud bych z toho "tahal" nějakou bublinu, tak se síla stěny zmenší. Akorát ty tabule mohly být širší, 500 mm je trošku málo. Ale možná se dá sehnat i ve větších tabulích.
Máte s tím plastovým sklem někdo praktické zkušenosti? Nebo jste pro výrobu windshieldu použili něco jiného?
Dík za informace.

[ Zpět ]
Datum: 03.10.2007
Autor: Jihra
  • Re: Materiál na windshield

         

    Nejlepší Windshield je Velomobil:-) Ale než si doma ohybat plexisklo, dělat úchyty a rám, tak bych si ro radši nechal udělat nebo koupil hotové. S tím se pěkně nalopotíš, aby to vypadalo co k čemu!:-()

    [ Zpět ]
    Datum: 03.10.2007
    Autor: Martis
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Materiál na windshield

           

      Hotový windshield kupovat nebudu, mám leháč domácí výroby a na ten by mi to nepasovalo (a navíc ta cena!). Dále - není to plexi, je to jiný materiál, měkčí, ohebný, netříštivý. Plexi bych v žádném případě nepoužil. Dá se tvarovat teplem (prý snad už při teplotě 75 stupňů), takže by neměl být problém to nahřát horkovzdušnou pistolí a natáhnout to na nějaké kopyto (možná by to šlo i na kopyto z polystyrénu, ale ten by se asi taky tavil). nebo udělat kopyto z polystyrénu, natřít je vrstvou nějaké prykyřice a pak na to natáhnout to plastové sklo.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.10.2007
      Autor: Jihra
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Materiál na windshield

         

    Pamatuju si obchodní název toho materiálu: Vivak. Co to je chemicky už nevím, určitě nějaký polymer.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.10.2007
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Materiál na windshield

           

      Ten Vivak vypadá zajímavě. Velké tabule, cena taky jde. To je přímo materiál na ty windshieldy od Azubu?

      [ Zpět ]
      Datum: 03.10.2007
      Autor: Jihra
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Materiál na windshield

             

        Jo, dělali to z toho. A můžu potvrdit z vlastní zkušenosti, že když to napereš do auta skoro čtyřicítkou, tak ten vivak samotný tě nezraní, bude to něco jinýho, jako jeho držáky, horní řízení a tak.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.10.2007
        Autor: Jirka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Materiál na windshield

         

    Pamatuju si obchodní název toho materiálu: Vivak. Co to je chemicky už nevím, určitě nějaký polymer.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.10.2007
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Materiál na windshield

         

    Plexi lité- pro větrné štíty na motorky, kupole, světlíky, okna na motorové čluny, výřez na míru ., dokonce i nabízí možnost vyfouknutí bubliny asi nejlépe z obdélníkové základny aby to bylo "eliptioidní" http://www.plexi.cz/index.php?lang=0&act=2... , vyfukování bublin http://www.plexi.cz/index.php?lang=0&act=0... . Jinak se na tyhle účely střešní okna a takový podobný používá taky Lexan-(obyčený polykarbonát).

    [ Zpět ]
    Datum: 03.10.2007
    Autor: šmudla
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Materiál na windshield

           

      To bude hodně drahé.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.10.2007
      Autor: Jihra
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Materiál na windshield

           

      Polykarbonátová deska čirá stojí bez DPH přibližně 2mm tlustá za 1m2 - 600Kč, 3mm 800Kč/m2 - Arlo polykarbonátová deska s Uv filtrem.
      plexisklo lité (PERSPEX lité plexisklo) 2-3-4mm tlusté 750-950Kč/m2. Ono na cenu za vyfouknutí se asi bude nejlepší zeptat + nějaký procentopřirážky za uříznutí na míru aby si člověk nekupoval celou desku.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.10.2007
      Autor: šmudla
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Materiál na windshield

             

        Pri amaterske vyrobe toho spotrebujes o dost vic, povedeny neni zdaleka prvni kus.
        Plexi se pred vyfukovanim predsousi, aby pri ohrati nezmatnelo, nejak to souvisi s obsahem vody a vlhkosti toho plexi a vzduchu.
        Pokud to nekdo myslite vazne, tak krome windshieldu ktere delam pro azub mam ve sklepe jeste par kusu ne zcela povedenych, ktere mohu dat za cenu materialu, jsou vyfoukle prilis nebo lehce nakrivo nebo poskrabane.

        [ Zpět ]
        Datum: 04.10.2007
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Materiál na windshield

             

        Plexi není zrovna moc vhodný materiál protože se tříští a dělá ostré hrany...

        [ Zpět ]
        Datum: 04.10.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (waqw)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Materiál na windshield

         

    Já bych si chtěl s výrobou windshieldu pro svůj leháč pohrát sám. Mám pro to pár důvodů:
    1/ Mám atypický leháč (lehoskládačku) a chci mít tvar a velikost přizpůsobený tomu leháči.
    2/ Chtěl bych zakrýt především horní polovinu těla (i s hlavou - je ale otázka, kolik toho uvidím přes štít při dešti) až pokud možno někde po kolena. Chránit boty a nohy před deštěm už pak není takový problém (návleky) a horní polovina těla, která se nejvíce potí, by byla v "suchu" i bez nepromokavého oblečení. Windshield bych uchytil na řídítka (mám horní řízení).
    3/ Jsem hračička a baví mne všecko si vyzkoušet a udělat sám. Mít tak na to ještě dost času.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.10.2007
    Autor: Jihra
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • windshield, rain protect u našich motopříbuzných

         

    Pro inspiraci jak nezmoknout http://www.youtube.com/watch?v=n8v3df45QJw . Něco na tomhle principu, okořeněný ultralaitovým dizajnem by mohlo jít namontovat jako komfortní deštník i na kolo.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.10.2007
    Autor: šmudla
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • tvarovani teplovzdusnou pistoli

         

    tvarovani teplovzdusnou pistoli si dovoluji nedoporucit. Ohrejes jen malou cast tabule a nerovnomerne a vysledek je kostrbaty hrbaty... zkousel jsem to pred lety s HPS-kou a stejne nakonec prisel ke cti vakuovy lis s ohrevem infralampou - tehdy za cenu 100 sk na format A1. Popis vyroby bublin ma velice pekne popsany na http://www.adventuresofgreg.com/hpvlog/

    [ Zpět ]
    Datum: 09.10.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (cibi_neprihl)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

337 cyklistů (2 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024