reklama

MTBO...

Ahoj. Jezdi tady nekdo MTBO nebo zavody ve stylu Bike Adventure?
Uz delsi dobu po tom pokukuji, ale ted jsem o vikendu videl reportaz z Bike Adventure a nejak me to poradne nadchlo:-)
Doma jsem to ukazal pritelkyni a ta se toho chytla taky (bych se divil, kdyby to tak nebylo:-) ).

Takze by pripadne bodla nejaka rada, jak na to. Pripadne poradit s vyberem vybaveni. Zatim koukam na mapnik a nevim, ktery vybrat:

http://miry.mtbo.cz/index.php?lang=cz&view...

http://www.autopilot.makeit.cz/

Spis asi budem jezdit ve dvojicich, ale urcite bych rad zkusil i neco sam (on bude i nekdo rad, kdyz se ztratim a uz nevratim:-) )
Diky za rady.

[ Zpět ]
Datum: 01.10.2007
  • Re: MTBO...

         

    Ahoj,
    jezdím MTBO 2 celé sezóny a je to úúúúplně parádní sport. Jezdím i BikeAdventure (přes něj jsem se vlastně k orienťáku po osmi letech vrátil).
    Rada jak na to je úplně jednoduchá. Na stránkách www.mtbo.cz je vyvěšen kalendář závodu (pohár pro letošek už skončil) a snad na všech závodech je kategorie příchozích, kam se můžeš přihlásit klidně až přijedeš (jezdila ji letos i moje přítelkyně a pohoda). Na vyzkoušení úplná paráda. Jinak MTBO je takový cross-country s mapou. Závod podle typu trvá od řekněmě 45minut do třeba 2h (ale to kecám - směrné časy jsou v dokumentech MTBO kdesi napsané).

    Bike Adventure je něco jiného, mapa je jednodušší, ale zase je třeba více plánovat síly. Tím že se jede ve dvojici je to větší sranda a mám tento typ závodů moc rád. Příští rok by se mělo jet i Six Numbers (což je 6-ti denní závod dvojic).

    Jinak bez mapníku je to dosti peklo, mapu je fakt lepší stále vidět než ji odněkud tahat. Já mam Miry a jsem spokojený, ale autopiloty vozí taky kupa lidí (bohužel jsem nikdy neměl, tak nemůžu porovnávat) a rozdíl v ceně je nezanedbatelný, tak hold je to na tobě.

    Tož asi tak, teď mě nic moc nenapadá, tak když tak stačí napsat nějaký dotaz a já odpovím :)

    [ Zpět ]
    Datum: 09.10.2007
    Autor: Krtek007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: MTBO...

           

      Diky moc. Kdyz jsem cetl tvuj dotaz na ten ram a videl jsem tam MTBO, tak jsem trosku zajasal. Jsi asi jediny, kdo to tu jezdi...teda nikdo jiny se zatim neozval.
      Me to prijde jako uzasny sport. A hlavne to spojuje me dve oblibene veci...kolo a mapy:-)
      Letos jsem koukal, ze se jeste neco jede v listopadu, tak kdyz to dopadne, mozna to zkusime.
      Prave ten Bike Adventure se mi libi. Prave diky tomu, ze se to jezdi ve dvojicich. Takze jak delane pro mne a pritelkyni.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.10.2007
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: MTBO...

             

        Tak to rozhodně vyzkoušejte, sice bude možná trošku horší počasí, ale když to pojedete na pohodu a zážitky, tak to bude rozhodně super.
        Jinak malá rada pro příští rok, pro přihlašování na Bike Adventure - zaregistruj si odebirání novinek na www.bike-adventure.cz a hlíděj si kdy začíná přihlašování. Letos bylo všech 500 dvojic "vyprodáno" za asi 17 hodin.

        Jinak pokud, jak jsi psal, tě baví mapa, tak toto je fakt sport pro tebe, tak hodně stěstí a když tak dotazy zvesele sypat a já se budu snažit odpovědět.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.10.2007
        Autor: Krtek007
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: MTBO...

               

          Fihaa....docela fofr:-) Ihned si to necham posilat:-)

          Urcite v tom zavodnicke ambice nehledame. Spis zabavu. Clovek pozna fajn lidi, nove prostredi. A treba si obcas sahne na dno. My MTBO prozivame pri kazde vyjizdce, protoze furt neco chceme objevovat, takze bez mapy nedame ani metr:-)
          Dokonce uvazuji, ze zkusime i takove ty vytrvalostni akce (kolo, kanoj, lezeni, plavani, orientak...).
          Tak se treba na nejakem orientaku potkame:-)!

          [ Zpět ]
          Datum: 09.10.2007
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: MTBO...

                 

            Tyyy jo, tak na tyhle multisportovky sbírám zatím jen odvahu, stačí mi většinou zvěsti co všechno se tam provádí a moje odvaha uteče někam do kouta :).
            Jinak hodně zdaru a snad se někde potkáme, závody jsou pokaždé super, nové terény a tak, vždycky zajímavý výlet na celý víkend :)

            [ Zpět ]
            Datum: 09.10.2007
            Autor: Krtek007
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: MTBO...

                   

              To ja taky sbiram odvahu...ale cim dal vic mam kolem sebe lidi, co to delaji:-))) Tak me to cim dal vic laka:-) A navic ty sporty, teda az na kajak, provozuji. Takze proc to nejak nedat dohromady. Jen ten beh bude asi hroznej...ten mi nikdy nesel:-)))

              [ Zpět ]
              Datum: 09.10.2007
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: MTBO...

         

    Jel jsem letosni BA a super. :) Jen mi coby cykloturistovi bylo trochu lito honit cas, a treba neposedet na louce s krasnym vyhledem trochu dele... :) ale to je trochu mimo, vim. Staci si jen ujasnit, kdy jsem na vylete, a kdy "zavodim" ...

    Obecne je na MTBO super, ze to neni jen o rychlosti - i kdyz nejsi straslivej biker, co sest hodin v kuse dupe 30kmh+ a ve sjezdech zasadne nebrzdi, muzes zajet slusnej vysledek, kdyz dobre zapracujes s mapou... a hlavou... :). to je mi sympaticke.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.10.2007
    Autor: Andrej
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: MTBO...

           

      To je prave ono, co me na tom laka....nejde jen o rychlost a dupani do pedalu. Spis mi to prijde jako skvela hra, kde si clovek "zazavodi" a pri tom si muze delat co chce...
      Urcite to zkusim a jen me stve, ze jsem to uz nezkusil letos...:-(

      [ Zpět ]
      Datum: 10.10.2007
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: MTBO...

             

        Příští rok to půjde taky - neboj :).
        Jinak je to přesně jak píšete, není to jen o bušení do pedálů jak na maratonu (ikdyž být rychlý se jako vždy hodí), kdy víte, že ten před váma vám ujíždí. Je to o volbě postupu, schopnosti ji udržet a dobře a rychle se rozhodovat.
        Na BA je to úplně nádherně vidět, člověk si volí vlastní trasu, když někho potkáš, tak nevíš kdy startoval, kde už byl a je to pak takové hezčí a pohodovější ježdění bez stresu, že ti někdo ujíždí.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.10.2007
        Autor: Krtek007
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

325 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024