reklama

Hydry Avid Juicy pro příští rok (J5, J7)

Nevíte prosím někdo, kde by se daly sehnat tyto hydrauliky? Myslíte, že bude velký rozdíl oproti letošnímu modelu? U J5 má být váhová úspora 20g u J7 30g...díky

[ Zpět ]
Datum: 24.09.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (mrkvan)
  • Re: Hydry Avid Juicy pro příští rok (J5, J7)

         

    www.netbike.cz

    [ Zpět ]
    Datum: 24.09.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (JC)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Hydry Avid Juicy pro příští rok (J5, J7)

           

      Díky, díval jsem se na to a mají je i s kotoučema 185mm a 203mm. Já bych bral asi ty 185mm, ale rozhoduji se zda J5 http://www.netbike.cz/select_det.php?id_vyrobek... nebo J7http://www.netbike.cz/select_det.php?id_vyrobek...

      Máš s nimi nějaké zkušenosti, případně někdo další? Myslím s letošním nebo loňským modelem, těžko má asi někdo zkušenosti s modelem pro příští rok..

      [ Zpět ]
      Datum: 24.09.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mrkvan)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Hydry Avid Juicy pro příští rok (J5, J7)

             

        Teď jsem to psal i do sousedního threadu. J5 a J7 se liší pouze štelovacím kolečkem, které nastavuje krok páky. Zkus tedy někde jestli ti sedí krok J5, pokud ano, tak J7 jsou zbytečné peníze navíc. Pokud ne, ber J7.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.09.2007
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Hydry Avid Juicy pro příští rok (J5, J7)

               

          Ok, díky. Zkusím u někoho ten krok a uvidím, ale zatím jsem víc pro J5

          [ Zpět ]
          Datum: 26.09.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (mrkvan)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Hydry Avid Juicy pro příští rok (J5, J7)

               

          se zeptám když něco nevim: tím kolečkem se nastavuje délka kroku? mění se tím teda poměr na páce brzdy?

          [ Zpět ]
          Datum: 26.11.2007
          Autor: vette
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Hydry Avid Juicy pro příští rok (J5, J7)

                 

            Pravděpodobně ano, ale rozebrané jsem to neměl, takže jistotu nemám.
            Pocitově se jasně mění délka kroku před dosednutím desek na kotouč (to je i změřitelné a rozdíl krajních poloh kolečka je dost velký), ovšem po dosednutí desek na kotouč už tam pocitově moc velký rozdíl není (tedy v poloze kolečka "delší krok" se pocitově nestane brzda o moc citlivější; já je kromě pár testů jezdil na nejkratší krok pořád, ten delší mi nesedí).

            [ Zpět ]
            Datum: 26.11.2007
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Hydry Avid Juicy pro příští rok (J5, J7)

                   

              jak to popisuješ tak to spíš ukazuje na to, že se posouvá pístek v páce směrem "ven" a když páku mačkáš a ten pístek přestane tlačit kapalinu do expanzky tak se to chová pořád stejně. to ale nic neřeší, mslím tím žádná změna účinnosti brzdy a s tím spojenou dávkovatelnost brzdnýho účinku. jestli je to tak, tak je zbytečný kupovat 7-ičky:-/

              [ Zpět ]
              Datum: 26.11.2007
              Autor: vette
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Hydry Avid Juicy pro příští rok (J5, J7)

         

    Juicy jsem jezdil minulý rok a letos, na příští nové kolo chci zkusit nahodit Hayes Stroker ryde...

    [ Zpět ]
    Datum: 26.11.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MartinL)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Hydry Avid Juicy pro příští rok (J5, J7)

           

      Seřízení páky-tedy vzdálenost páky od řídítek se provádí imbusem č.2z boku páky.Pro šťouraly upozorňuji,že je to ten imbus blíže k řídítkům.Ten druhý zajišťuje čep brzdy.Jedno cvaknutí imbusem znamená posun páky o 1 mm-toto je společná věc pro J5 i J7.Červené kolečko-Pad contact Point slouží k seřízení volného chodu páky,než dojde k doteku destiček s kotoučem-při tom se nemění vzdálenost destiček od kotouče.Čili se mění "volný chod"-chcete -li laicky řečeno aby brala hned od začátku nebo později.Ač se jeví konstrukčně stejně,setkávám se s názory,že J5 se často přehřívají.nevím.Já mám J7 a nemám problém.Je dobré použít do obou kapalinu DOT 5 s vyšším bodem varu.Samozřejmostí jsou origo kotouče.nebo kotouče jiných,ale renomovaných výrobců-dobrý materiál je právě zárukou správného chlazení,odvodu tepla a brzdného účinku.Záleží samozřejmě i na typu destiček,ale to bychom už diskutovali o něčem jiném.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.11.2007
      Autor: Merida
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…

Hledám: Partacku na výlety

Hledám: Partacku na výlety
01.04.2024
Muž 48 roků, mám starší kolo predelane na e-bike. Jezdím z Prahy 8 na Karaný a nebo výlety v okolí Berouna. Občas…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

242 cyklistů (14 přihlášených)

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024