reklama

Chci se poptak jakeho fulla byste koupili tak kolem 30, maximaln

Chci se poptak jakeho fulla byste koupili tak kolem 30, maximalne do 40 tisic. A co rikate tem dvoum v titulku, pouze dodavam, ze ten Giant Trance 3 je model 2007 a GT iDrive 4 3.0 model 2006 (podle me ma lepsi vybaveni nez 2007 a je ve sleve:-). A jestli znate tyhle kola, tak jakou velikost na 187cm a 86kilo (chapu, ze nakonec si na to budu muset aspon sednout, aby si byl jistej, ale jde mi pouze o to co si budu zkouset)...Jakekoliv dalsi pripominky jsou vitany...diky

[ Zpět ]
Datum: 19.09.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Luh)
  • Re: Chci se poptak jakeho fulla byste koupili tak

         

    Do 40 bych nakoupil ve slevě u Šírera :
    http://www.sirer.cz/img/produkty/fotky...
    Přesně 37 590 Kč
    http://www.sirer.cz/index.php?id=&page2...

    [ Zpět ]
    Datum: 19.09.2007
    Autor: Petrun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chci se poptak jakeho fulla byste koupili tak

           

      Ten Spešl není špatnej za ty prachy, ale škoda toho tlumiče.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.09.2007
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Chci se poptak jakeho fulla byste koupili tak

         

    V téhle cenové relaci bych vzal Canyon, tady nemá moc konkurenci (narozdíl od těch dražších modelů od 50tis. výše, tam už má konkurence docela dost).
    Pokud chceš kolo hned, tak bleskurychle objednat XC3, dokud jsou:
    http://www.canyon.com/_en/roadbikes/index.html...
    XC3 ještě k tomu ve slevě je za skvělé peníze a případně můžeš ještě některé slabší díly vyměnit (tím myslím hlavně kola).

    Pokud nechceš hned, tak bych počkal na 08 modely a vzal XC4.

    Z těch vybraných, Trance 3 je slušná volba a za ty prachy taky není špatný, největší škoda je, že je tam jen Rkový Float, který nemá vypínatelný propedal. A pak bude to kolo s pružinovou Torou sakra těžké (Trance je dobře fungující rám, ale na ten zdvih hodně těžký).

    iDrive 4 3.0 model 06 bych v žádném případě nebral. Mizerná vidlice, tlumiče ani Rkový takže nemá regulaci ani odskoku, což je průser.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.09.2007
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chci se poptak jakeho fulla byste koupili tak

           

      Na Canyona XC4 žádné z dalších zmiňovaných kol nemá ani náznakem.
      Dobře fungující rám + RP23 tlumič + Reba + ORO K24 + Sram je bezkonkureční. Ale není dostupný teď a musíš koupit z Německa a je u té horní hranice, co jsi ochotný dát (1400euro).

      [ Zpět ]
      Datum: 19.09.2007
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Chci se poptak jakeho fulla byste koupili tak

             

        Diky moc za informace. Mezi nama ten Canyon vypada fakt skvele:-) Mam s tim akorat tenhle drobny problemek, predpokladam, ze nesezenu ceskeho dovozce, takze pripadne problemy budou dost tezko resitele a dalsi podstatna vec, jak mam odhadnout velikost ramu? Myslim, ze bych mel mit tak 19p-20p ale to kolo nikde nevyzkousim. Muzes Mloku, kdyztak poradit? A jeste na posledni vec se zeptam, kdybych se rozhodl, ze radsi zustanu u nakupovani v cechach, co by si mi poradil? Jeste jednou moc diky Luh

        [ Zpět ]
        Datum: 20.09.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Luh)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Chci se poptak jakeho fulla byste koupili tak

               

          Prodejce nenajdeš žádného, natož českého. Canyon prodává výhradně přímo, proto tak skvělé ceny (nejsou žádné přirážky po cestě u přeprodejců).
          Se zárukou bych problém ani tak neviděl. Já jsem snad nikdy na kole nic neřešil v záruce. Stát se to samozřejmě může, ale řešil bych jen zásadní věci jako tlumič, rám, vidlice. U tlumiče a vidlice nevím, jestli to nelze řešit v ČR přes autorizovaný servis Fox a RS.
          K reklamacím, co jsem četl nějaké informace na webu se staví u Canyonu velmi vzstřícně, jediný zásadní problém tedy je, že to zdraží poštovné nebo cesta. To bych ale při těch jejich cenách klidně bral tohle riziko.

          Velikost je jednoduchá, máš na webu přesnou geometrii rámu a tu si srovnej s geometrií současného kola. Nebo si vyzkoušej nějaké jiné kolo s téměř totožnou geometrií (takových se najde více) nebo se zkus domluvit s nějakým majitelm Canyona na krátké vyzkoušení (podívej se na Bike forum do sekce naše kola a někoho si najdi, kdo nebydlí daleko, těch Canyonů tam je už poměrně dost).

          [ Zpět ]
          Datum: 20.09.2007
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Chci se poptak jakeho fulla byste koupili tak

                 

            Z kol v ČR bych asi uvažoval o tom Trancu, když překousneš tu váhu (bude opravdu dost vysoká, klidně k 15kg s Torou).
            A pak možná toho Spešla, co dával odkaz petrun. Ono je to ale těžký, oproti tomu Canyonu je to výrazně horší. Já bych do takových kol za ty prachy nešel.
            Pak se tu ještě řešily nějaké Ghosty do 40tis., už si přesně nepamatuju.
            Já mám větší přehled u kol v cenách přes 50tis., kde jsou i další výborné možnosti i v rámci ČR.

            [ Zpět ]
            Datum: 20.09.2007
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Chci se poptak jakeho fulla byste koupili tak

                   

              Mloku, diky moc. Ja sem zatim zkousel prosmejcit web, takze sem zjistil, ze kdyz sem zkousel projit objednavanim toho Canyona maji tam i tabulku k vyplneni podle ktere vyberou ram. Vzhledem k tomu co vsechno sem si mel zmerit to vypada, ze asi vedi co delaji. No kazdopadne geometrii sem si vytisknul a zkusim srovna se svym prehistorickym kolem:-) popr s nejakym modelem ktery je na kramu. Dalsi prblem je, ze ani nejsem momentalne v cechach, ale kouknout se teda muzu i tady. A jeste posledni dotaz, muzes kdyztak hodit co by si vybral v cechach v te kategorii na 50k, kterou si zminoval? Diky moc, vypada to, ze jako poradce by si se mohl klidne zivit:-) teda jestli se tak nezivis:-)) cau Luh

              [ Zpět ]
              Datum: 20.09.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Luh)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Chci se poptak jakeho fulla byste koupili tak

                     

                Ten jejich PPS (Perfekt position system) dle kterého určují velikost není zrovna 2x ideální. Sice chtějí spoustu údajů, ale velikost rámu se určí v podstatě pouze z rozměru nohou do rozkroku. Dle těch ostatních maximálně dají jinak dlouhý představec.
                Ten PPS systém mají na stránkách, si ho pořádně vyzkoušej a sám to uvidíš (myslím že hranice M - L byla mezi 84cm a 85cm do rozkroku).

                A přitom déleka rámu je ještě důležetější a záleží i dalších faktorech a to jak dlouhý představec chceš vozit. Třeba já bych mohl mít Canyona ESko jak v Lku s 90mm představcem, tak v Mku se 110mm představcem. A ani jedno by nebylo špatně, ale chovalo by se to jinak.

                Kolem 50tis. bych vzal nejlevnější variantu AMS 125ky nebo AMS Pro, dle toho, jak chceš velký zdvih. Já bych tedy osobně volil určitě rovnou 125ku.
                Letos byla doporučená MOC obou těch kol těsně pod 60tis. No a téměř každý prodejce Cubu je schopen nabídnout nějakou slevu (pak je asi ideální se pozeptat u více z nich), takže minimálně 10% dolů bylo jistých a i šance na o něco větší slevu.
                Modely 08 stojí cca stejně, takže opět to nejlevnější osazení by mohlo vyjít těsně přes 50tis. nebo možná i za právě 50tis.
                Ideální by ale v tomto případě bylo vzít už rovnou osazení K24 s Talasem (hlavně kvůli možnosti snižovat zdvih vidlice do prudčích výjezdů, u tohoto zdvihu už se to opravdu hodí), tam je cena ale už vyšší. Dop. MOC je tam asi 68tis., takže po slevě kolem 60tis.
                Odkaz na novou kolekci Cubu 08:
                http://www.cube-bikes.de/xist4c/web/AMS-125_id...
                U Cubu to pak chce ideálně objednat právě teď a kolo bude začátkem roku 08 (během roku už se pak může stát jako letos, že některé modely objednávané v dubnu/květnu už nebyly k mání).

                Jinak kolem 50-60tis. by se našly i další dobrá kola. V tomto případě by to už hodně chtělo upřesnit jaký styl jízdy a terénu preferuješ.

                Když bych zkusil shrnout na co je ideální AMS 125ka:
                + výborně žehlící kolo s minimálně progresivní zadní stavbou (to už beru komplet s tlumičem, samotná zadní stavba je dokonce lehce degresivní), což znamená, že i bez drsnější jízdy s velkými skoky využívá opravdu celý zdvih (což spousta kol ne)
                + přitom na zdvih jede docela slušně a má skvěle přístupnou páčku propedalu tlumiče, takže je možno na asfaltu a lehkém terénu (hlavně do výjezdů) snadno a rychle přepínat tlumič na propedal

                - není to kolo stavěné na větší skoky (řekněme do 20-30cm dropů a přeskakování překážek kolem 10-15cm je maximum), to je opět dané to malou progresivitou, která je výhoda pro ten styl bez větších skoků (pro využití celého zdvihu). Při větších skocích by buď velmi často chodil tlumič na doraz (což není dobře) nebo by bylo nutné hodně ho přifouknout, to by ale byl příliš malý sag a málo citlivý počátek zdvihu.

                S dalších kol, co mě tak bez zkoumání přesných cen napadá. Trance ve vyšším osazení ve slevě. Pro 08 pak Trance X, který bude mít o něco vyšší zdvih, to bude výborná volba (tam ale netuším přesné ceny jaké budou).
                Trance je oproti Cubu trošku jinak se chovající kolo, nemůžu říct obecně ani lepší ani horší. Mě třeba sedí Maestro méně, ale někomu třeba může sedět více. Hlavní rozdíl je v tom, že nepatrně lépe jede oproti Cubu, což je proto, že se trošičku při šlapání zamyká (vše v porovnání s AMS 125kou) a tím pak při šlapání o malinko hůře žehlí.
                Což každý může preferovat z těchto dvou vlastností jinou. Já raději to lepší žehlení při šlapání, pokud chci aby to lépe jelo, tak přehodim tlumič na propedal.

                [ Zpět ]
                Datum: 20.09.2007
                Autor: Mlok
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Chci se poptak jakeho fulla byste koupili tak

                       

                  Parada! Diky moc Mloku. Uz sem stacil vcera vecer nastudovat dalsi tvoje prispevky, takze sem si spustil ty stranky www.competitivecyclist.com a pokusil se zmerit si vsechny ty sileny hodnoty:-). Vysledek je tento:

                  Hardtail Standover Height: 30.8 - 31.5 inches
                  Full Suspension Standover Height: 31.8 - 32.5 inches
                  Virtual Top Tube: 24.6 - 25.0 inches
                  Stem Length: 12.2 - 12.8 cm
                  BB-Saddle Position: 80.4 - 82.4 cm
                  Saddle-Handlebar: 58.5 - 59.1 cm

                  Cimz sem zjistlil, ze u toho Canyona je to nekde mezi L a XL, ale to XL se mi zda straasne vysoky (moje kolo ma tedka K=80cm, takze o 4.5 cm to me prijde uz fakt nesmysl). Takze asi L, co myslis?

                  Jinak u toho Canyona sem to trosku nepochopil, sice sem se nepropracoval na stranku Overview, ale kdyz sem zadal vsechny pozadovane hodnoty, tak mem nejak nesdelili co z toho spocitali za velikost...takze jim poslu maila, aby mi rekli, co mi doporucuji. No jak vidis, tak uz sem skoro rozhodlej pro toho Canyona, je to fakt dobra cena za tu vybavu a me to bude skoro urcite stacit...no a kdyz nebude, tak me to asi zacne bavit tak moc, ze snesu jeste jedno kolo:-)) tak diky moc za vsechny rady, sem dluznikem:-) Luh

                  [ Zpět ]
                  Datum: 21.09.2007
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (Luh)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Chci se poptak jakeho fulla byste koupili tak

                         

                    Hodnota K není až tak směrodatná, samozřejmě čím méně tím lépe. Ale u fullů je vždy o něco větší. Tady jsou na tom lépe Canyony ESka, které mají větší slopping a více místa do rozkroku pří stejné velikosti rámu.
                    Na té adresy, co jsi to zjišťoval to měří poměrně dobře a vyšel ti dost dlouhý rám (když k tomu i docela dlouhý představec).

                    Kolik máš délku nohou do rozkroku, délku rukou a délku trupu? Abych mohl odhadnout, jestli by stačilo Lko. Pokud by nebylo vyloženě malý, tak bych ho bral, protože XLko je už dost slušná koza (Lko je ještě v pohodě).
                    Velikost u Canyonu ti to ukáže jinde, ne v rámci objednávky.
                    A to tady:
                    http://www.canyon.com/_en/tools/pps.html

                    [ Zpět ]
                    Datum: 21.09.2007
                    Autor: Mlok
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Chci se poptak jakeho fulla byste koupili tak

                           

                      No jo asi jo, kdyz je ten slouping dostatecnej, tak by to asi nevadilo. Ale me prijde, ze to XL uz je i dost dlouhy, sice mi to do delky na nej skoro vychazi, ale bal bych se toho moc sportovniho posedu...radsi bych to vzal trochu lezerneji:-)

                      Jo tak to je ono, spustil sem si ten Canyon tool a dalo mi to Lko:-) No kazdopadne posilam sve rozmery:-) (urpimne receno mereni rozkroku me prijde takovy zajimavy, protoze sem to nameril nekolikrat +-2 az 3 centaky jinak - zkousel jsem to s knihou jak radej, se sedlem a asi se na tom podepisou jakej pritlak clovek pouzije...ale po tom sem to teda dokonvergoval k temhle cislum)

                      Height: 186 cm
                      Inseam: 85 cm
                      Weight: 89 kg
                      Shoulder width: 47 cm
                      Age: 36
                      Arm length: 69 cm
                      Torso: 67 cm

                      a tady jeste to co sem daval do toho cyclistu

                      Inseam: 85
                      Trunk: 69
                      Forearm: 34
                      Arm: 70
                      Thigh: 60
                      Lower Leg: 58
                      Sternal Notch: 150
                      Total Body Height: 185

                      tak a ted o me uz vis vsechno:-)

                      hele diky jeste jednou za pomoc. je to super mit poradce, kterej vi o cem mluvi

                      ale jak vidis, tak uz sem jen krucek od objednani toho canyona, je to i fesak, coz se taky pocita:-)

                      jo jeste jedna otazka, oni maji stejne dodaci ceny po cele evrope, rozumim tomu dobre, ze jo?
                      diky moc
                      L

                      [ Zpět ]
                      Datum: 21.09.2007
                      Autor: Neregistrovaný uživatel (Luh)
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Chci se poptak jakeho fulla byste koupili tak

                             

                        Tak při těhle údajích jednoznačně Lko. XLko by bylo moc.

                        Ceny maj stejný pro celou Evropu (tedy minimálně pro EU, nevim jestli prodávají i mimo EU). Jediné co se liší je poštovné.
                        Jestli bys bral XC4ku, tak máš času dost, až se objeví modely 08 i pro prodej. Asi je pak nejlepší co nejdříve objednat, aby bylo pak začátkem roku co nejdříve (letos byly první kusy v prodeji už v lednu).
                        No a pokud XC3 ve slevě, tak tam neváhej ani vteřinku, dokud ještě nějaké vůbec mají (což už ani nemusí být pravda, určitě měli jen pár posledních kusů a už můžou být v tuhle chvíli pryč).
                        Pro XC3 je ideální tam asi zavolat, zeptat se a případně hned objednat (jde to i telefonicky).

                        [ Zpět ]
                        Datum: 21.09.2007
                        Autor: Mlok
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Chci se poptak jakeho fulla byste koupili tak

                             

                        Jeste me tak napadlo, neplati se z toho nejaka dan nebo clo? Jake mas zkusenosti? Navic ted premyslim, ze clo asi v EU ne, ale ja sem ted mimo EU, takze i to mi hrozi:-) Samo si to muzu nechat poslat do Cech, ale pak mi to zas nekdo musi privezt...no to je teda trochu komplikace..a to se mi to tak zacalo libit.
                        L

                        [ Zpět ]
                        Datum: 21.09.2007
                        Autor: Neregistrovaný uživatel (Luh)
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Chci se poptak jakeho fulla byste koupili tak

                               

                          Clo a dph se v rámci EU už neřeší, takže uváděná cena na webu je pro tebe koncová. To bývalo před vstupem.
                          Takže i balíky poslané poštou chodí přímo bez jakýchkoliv komplikací jako dříve (jako stále z US).
                          Pokud si ovšem mimo EU, tak bys tohle asi řešit musel, tam to bude záležet na konkrétním státu a netušim jak to přesně je.

                          [ Zpět ]
                          Datum: 21.09.2007
                          Autor: Mlok
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Chci se poptak jakeho fulla byste koupili tak

                                 

                            No volal jsem jim a vypada to, ze budu muset zaplatit VAT ciloveho statu...nevim, jestli to tak je i v Cechach, ale tvrdil mi, ze je to i v EU. No kazdopadne ja sem ve Svycarsku a tady je to neco kolem 7%, takze to nebude hruza, porad hodne dobra cena za takovy kolo. Jeste se na to zeptam, ale kazdopadne kolo uz sem objednal:-))) takze sem maximalne natesenej az to dovalej. Takze velke diky za rady, napisu pak nejake postrehy jak to jezdi a tak:-) L

                            [ Zpět ]
                            Datum: 21.09.2007
                            Autor: Neregistrovaný uživatel (Luh)
                            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                            • Re: Chci se poptak jakeho fulla byste koupili tak

                                   

                              Jestli ti to tvrdil, že je to i pro EU, tak to tvrdil špatně. DPH se řeší pouze u firem.
                              Nakupuju občas ze zahraničí + jsem řešil nákup dvou Canyon, takže zkušeností hodně.

                              A ještě odkaz, kde je to vysvětlené hned v první větě:
                              http://europa.eu/abc/travel/shop/index_cs.htm

                              [ Zpět ]
                              Datum: 21.09.2007
                              Autor: Mlok
                              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                              • Re: Chci se poptak jakeho fulla byste koupili tak

                                     

                                Mozna sem dneska nejakej pomalejsi:-) ale uplne tomu nerozumim. Protoze na te Order confirmation mam dve castky: Invoice amount a Included VAT...v tom pripade, by se z toho Invoice amount melo odecist to nemecke VAT...a ja pak doplatim to svycarske. Jinak mi to nedava smysl. Ty ceny, ktere maji napsana na tom webu maji vedle sebe poznamlu VAT inclusive, coz znamena, ze pokud se to vyveze ven, tak by se nemecka VAT platit nemela, ne? Jak si to mel ty, kdyz si to platil z Cech, platil si tu cenu z webu nebo byla nizsi o to nemecke VAT. No tak ted sem se vycerpal, tak uz toho necham:-) KAzdopadne se tesim az kolo privezou...zatim cau L

                                [ Zpět ]
                                Datum: 21.09.2007
                                Autor: Neregistrovaný uživatel (Luh)
                                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                • Re: Chci se poptak jakeho fulla byste koupili tak

                                       

                                  Do ČR je to v rámci EU, tzn. vždy platíš celkovou cenu včetně DPH dané země (tedy tu uvedenou cenu na webu Canyonu) a dál se nic neřeší. O DPH se tedy nestaráš vůbec.

                                  Pokud to bude mimo EU, tak to dřív ta nějak jak píšeš fungovalo, doplatil si DPH cílové země a vrátili ti DPH z té částky co jsi zaplatil (ve výši co je v zemi nákupu).
                                  Ale jak přesně to bude v tvém případě netušim.

                                  [ Zpět ]
                                  Datum: 22.09.2007
                                  Autor: Mlok
                                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                • Re: Chci se poptak jakeho fulla byste koupili tak

                                       

                                  pokud si cokoliv koupíš jako soukromá osoba zapletíš celou cenu včetně místního DPH a nemáš co řešit, pokud cokoliv koupíš na firmu, místní DPH neplatíš, doma na přiznání DPH to uvedeš, zdaníš a zároveň odečteš..nula od nuly pošla..máš to lacinější o DPH v místě nákupu..pokud jsi tedy firma a zároveň plátce DPH.

                                  [ Zpět ]
                                  Datum: 22.09.2007
                                  Autor: Neregistrovaný uživatel (claid)
                                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                  • Re: Chci se poptak jakeho fulla byste koupili tak

                                         

                                    Tak to je jak píšeš. Ale on je ve Švýcarsku, takže pro něj je to jinak.

                                    [ Zpět ]
                                    Datum: 22.09.2007
                                    Autor: Mlok
                                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                  • Re: Chci se poptak jakeho fulla byste koupili tak

                                         

                                    to ano, ale myslím, že tam stejně volný obchod funguje a tal spokromá osoba zapaltí DPH v místě nákupu a dál to neřeší, ale je fakt, že si to jm myslím, na 100% to nevím..

                                    [ Zpět ]
                                    Datum: 22.09.2007
                                    Autor: Neregistrovaný uživatel (claid)
                                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                  • Re: Chci se poptak jakeho fulla byste koupili tak

                                         

                                    Možné to je, já to právě vůbec netuším, jak to ve Švýcarsku je. Na některé věci se tváří stejně jako by byly členy EU a na některé vůbec.

                                    [ Zpět ]
                                    Datum: 22.09.2007
                                    Autor: Mlok
                                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                              • Re: Chci se poptak jakeho fulla byste koupili tak

                                     

                                a co ty máš vlastně za kolo?

                                [ Zpět ]
                                Datum: 22.09.2007
                                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                • Re: Chci se poptak jakeho fulla byste koupili tak

                                       

                                  Já mam momentálně Cube AMS Pro 2006 a Cube AMS 125ku 2007. Na AMS Pro ale už nejezdím vůbec, to dostane teď manželka.

                                  A před týdnem jsem na příští rok objednal opět Cuba a to model Stereo (AMS 125ku si nechávám, ta je vynikající a je to jedno z nejlepších kol v daném zdvihu, na kterém jsem jel a že jsem toho vyzkoušel už hodně; Stereo bude oproti tomu ještě o něco pohodlnější s větším zdvihem už nepatrně více do endura, ale stále s XC osazením, takže hezky lehounké, ale zase oproti AMS 125ce jede nepatrně hůře).

                                  [ Zpět ]
                                  Datum: 22.09.2007
                                  Autor: Mlok
                                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                  • Re: Chci se poptak jakeho fulla byste koupili tak

                                         

                                    A nejdřív jsem chtěl ještě letos vzít Canyona ESko, ale to mi nakonec akorát vyprodali (rozhodl jsem se až v červenci). A jsem nakonec rád. ESko je sice výborný kolo, ale má trošku moc progresivní konec zdvihu (což dělal u letošních modelů hlavně tlumič - Pearl; i zadní stavba je tedy lehce progresivní, oproti nepatrně degresivní u AMS 125ky).
                                    ESko je tedy funkčně výborné kolo (zrovna ESko jsem testoval opravdu pořádně, měl jsem tam namontované i své pedály a přesně poladěné na moji váhu + velikost byla také přesně na mě), ale i když má 140mm papírových, tak v reálu s tou progresivitou chodí +- stejně jako moje AMS 125ka. No a já chtěl teď zdvih vyšší.

                                    Naproti tomu Stereo mělo psaných letos jen 130mm, příští rok má psaných 140mm i když je ta stavba pořád stejná. Ale je to dané tím, že v reálu chodí téměř 150mm (a to i ten letošní model) a průběh zadní stavby je velmi podobný AMS 125ce (tzn. je také lehce degresivní a dohromady s RP23 je výsledek lehounce progresivní, což je přesně to co chci - tedy i bez 0,5m a větších dropů využívá kolo celý zdvih).

                                    [ Zpět ]
                                    Datum: 22.09.2007
                                    Autor: Mlok
                                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                  • Re: Chci se poptak jakeho fulla byste koupili tak

                                         

                                    To s tou progresivitou ESka jsem totoží v červenci ještě tak přesně nevěděl, to jsem na něm předtím ještě nejel a jen jsem zkouknul přesn průběh zadní stavby v linkage. Takže zadní stavbu jsem viděl přesně její chod, ale netušil jsem ještě, že ten tlumič je tak progresivní.
                                    Pro příští rok na ESku (už se to bude menovat AMko, ESko 08 bude odpovídat letošnímu ESXku) s RP23 tlumičem, který je méně progresivní než Pearl, takže to bude lepší a už by to mohlo chodit z těch 14cm takových 13cm (tedy pokud někdo bude dávat ty zmiňované dropy 0,5m a více, tak s RP23 už mu to bude chodit zdvih celý).

                                    [ Zpět ]
                                    Datum: 22.09.2007
                                    Autor: Mlok
                                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                              • Re: Chci se poptak jakeho fulla byste koupili tak

                                     

                                no pokud jde o obchod..tak to jim určitě funguje...pokud jde o to, co jim kde bude nařizovat (jako nám) tak to si foukat nedají....-))

                                [ Zpět ]
                                Datum: 22.09.2007
                                Autor: Neregistrovaný uživatel (claid)
                                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Chci se poptak jakeho fulla byste koupili tak

                                 

                            No tak tohle se vyresilo, odepsala mi nejaka Greta, ze je to tak jak sem si mysel. Odectou mi DPH z nemecka a zaplatim taky poplatek+DPH svycarske...coz je dobra zprava, protoze svycari jak ste jiz spravne podotkli si delaji co chteji, takze maji krasne nizkou dph:-) No a ted ta spatna zprava, v druhem mailu mi nejakej ferda oznamoval, ze vyprodali ty L-ka :-((( Tak to me docela nasral. Zvlaste, kdyz jsem tam v patek volala a nechal si potvrdit tu velikost a ptal sem se toho operatora, jestli ty L maji, ze jdu ted hned poslat objednavku...a on, ze jo, ze je to v pohode. No tak nevim, mozna ze je to jen nedorozumneni a ze ho mam objednane, ale nejsem si tim vubec jistej. No kazdopadne pristi tyden uvidim...a kdyz si nic nevyberu ted, tak zkusim ted predprodej na pristi rok. Ale je to skoda, protoze tady je porad jeste hodne dobry pocasi a ja potrebuju nejakou novou motivaci, abych zkousnul ty hrozny alpsky kopce, co tu sou:-) KAzdopadne jeste jednou diky za rady a zatim se mej. Dam vedet, jak to dopadlo. L

                            [ Zpět ]
                            Datum: 23.09.2007
                            Autor: Neregistrovaný uživatel (Luh)
                            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

342 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024