reklama

Jakou vidli na fulla?

K vánocům by jsem si rád udělal radost a na svého ne moc vybaveného fulla by jsem si rád koupil novou přední vidli. Myslím, že nejvíc tady chválíte FOXE Tallase. Jaký typ (tak max do 18-20kk) by jste mi prosím doporučili pro mě, devadesátikilovýho drobečka, kterej se snaží jezdit skoro vše, ovšem brutální sjezdíky nikdy jezdit nebude :-)

[ Zpět ]
Datum: 31.08.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (laik ([email protected]))
  • Re: Jakou vidli na fulla?

         

    "by jsem si" no co to je! Mluvíš česky?
    Užívá se přeci "bych", snad si to teď už budeš pamatovat, abys od pondělka neměl ve škole problémy. Učitelé Čj jsou nekompromisní!

    [ Zpět ]
    Datum: 31.08.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (čénina)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou vidli na fulla?

           

      Fakt dík, ostatní to snad pochopí o co mi jde, a paní učitelce děkuji za oznámkování. Už Ti ty sešity chybí, že? Nebuj, jak říkáš, v pondělí se dočkáš .-) A nezlob se, to by jsem si neodpustil, neríípnout si :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 31.08.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (laik)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou vidli na fulla?

         

    Hlavně napiš na jakého fulla, jaký má vzadu zdvih, co a jak jezdíš (tzn. zda např. máš rád prudké technické výjezdy, apod.).

    Pokud jde o Talase, tak je to výborná volba především v případě, když potřebuješ snižování zdvihu (což závisí hlavně od konkrétního kola, jeho geometrie a stylu jízdy a co převážně jezdíš).

    Talas se dělá ve verzích R, RL, RLC a X. Xko je letos naposledy a je to verze s terralogicem (systém pro "inteligentní" automatické zamykání a odemykání vidlice), ta je nejdraží, jediná má 90-130mm (všechny ostatní 100-140).
    Všechny verze mají tři polohy zdvihu po 20mm (tedy Xko 90-110-130, ostatní 100-120-140).
    R verze má jen nastavení odskoku, RL má navíc lockout, RLC má navíc nastavení síly otevření lockoutu a nastavení low speed compression.

    R a RL jsou oem verze, takže by se teoreticky neměly samostatně prodávat, ale v reálu je občas někdo prodává.
    Cenově by mělo být možno sehnat Talase tak kolem 17-18tis., což je pořád hodně.
    Zkus např. na Bikestore se zeptat, tam jsou schopný individuálně takové věci zařídit (třeba i kvůli tomu objednat nějaké celé kolo, tobě prodat vidlici a někomu jinému rám a komponenty; teď to ovšem bude horší, protože celá kola už téměř nejsou, až příští rok).

    Pokud bys oželel snižování zdvihu, tak bych určitě uvažoval i o upraveném Epiconu z tuning-testu. Chodem je urpavený Epicon s Talasem téměř totožný, jen nemá právě to snižování zdvihu a pak Talas má trošku propracovanější tlumení (to má oproti většině vidlic na trhu, Epicon má pak na slušné standardní úrovni jako ostatní výrobci, třeba jako RS).
    Cenově jsi ovšem ani ne na 1/3 ceny Talase.

    Další vidlice o kterých bych uvažoval (předpokládám, že chceš 140mm), pokud bys nechtěl rychlé snižování zdvihu jsou Pike U-turn jak vzduchový, tak pružinový.
    Pak ještě RVL opět vzduchovou i pružinovou verzi.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.08.2007
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou vidli na fulla?

           

      Sakra mloku, Ty jsi chodící encyklopedie :-) podívám se podle Tvých typů na net a vyberu šampiony a pak se poradím, jestli můžu, s konkrétním typem.

      [ Zpět ]
      Datum: 31.08.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (laik)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

436 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024