reklama

Jakou cyklo brašnu na řidítka ????

Zdravím..... Mám jeden problém a potřeboval bych poradit. Po zkušenostech s radami při výběru crossového kola ( mimochodem AUTHOR STRATOS SX jezdí skvěle ) Vám dávám plnou důvěru a nechám si poradit od zkušených bajkerů.
Sháním cyklobrašnu na řidítka s rychloupínacím systémem. Mám brašny na nosič od Arsenal Sportu a jsem s nimi spokojen. Asi bych šel zase do nich ale nebráním se ani jiným značkám.
Každopádně chci s rychloupínáním ( ať se to jmenuje KLIK FIX nebo jinak) a mapníkem nahoře.
A teď několik otázek na Vás:
Kam se uchycuje držák, na předtsvec nebo řidítka ??
Mám řidítka vlaštovky, je v tom problém ??
Co zatížení odpružené vidlice a jízdní vlastnosti ??
Děkuji Všem za radu a sdělení vlastních zkušeností.
Ahojky ..... Fabio

[ Zpět ]
Datum: 19.05.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (fabio)
  • Re: Jakou cyklo brašnu na řidítka ????

         

    Ahoj! Já se ti mohu svěřit se svými denními zkušenostmi s břašnou od Arsenalu (jezdím s ní denně do práce - mám ji místo batohu či aktovky), ale s dráty na řidítka (uchycení přes suchý zip). Mám tu brašnu přes rok na svém horáku s rovnými řídítky a funguje skvěle. Nosnost dobrá.O nosnosti klick fixu bych dost pochyboval...proto jsem koupil raději dráty. Mám i odpruženou přední vidlici nastavenou na "měkko". Zatížení plné brašny je na jejím celkovém odpružení (tz. jejím poklesu) znát odhaduji v celkovém jejím kroku asi 20%. Polo zatížená brašna není znát vůbec. Problém je jen s tím, že když sundáš brašnu s kola a jseš zvyklý jezdit aspoň s nějakým jejím obsahem a tím pádem i zatížením, tak ti pak nezatížená řídítka připadají jako lehká hračka a dala by se řídit jedním prstem, což je najednou dost nezvyk. S brašnou (alespoň zpola naplněnou) už tak lehce s řídítky otáčet nejde. Koupil jsem i ten klik fix na své druhé kolo, kde jsem chtěl vozit jen drobnosti s sebou. Bohužel mám právě na něm ty vlaštovky. Uchycení je realizováno přes rovný podálný plastový dílec s dvěma "chapadly" na koncích s nacvaknutím jen na rovná řídítka!!! Rozpětí těchto chapadýlek mi bohužel však nedovolilo právě tuto brašnu k těm vlaštovkám přichytit. Uchycení vycházelo totíž přesně do oblasti ohybu řídítek, takže to nešlo nacvaknout...

    [ Zpět ]
    Datum: 19.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Marty)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou cyklo brašnu na řidítka ????

           

      Právě to rozpětí toho držáku na řidítkách nebylo možné z fotky poznat. Tak to budu muset někde zkusit. Nemohl by jsi mi změřit rozpětí těch objímek toho držáku co se dává na řidítka.
      A taky co s computerem. Vejde se ještě vedle držáku? Jinak dík za super info.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.05.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (fabio)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou cyklo brašnu na řidítka ????

         

    Zdravím. Mám druhou sezónu brašnu na řídítka od S.A. - s rychloupínákem. Upíná se do držáku upevněm na řídítkách - plastové objímky blízko představce. Trochu jsem měl problém s připevněním tachometru (objímky jsou relativně široký - resp. rovná část řídítek krátká) ale vešlo se to tam.
    Brašnu jsem si nakonec vybral ad SA, přesto že jsem měl nabídek více. Je relativně velá (tuším obsah 1,7 l), má mapník, přídavné poutko, takže se dá nosit pohodlně přes rameno. Vozím v ní foťák, mapy, tatranky a doklady - všechno pohodlně při ruce a na očích.
    Jo a ten rychloupínák je skutečně vynikající, zvlášť když často zastavuješ a potřebuješ mít brašnu stále s sebou.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Roman)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou cyklo brašnu na řidítka ????

           

      S tím rychloupínákem plně souhlasím. V tom mám jasno. Ještě bych se Tě zeptat jaké máš řidítka? Dle příspěvku výše je problám s vlaštovkama. A co computer? Kolik tam je místa?
      Ještě dotaz ohledně tipu. Arsenal má dva:
      art. 440 - model LRC - lehká rekreační cykloturistika
      art. 510 - model SNC - speciální a náročná cykloturistika
      Zadní brašny na nosič mám LRC a jsem spokojený.
      A ohledně objemu jsou obě 7 litrů.
      Jakej to má přibližně rozměr?Jinak dík za info.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.05.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (fabio)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jakou cyklo brašnu na řidítka ????

             

        Ten objem je samozřejmě 7 litrů. Já mám klasická říditka - kolo Author Airline 03.
        Brašnu jsem zvolil - 510, zdál se mi praktičtější a celkově tužší, má vnitřní výztuhu, několik kapes (i vnějších). Computer mám VDO, musel jsem držák pro brašnu sice nepatrně posunout, ale vešlo se tam oboji (myslím tím tu upínací - rovnou část říditek).
        Rozměry samozřejmě z hlavy neznám, ale brašny jsou vystaveny v lepších cykloprodejnách.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.05.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Roman)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jakou cyklo brašnu na řidítka ????

               

          Mám také 510 od arsenalu - sice krátce: 3 týdny, ale zatím naprostá spokojenost. U mě s uchycením na řidítka problém nebyl. Uprostřed click-fix, vpravo computer, vlevo lampa (řidítka ale rovná).

          Když jsem ji vybíral napsal jsem mail do arsanalu o rozměr brašny a rozměr vložky pro fototechniku do ní (na webu mají zjevný nesmysl - brašna objem 7l, vložka 8l).

          Nakopíruju sem odpověď (snad se nebudou zlobit):

          Dobrý den,
          jasně máte pravdu, je tam nesmysl.Objem vložky 510.1. je 3,7 litrů
          (d-13,v-12,š-24cm), objem velké kapsy u brašny art.510 6,1 litrů (d-15,
          v-17, š-24cm)
          S pozdravem Petr Kuře - vedoucí odbytu

          Vložku jsem nakonec nekoupil, foťák se mi tam vejde s polstrovaným pozdrem, jaké nosím napěško.

          Ale jinak rada, kterou píše Roman předemnou - vzít kolo a zkusit v prodejně, na prodejnách mají běžně snad všechny typy brašen od arsenalu.

          [ Zpět ]
          Datum: 20.05.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (sparrow)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jakou cyklo brašnu na řidítka ????

                 

            Dík za super info.
            Podle vašich reakcí a mojí zkušenosti se zadníma brašnama asi jdu opět do ARSENALu. A víc se mi zamlouvá taky model 510 ( víc kapes, propracované atd.).
            Tak budu muset vyrazit do prodejny a vyzkoušet ji. Nemám totiž prodejnu přímo v bydlišti a tak budu muset vyrazit. Proto provádím takový podrobný průzkum tady.
            Ale jak tak čtu a zkoumal jsem svoje řidítka budu muset vlaštovky prohodit za rovná. Měl jsem to takhle v prodejně domluvený že při "garančce" není problém řidítka vyměnit. Zatím díky.

            [ Zpět ]
            Datum: 23.05.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (fabio)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

408 cyklistů (20 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024