reklama

Výhoda karbonové sedlovky???

Ahoj :-), prosím, můžete mi někdo říct, v čem je skutečná výhoda karbonové sedlovky? Určitě je lehčí než hliníková, ale mně jde o to údajné "pružení". Poprvé mám totiž na kole něco z karbonu - vidlici na silničce - prý že to bude "trochu" pružit - NESMYSL!!!, je to stejná natřásačka jako ocelová vidlice na galuskáči mýho táty nebo mým starým favoritu. Takže se mi docela zdá, že investice do karbonové sedlovky (pakliže nepruží), o které jsem uvažoval, by byla zbytečná. Můžete to někdo posoudit?

[ Zpět ]
Datum: 22.08.2007
Autor: Airline
  • Re: Výhoda karbonové sedlovky???

         

    No jestli si pod pojmem "pružit" představuješ lítání jako u odpružené vidle tak to opravdu ne, ale zkrátka materiál je poddajnější jak jiné a tím se dokáže lépe přizpůsobit drobným nerovnostem. Například zadní stavba u kola ti taky pracuje i když se může zdát, že je to pevnej kus hmoty.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.08.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Tony2)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výhoda karbonové sedlovky???

           

      Tu zadní stavbu chápu, tam to asi skutečně trochu pruží, ale na sedlovku nevěřím. A když máš gumy fouknutý na 120 psů, tak cítíš každou nerovnos.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.08.2007
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výhoda karbonové sedlovky???

         

    Hele, už sis začal holit nohy?

    [ Zpět ]
    Datum: 22.08.2007
    Autor: Kominík
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výhoda karbonové sedlovky???

           

      :-) nohy nééé, ale hlavu jsem vojel strojkem nastaveným na 1 mm - kvůli lepšímu obtékání vzduchu pod přílbou :-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 22.08.2007
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výhoda karbonové sedlovky???

             

        no jestli mas poradne windtunely, tak si zase musis uvedomit, ze 1mm jezecek ma podstatne vetsi odpor vzduchu nez manicka stazena do culika, tak bacha aby te to moc nebrzdilo ;o))))

        [ Zpět ]
        Datum: 22.08.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výhoda karbonové sedlovky???

             

        Kolik ma promerna hlava vlasu??? Me neco napadlo....

        [ Zpět ]
        Datum: 22.08.2007
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výhoda karbonové sedlovky???

               

          Švejk tuším říkal že 70 tisíc

          [ Zpět ]
          Datum: 22.08.2007
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Výhoda karbonové sedlovky???

                 

            Ted jsem nasel, ze prumerny clovek ma 100tis vlasu. Svetlovlasi maji vic (cca 140tis), zrzavi min (cca 80tis). Prumerna tloustka vlasu je cca 0.05mm.

            No kdyz si vezmu kolmy rez na smer jizdy (teoreticky, hlava je kulata, takze to tak moc brat nejde), tak 100tis vlasu o delce 1mm ma celkovou plochu cca 5000mm2. Kdyz vezmem, ze hlava je kulata a plocha neni vzdy kolmo na smer jizdy a ze nektere vlasy se kryji, tak to bude treba polovicka...teda 2500mm2. No a to je plocha 5x5cm. Tak premyslim, zda to toho AI moc nebrzdi...:-)))))

            [ Zpět ]
            Datum: 22.08.2007
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Výhoda karbonové sedlovky???

                   

              jeste ze plesatim ;o))))

              [ Zpět ]
              Datum: 22.08.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výhoda karbonové sedlovky???

               

          http://cs.wikipedia.org/wiki/Vlas ;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 22.08.2007
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výhoda karbonové sedlovky???

         

    Ocelova vidlice pruzi, resp. pohlcuje neco vibraci zhruba stejne, jako karbonova. O vetsim prinosu karbonu pro pohodli jde ale mluvit jenom pokud by mela i karbonovy krk- sloupek, ne hlinikovy.
    O karbonovych sedlovkach jsem se tu uz jednou docela dlouze rozepsal (viz Hledat... :o))) Neni totiz karbonova sedlovka jako karbonova sedlovka, zalezi na typu zamku, na delce vysunuti, na vaze jezdce, na jejim prumeru, ... Navic karbon neznamena vubec nutne i nizsi hmotnost. Moje hlinikova sedlovka ma treba cca 150 g, karbonovou jsem asi takhle lehkou ani nevidel.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.08.2007
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

338 cyklistů (18 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024