reklama

Author Traction

Dobry vecer, muzete sdelit uplnemu amaterovi nazor na toto kolo? Po prostudovani vsech vyrobcu v cenove kategorii do 20 000,- se mi zda velice kvalitni. Pry ale praskaji ramy, moc tomu neverim...Snad ten Author neni tak spatna znacka?

[ Zpět ]
Datum: 17.05.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Peter)
  • Re: Author Traction

         

    Pěkné dobré kolo a Author vůbec není špatná značka. K tomu praskání rámů - jestliže jsi o tom pouze slyšel, tak to klidně pouštěj hned z hlavy.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Author Traction

         

    Jo jo praskaj jako svině :-)) Oni na tomhle kole jeli michal s Luckou kolem světa a celý národ ví, že Lucce někde v Jižní Americe praskl rám. Takže já bych to nikdy nekoupil. Představa, že mi někde uprostřed pampy praskne rám u bajku patří už od dětství k mým nejhorším nočním můrám :-(

    [ Zpět ]
    Datum: 18.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (LaMi ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Author Traction

           

      Dovoluji si nesouhlasit. To je jeden konkrétní případ - kolik km v tu chvíli už měl ten rám najeto? Co když tam byla bublina? Nasčítalo se napětí a ruplo to. Nebo tak něco. Přece nelze na základě jednoho případu odmítnout tohle kolo paušálně. Naopak - právě použití tohodle kola Luckou + Michalem dokázalo jeho kvalitu! 70 tisíc kilometrů (jednou je měnili, ne?) ujetých ta tomhle stroji mluví za všechno. A Ty se neděs pampy ale komunistů...

      [ Zpět ]
      Datum: 18.05.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Arline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Author Traction

             

        Kdysi jsem jezdil jako vedoucí na tábory. Jedna ze základních pouček byla: "S dětmi do xx let nikdy nemluv ironicky!" V průběhu tábora se číslo xx neustále zvyšovalo na základě konkrétních zkušeností, protože člověk se ironii prostě neubrání. Airline, mám Tě rád, hezky píšeš a jsi hlavním hybatelem diskusí na tomto serveru. Bohužel jsem se opět neubránil a Ty jsi číslo xx posunul nad všechny meze :-))

        [ Zpět ]
        Datum: 18.05.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (LaMi ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Author Traction

               

          LaMi, ode mě to není ironie, ale můj - asi blbej - smysl pro humor. Věř, že nechci nikoho zesměšnit, ironizovat, nic takového. Ale chápu, že to druhá strana může chápat jinak, než já. Takže - promiň, a já se usměrním. Díky.

          [ Zpět ]
          Datum: 18.05.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Arline)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Author Traction

                 

            Jasně, rozumíme si. Ironie to byla ode mne. Můj názor na kola Traction je shodný s Tvým a mohl jsem to podložit stejným argumentem jako Ty v 9:57 nebo ironicky jako já v 9:44. Ostatně byl to jeden z mých favoritů při letošním nákupu. Nakonec jsem zvolil svého obra 29" a nelituju.

            [ Zpět ]
            Datum: 18.05.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (LaMi ([email protected]))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Author Traction

                   

              Ufff, to se mi opravdu ulevilo. Ale stejně se poučím.
              Říkáš, že jezdíš Superiora + kola 29" - to musí být asi skutečně příjemnější než klasická velikost. Já jsem loni po téhle velikosti kol pokukoval u Garryho F., taky právě kvůli pohodlí, nakonec se mi to ale zdálo "opticky" velké a jaksi nesouměrné a rozhozené, prostě jednota toho celku se mi zdála narušená právě velikostí kol. Takže jsem se obrátil ke klasice. Ale stěžovat si také nemůžu. I když mi je jasné, že na těch větších kolech to bude ještě pohodlnější (konečně - Hitler prý chtěl postavit bojové vozidlo na překonávání ruských řek, s průměrem kol 1 km!, to by se jim pak drandilo voda - nevoda kopec - nekopec, a to je fakt, mám o tom knihu! Takže je otázkou, kde byly položeny základy bajkingu - jestli G. F. + Breeze v 70. letech v Kalifornii nebo A. H. + kumpáni o 30 roků dříve v Berlíně...).

              [ Zpět ]
              Datum: 18.05.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Arline)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Author Traction

                     

                No, to je právě ono! Měřím 192 cm a vážím asi těch 103 kg. Někde jinde v diskusi (už to mám: téma "vyber kola", poslední příspěvek 13.4.) lada píše o kámošovi podobných proporcí, který má taky MTB 29" a za jízdy vypadá jako normální člověk na normálním kole. Takže podle mého mínění by byl klasický horák s 21,5" rámem (ten totiž mám) opticky mnohem rozhozenější. Ostatně jsem předtím taková kola i měl a na všech fotkách to tak skutečně vypadá.
                Ale ukradli jsme Peterovi téma! Takže dle mého je Traction dobrá volba, není se čeho bát.

                [ Zpět ]
                Datum: 18.05.2005
                Autor: Neregistrovaný uživatel (LaMi ([email protected]))
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Author Traction

         

    Riziko prasknutí je u každého rámu, ale u hliníkového je smůla, že ho neopravíš normální svářečkou. Pokud máš tedy strach, že ti někde praskne a nebudeš si vědět rady, pak si kup CR-MO čili ocelový rám. Ten je sice nepatrně těžší - současné rámy asi o 0,5 kg, ale svaří ti ho každej doma na koleně.
    Já mám hliníkovýho tractiona několik let a ještě mi nepraskl. Jezdím natěžko hlavně do východoevropských zemí a tam se díly a rámy na kola velmi těžko shánějí. Asi dost riskuju. U jónovců si myslím, že je to opravdu jen prostě tím, že rám byl dlouhodobě namáhanej. A ruku na srdce - za jak dlouho najezdíš těch cca 30tisíc km, který ten jejich prasklý rám měl?

    [ Zpět ]
    Datum: 18.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (informator ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

299 cyklistů (0 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024