reklama

author nebo merida?

Prosím o Vaše názory - kupuji nového crossa, tak kolem 15 tis. Kč. A váhám mezi Authorem (Reflex, Zenith) a některou Meridou (Crossway TFS 500, 300), případně uvažuji i o Kelly Exquisite. Co by jste doporučili ? díky.

[ Zpět ]
Datum: 12.08.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (p21 ([email protected]))
  • Re: author nebo merida?

         

    Rozvažuji totéž. Obešel jsem prodejce; nejfundovanější a nejpřesvědčivější mě zlomil pro Kellyse.
    I když i ostatní jsou pěkná.
    :-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 12.08.2007
    Autor: pavka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: author nebo merida?

         

    já když jsem před časem kupoval nový kolo, tak jsem si pomocí http://zbozi.seznam.cz/ nejdříve hodnotil značky a poté jednotlivá kola. U Authora mi vyšlo, že má kola poněkud předražená v porovnání s konkurencí. U mě nakonec po dlouhém vybírání a porovnávání cena/kvalita zvítězil tento >> http://www.e-cyklo.cz/superior-rx-620-2005...

    [ Zpět ]
    Datum: 12.08.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: author nebo merida?

         

    Merida

    [ Zpět ]
    Datum: 12.08.2007
    Autor: mikop
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: author nebo merida?

           

      co takhle Ravo conquest?

      [ Zpět ]
      Datum: 13.08.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (jarda155)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: author nebo merida?

         

    Já jsem tohle absolvoval přesně před 2 lety, po té, co jsem se vrátil ze Šumavy bez kola. Bylo 2 roky staré. S tím Autorem jsem došel ke stejnému názoru, jak tady už několikrát zaznělo. Poměr cena a výbava je opravdu horší než u jiných značek. Merida je největší firma na světě a vyrábí rámy i pro jiné značky. Což něco napovídá. Já jsem se rozhodl pro ni, i když v trochu vyšší kategorii. Jsem spokojen a ještě jsem nepotkal nespokojeného majitele Meridy. Obecně bych si dovolil tvrdit, že v určité cenové hladině bude kvalita osvědčených značek velice podobná a bude jen záležet na poměru cena x výbava.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.08.2007
    Autor: yaris
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: author nebo merida?

           

      Nejvetsi firma na svete? ehm..

      [ Zpět ]
      Datum: 14.08.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Edax)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: author nebo merida?

             

        asi myslel největší firmu na světě vyrábějící kola (nesnáším REJPALY)

        [ Zpět ]
        Datum: 24.08.2007
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: author nebo merida?

         

    Ac majitel Authora...koupil bych ted Meridu. Teda kdybys mi dal na vyber z techto znacek:-)
    Prece jen Author je trosku drazsi, ale hlavne Merida dela libiva kola...

    [ Zpět ]
    Datum: 14.08.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: author nebo merida?

         

    Toto jsem řešil před 3 lety s nákupem nového crossu. Tehdy, a myslím, že to platí stále, mne Merida přesvědčila modernějšími komponenty ve stejné cenové hladině s Authorem (tehdy u crossů ahead versus stále klasické hlavové složení u authoru, o stupeň lepší sada řazení a převodů, lepší výplety a obutí...). Tehdy jsem koupil Crossway 8800 a co je pro mne důležité, po těch 3 letech a cca najetých 7tkm na tomhle kole vše v perfektním stavu a původní (kromě výměn řetězu), nikdy mi nic neprovedlo a nikde mne nenechalo, ani jeden defekt (jezdíl asfalt šotolina města Šumava, v cizině...). Kromě všech mechanických komponent dokonce i pláště...

    [ Zpět ]
    Datum: 22.08.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (*Pepa*)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: author nebo merida?

           

      Jo, ještě jsou vyměněny brzdové špalíky :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 22.08.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (*Pepa*)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: author nebo merida?

           

      No jo, jenže já najezdím ročně 6,5 - 7 tis. km. Na crossovi, který jsem kupoval před 5 léty a byl postaven na rámu Authora (volil jsem si komponenty jako např. výbavu deore, ráfky Remerx, větší představce,...) jsem začal dělat výměny komponent kolem 20 tis. km. Postupně: vidlice, řazení, zadní ráfek, přehazovačka...). Od letoška mám sice i horáka, takže najeté km dělím mezi tyto dvě kola. Přesto již mám na crossovi najeto 33 tis. km a začínám se poohlížet po novém. Obávám se prasknutí rámu z důvodu únavy materiálu.
      Horák mi crosse nenahradí, protože jsem na něm pomalý. MTB beru vyloženě do hor nebo když jedu s přítelkyní, která má taky MTB, tak abych se nemusel pořád brzdit.
      Při mé výšce 192 cm potřebuji rám aspoň 22". Kellys má pouze jeden typ v této velikosti, Author má tuto velikost prakticky pro všechny modely, ale poměr cena/výbava... výhodně to vyjde jen při výprodejích na začátku roku, jenže to mají slevy i ostatní. Docela se mi líbí crossy od Scotta, ale ten je má dost drahé s porovnání s výbavou. Merida nevypadá špatně, ale otázkou je, jak bude kolo vypadat po 20 tis. km. No budu to mít těžké.....

      [ Zpět ]
      Datum: 24.08.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin99)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: author nebo merida?

             

        Tak zkušenost po takové porci km Ti nedodám :-(, já vedle treka trávím čas a kilometry na silničce...

        [ Zpět ]
        Datum: 25.08.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (*Pepa*)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: author nebo merida?

         

    volil bych Meridu, řekl bych dobrý poměr výkon/cena
    sám jsem zjara koupil Matts 900 a mladý o prázdninách Juliet a maximální spokojenost

    [ Zpět ]
    Datum: 27.08.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (kadlec)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: author nebo merida?

         

    Řeším ted stejný problém, akorat mam v teto cenové kategorii vyhlídnuto mimo Authora a Meridy jeste GT Nomad LTD. Co rikate na GT?

    [ Zpět ]
    Datum: 27.08.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (pet ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: author nebo merida?

           

      cross od GT jsem nejezdil, ale slyšel jsem rozhodně pozitivni ohlasy .. co se týče poměru cena/osazení, není to kdovíjaké, spíše podprůměrné, ale rámy mají více než kvalitní, respektive v tomto směru rozhodně špička .... co se FR/DH kol týče, nemůžu soudit, respektive na ty jejich levnější FR prý moc nevydrží, ale MTB/cross rozhodně UMÍ !!

      [ Zpět ]
      Datum: 27.08.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: author nebo merida?

         

    Jestli ses ještě nerozhod, tak by ti mohla pomoci třeba nějaká sleva, jako např. tady:
    http://www.cykloworld.eu/

    [ Zpět ]
    Datum: 30.08.2007
    Autor: HonzaK
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: author nebo merida?

           

      jo jo cykloword v Trutnově mohu jen doporučit, maj velmi dobrej přístup k zákazníkům a skladem hooodně kol

      [ Zpět ]
      Datum: 30.08.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (kadlec)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: author nebo merida?

         

    Merida, Merida, Merida :o)

    [ Zpět ]
    Datum: 26.09.2007
    Autor: Klaudinka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: author nebo merida?

           

      Proc, proc, proc? :o/

      [ Zpět ]
      Datum: 26.09.2007
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

419 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024