reklama

Brzdové páky

Předem se omlouvám. Asi mě pošlete do ... historie, ale v tomhle vedru ...
Probírají se tu kotoučovky, ale já přecházím z cantilevrů na V-éčka. Když to bylo aktuální, tvrdili znalci, že se musí vyměnit i páky. No dobře, ale proč? Cantilevry mám na krossu i na horáku. Na krossu je páka cca 7 cm od gripu (pro techniky 70 mm), na horáku jen 4 cm (40 mm) nebo možná míň. Obě kola brzdí velmi dobře (ale to seřizování). Potřebují V-éčka dolší krok nebo kratší?
Pusťte informaci do světa ...
Dík, Pavel

[ Zpět ]
Datum: 07.08.2007
Autor: AV
  • Re: Brzdové páky

         

    Podle mne tam jde především o "zpřevodování", páku, krok je už něco jiného, si myslím...

    [ Zpět ]
    Datum: 07.08.2007
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brzdové páky

           

      Sílu mám jak býk ... ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 07.08.2007
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brzdové páky

         

    Na třech kolech, dvou dětských a na tchánově Authoru jsem měnil cantilevery na véčka a nebyl jediný problém, vše funguje, jak má (a rozdíl v brždění je veliký). Možná na některých starých kolech s cantilevery byly páky s jiným "poměrem" (vzdálenost lanka od čepu otáčení) a tedy s jiným krokem, ale tak starý kolo zas mít nebudeš.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.08.2007
    Autor: PepikW
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brzdové páky

           

      tak nejak, sice paky stoji 120,- ale proc je zbytecne kupovat ze?

      [ Zpět ]
      Datum: 07.08.2007
      Autor: Billicek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brzdové páky

         

    Véčka mají kratší krok. Někomu to nevadí, někdo to mění. Uvidíš sám. Páčky se dají vyměnit i dodatečně. Nejdřív zkus co to bude dělat.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.08.2007
    Autor: Petrun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brzdové páky

         

    Když se Pecka schovala a teplota se zlidštila, podíval jsem se do historie. Je to fifty-fifty ("dej fem ten fek!), takže, děj se vůle ... ;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 07.08.2007
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brzdové páky

         

    Páky se měnit nemusí. Krok si nastav tak jak jsi zvyklý.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.08.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brzdové páky

         

    Páčky ponechej, mohly by Ti vyhovovat i na véčkách. Pakliže bys je dodatečně musel kupovat, přikláněl bych se k takovým, u kterých se dá přesazovat ukončení lanka ve dvou otvorech v těle páky - podle toho pak docílíš nejlepší délky kroku. Drahý nejsou.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.08.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

251 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024