reklama

Pneu na cross

Zdravím všechny cyklisty.
Jezdím na crossovém kole, ale v poslední době se mi množí defekty, pneumatika sice ještě nemá "dost", ale bude s největší pravděpodobností ten hlavní činitel. Chtěl bych ji proto vyměnit.
Chtěl bych něco co má vzorek do lehkého terénu, neplave za mokra na asfaltě a vydrží dlouho (alespoň 5000 km). Můj výběr padl na Maxxis Locust, vypadá dobře ale 490 Kč...
Chci se proto zeptat zkušenějších, případně majitelů této pneu či jiné podobné, jestli se vyplatí dát víc nebo je to úplně šumák oproti pneu za pár šupů.
Díky Martin ze Šalingradu

[ Zpět ]
Datum: 06.08.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (šalingrad)
  • Re: Pneu na cross

         

    Právě kvůli odolnosti proti defektům používám na crossovi pláště od Rubeny (37-622), kde na obvodu je jakoby nepřerušovaná ležatá osmička. Plášť je sice tvrdý (při nasazování nového na V-čkový ráfek se vždycky pořádně nadřu), nepatří sice taky do TOP váhově lehkých, ale je odolný defektům. Navíc při pořádném nahuštění máš minimální dotyk s asfaltem (jedeš po těch osmičkách ve středu). A je levný. Za tu tvoji cenu máš 3 Rubeňácké ....
    Zkoušel jsem i jiné (různých výrobců), ale vždycky nakonec zjistím, že tyto jsou pro mě nejlepší...

    [ Zpět ]
    Datum: 06.08.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin99)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pneu na cross

           

      Mám stejné zkušenosti...dříve, když jsem měnil pláště, záměrně jsem zkoušel všemožné značky. Nakonec mi vyšlo, že v porovnání s cenami konkurence mají nejlepší poměr cena/výdrž pláště RUBENA. Teď už nic netestuji a obouvám výhradně Rubeny

      [ Zpět ]
      Datum: 07.08.2007
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pneu na cross

             

        ja mam s rubenou zkusenosti jen ty nejhorsi....
        jak silnicni, tak krosovy plaste-
        behoun byl v modrem provedeni a roztrh se mnohem driv, nez sem je stihl sjet. Tlak sem s rezervou dodrzoval.
        podobne sou na tom duse od tohoto vyrobce - parou se ve svech...
        rad bych podporil tuzemskeho vyrobce, ale v tomhle pripade to nejde.
        co se tyka krosovejch plastu, mel sem nejlepsi zkusenosti se schwalbe, byly kevlarovy, lehoulinky a vydrzely...byly ale dost drahy...

        [ Zpět ]
        Datum: 13.08.2007
        Autor: Hrabe-X
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pneu na cross

         

    Já osobně mám pláště od authora ty Rolling Stone a pohodička.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.08.2007
    Autor: Hnuso
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pneu na cross

           

      Rolling stone jsou dobré, mám je teď na kole, ale už mají své odjeto (4500 km vpředu a 3000 km vzadu). Bohužel všude kde se po nich ptám tak říkají, že je nemají a mít nebudou, prý už je author nedělá :-(

      [ Zpět ]
      Datum: 07.08.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (šalingrad)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pneu na cross

             

        Rolling stone jezdím také i na těžko,jsem s nimi spokojen,za 3500 km jen jeden defekt.V Praze k dostání jsou za 299,-Kč.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.08.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Antonio)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pneu na cross

         

    Tyhle pláště jsem měl, jsou lehounký, výborně jedou, ale nevydrží. cca 1000km a šly do kytek.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.08.2007
    Autor: elbunda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pneu na cross

         

    Z vlastni zkusenosti muzu doporucit "SCHWALBE Hurricane". Verze "Sport" je za 399,-/ks.: (http://www.cykloexpert.cz/trekingove-plaste...

    Maji skvely vzorek, presne pro tebe. Behoun je na stredu jednolity pro tichou a rychlou jizdu na silnici a po bocich je hruby vzorek do mirneho terenu. U me maji najeto cca 2500 KM a zadni je taky adebt na vymenu. Ale projevi se to jen v terenu pri prudkem vyjezdu - prokuzuje.

    Vyrabi se i s kevlarovou vyztuho behounu, ale cena je urcite tak kol 800,-/ks.

    Hodne tu na foru chvali "SCHWALBE Marathon", ale co jsem zatim vydel v obchode, tak se mi zad mit mensi vzorek do terenu... zalezi na modelu...

    [ Zpět ]
    Datum: 07.08.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Puk)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pneu na cross

         

    Dobré zkušenosti mám s Ritchey Speedmax Cross. Sice už jsou dražší (500,- Kč), ale rád si za ně připlatím. Zadní mi vydrží 5000 km, přední i dvakrát déle. Defekty netrpím. Teď jsem měl na vyzkoušení lehké Continentaly, ale po 2000 km jsou na odpis.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.08.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (rigby1)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pneu na cross

         

    Jak to tady tak sleduju, tak zjištuju, že Vaše pláště vydrží málo km. Jak na nich jezdíte? Já mám nějaké Rubeny (na tuto značku lidi dost nadávají) a mám na nich najeto přes 7000 km (jízda v zimě, voda atd.) a ještě nějaký ten tisíc km vydrží!

    [ Zpět ]
    Datum: 07.08.2007
    Autor: cykloš
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pneu na cross

           

      Na treku mam vpredu jakysi taiwansky cosi a vzadu Rubenu. Pouzivam ho jako cestovni kolo... oba plaste jsou tam uz par let, kolik km nevim, protoze to u tohodle kola nesleduju... ale pres 7000 jiste.

      Na horaku jsem vystridal uz leccos (Rubeny jsem teda jeste nezkusil, ale mozna to casem prubnu) a at tam bylo co tam bylo, vzdycky byl zadni na vymenu tak po 2-3000 a predni treba o 1000km pozdeji... (rikam na vymenu, tzn. jeste se na nich dalo jezdit, vzorek byl treba na pulce... ale uz se mnozily defekty atd.)

      Touhle bajkou chci rict jedine - hodne zalezi na tom, na jakem kole, v jakem pocasi (furt bez ohledu na povetrnost vs. jen vyletne, tzn. vetsinou za sucha), v jakem terenu (silnice, mesto, nezpevnene cesty, zadne cesty...) se s tim kterym plastem jezdi. Podle takovychto diskusi se moc posuzovat neda, pokud kazdy neuvede i podrobnou pohadku o tom, co s tim ci onim plastem vsechno vyvadel... :)

      [ Zpět ]
      Datum: 07.08.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Andrejj)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pneu na cross

             

        hele, je to z te bajky jasny, nebo neni? :) tak pro jistotu - na obou kolech jsem stejne tezkej, styl jizdy myslim vyrazne nemenim... ale treka vozim prevazne po meste a po silnici (byt obcas natezko, s taskama), zatimco horaka taham co nejvic mimo zpevnene cesty, do sutru a na koreny atd. atd.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.08.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Andrejj)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pneu na cross

             

        Na crossovi jezdím i těžké terény, takže ta zadní pneu je dost rozedřená a tím se celkově rychleji sjede. Vzadu vydrží tak 3500 km. Vpředu i těch 5000 km. No za nějakých 160 Kč je to dost dobrý a hlavně žádné defekty.

        Na novém horákovi vzadu už mám taky Rubenu. Kellys na ně dává Maxxisy. Dobrý vzorek, celkově lehké, ale jak jsem podruhé chytil defekt díky blbému trnu, tak šel plášť vzadu dolů a dával jsem plášť od Rubeny. Ve předu mám zatím Maxxise. Zatím jsem píchnul jen jednou, ale jestli píchnu na trnu ještě jednou, vyměním ho za Rubenu taky.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.08.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin99)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pneu na cross

         

    http://www.kolokram.cz/product_info.php?cPath...
    Tohle je nejlepší trekingový plášť na světě. Vyrábí se ve spoustě modifikací a rozměrech. Jezdí na něm dálkoplazi co cestujou hodně natěžko a po mizernejch cestách.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.08.2007
    Autor: Petrun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pneu na cross

           

      No nevím, ten vzorek nevypadá na to, že je ideální na šotoliny a kamenité stezky. Do kopce musí prokluzovat... A za tu cenu mám skoro 5 Ruben......

      [ Zpět ]
      Datum: 08.08.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin99)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pneu na cross

         

    Na Wakitě byly Ritchey Speedmax Cross a zadní vydržel cca.4,5 tkm (50/50 terén/asfalt). Defekty jen hned zpočátku dva za sebou (při lepení jsem neprohlíd plášť, já blbec - byla tam zapíchlá ocelová špona :((( ). Teďka mám Schwalbe Marathon 40 (objednával jsem sice Marathon Cross, ale do cyklošopu dorazil Marathon pro cross - jemnější vzorek, nebo novější typ, nebo co? - zatím ovšem nevidim rozdíl v průchodnosti), má trochu vyšší profil (šířka jen 36) a zpočátku se mi zdálo, že to na asfaltu "plave", ale asi už jsem si zvykl :))) Výdrž se teprv ukáže.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.08.2007
    Autor: PepikW
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pneu na cross

         

    Kdysi jsem měl podobný dotaz a jeden borec (kéž by se opět ozval-napsal znova ten typ-líbil se mi ze všech tenkráte diskutovaných nejvíce) doporučoval typ, který si přivezl "z venku". Pak jsem byl nucen to vyřešit jinak a ten typ jsem si sice poznamenal a při stěhování potratil. Také chci koupit na "krose" plášť, který bude odolný proti proražení a vzorkem příznivý na šotolinu a lesní cesty.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.08.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Lubas)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pneu na cross

         

    Taky jsem nedávno řešil stejný problém a koupil Maxxis Overdrive; zatím jsem tedy velmi spokojen. Mají taky silnější běhoun, jako ochranu proti proražení. Cena nějakých 300,-

    [ Zpět ]
    Datum: 08.08.2007
    Autor: Timi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pneu na cross

         

    Maxxis OverDrive s kevlarovou ochranou proti proražení a reflexním proužkem.
    Po čtyřech letech užívání pouze jeden defekt, nešetřím je, jezdím na nich hlava nehlava, na Gardě jsem jako jediný neměl defekt. A nejsem zrovna nejlehčí :)

    http://www.maxxis.com/products/bicycle/product...

    [ Zpět ]
    Datum: 13.08.2007
    Autor: Kominík
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

292 cyklistů (16 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024