reklama

Rám Apache vs. RM

Zdar, uvažuju o výměně rámu a výběr se zúžil na Apache Hawk a RM Torrent. Máte s nimi zkušenosti? Jezdím nejraději polňačky, les, něco asfaltu, takové běžné křižování české krajiny. Zvykl jsem si na vzpřímenější posez a tak mám strach z RM, jestli na něm nebudu natažený. Budu rád za názory, dík.

http://www.rockmachine.cz/bikepages/torr.html
http://www.apache-bike.cz/apache2004/text.php...

[ Zpět ]
Datum: 06.08.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (IvošII)
  • Re: Rám Apache vs. RM

         

    Apache Hawka jsem měl asi 4 roky,tenkrát ještě zadní vidlice dělali hranaté,navím jaké jsou ted´.V loňském roce mi praskla zadní vidlice u přehazovačky a letos pro změnu u předního převodníku.Poprvé jsem to nechal zavařit ale po druhém prasknutí jsem to vzdal.Je pravdou,že jsem ho nijak nešetřil.Od jara mám RM Torrent,zatím asi 2200km a dobré.Máš pravdu ,že rám je delší, docela dost dlouho mi trvalo než jsem si na to zvykl.Vadilo mi to hlavně v terénu,zdá se mi,že je to kolo takové neohrabanější.Ale jezdím ve stejném terénu a nezdá se mi že bych jezdil nějaké pomalejší časy než na Hawkovi,spíš je to jen můj dojem.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.08.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Hawk)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rám Apache vs. RM

           

      Sakra, tak jsi potvrdil, čeho jsem se u RM bál - dlouhý, neohrabaný ... to mi nezní moc dobře. Vždycky jsem měl spíš hbitější kola. To by se mi nelíbilo. Dík.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.08.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (IvošII)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rám Apache vs. RM

             

        Nemuzes tohle tvrdit, dokud sis neprohlidl tabulku geometrii jednotlivych modelu i rocniku, pro ktery se rozhodujes. Skoro kazdy vyrobce geometrii meni, i z roku na rok.
        Pokud je ram delsi, da se koupit mensi velikost a nechat vic vysunutou sedlovku. Kolo bude pohyblivejsi, sedlovka pruzenim pochyta vic vibraci, ram bude tuzsi a v neposledni rade takovy bike i lip vypada. Ale zalezi to opravdu na geometrii pro konkretni model.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.08.2007
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Rám Apache vs. RM

               

          Navic treba zavodni ramy jsou delsi, nez pro turistiku, ovladani kola zalezi na vic faktorech, delka ramu je jenom jednim z nich. Daleko dulezitejsi bude vubec vhodne zvolena velikost kola, uhel hlavove trubky, delka predstavce atd. atd.

          [ Zpět ]
          Datum: 06.08.2007
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Rám Apache vs. RM

               

          A jak můžeš tvrdit, že jsem si neprohlídnul geometrii? :-) Samozřejmě jsem si stáhnul tabulky k oběma modelům a porovnával se současným kolem. Apache se celkově dost blíží mým kolům, RM má rám dost odlišný, jenže se mi líbí víc. Myslel jsem při mých 186cm na velikost 19,5", tam je horní trubka asi o 2 cm delší než mám doma, u 21" ještě o jeden víc. Zkusím se podívat po okolí, jestli je nenajdu.

          [ Zpět ]
          Datum: 06.08.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (IvošII)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Rám Apache vs. RM

                 

            Jestli sis to prohlidl, tak je to jenom dobre. Ja myslel, ze se ptas proto, ze tomu nerozumis. Kdyz v tom mas sam jasno, tim lip :o)

            [ Zpět ]
            Datum: 06.08.2007
            Autor: vasek
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Rám Apache vs. RM

                   

              Nemám jasno, proto se ptám :-) Chtěl jsem znát pocity a zkušenosti majitelů, protože tabulky a obrázky mi leccos napoví, ale realita může být jinde. Taky jsem četl o praskání Apačů, takže mě první odpověď nepotěšila, i když měl Hawk starší model. Tož nevím :-/

              [ Zpět ]
              Datum: 06.08.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (IvošII)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Rám Apache vs. RM

                     

                Je zajímavé,že mi ten rám praskl vždy asi 2 cm za svárem,tzn. v tom přechodovém pásmu mezi svárem a ostatním materiálem.Bohužel jsem se nikde nedočetl jestli je ten rám u Apačů nějak tepelně zpracovaný aby se vyrušilo pnutí po vaření. U RM má rám dvojí tepelnou úpravu tak to snad bude lepší.Ještě k té délce rámu. Snažil jsem se to vyřešit kratším představcem a jelikož mám řídítka "vlaštovky", tak jsem je trochu natočil dozadu.Ale na druhou stranu zase mám odpruženou sedlovku s paralelogramem který péruje tím,že se sklání dozadu tak se mi to moc nepovedlo.Já navíc nekupuju kola celá ale pouze rámy a zbytek si dostavuju sám podle toho co se mi líbí a podle peněz.Proto Ti nemůžu poskytnout nějaké poznatky k ostatnímu vybavení .

                [ Zpět ]
                Datum: 07.08.2007
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Hawk)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Rám Apache vs. RM

                       

                  Já chci taky jenom rám, zbytek mám doma. Ale podařilo se mi Torrenta vyzkoušet a velmi mile mě překvapil, takže už je objednaný :-) Díky za reakce.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 07.08.2007
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (IvošII)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

269 cyklistů (19 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024