reklama

Ráda bych se zeptala jak můžu cestovat sama vlakem s dítkem - cc

Ráda bych se zeptala jak můžu cestovat sama vlakem s dítkem - cca 1 rok - kolem a vozíkem. Tatínka máme hodně v práci a tak bychom rádi podnikali výlety do okolí vlakem - abychom se nemuseli vázat na auto. jde mi o to, jestli je někdo jako průvodčí mi povinný nebo aspoň ochotný pomoci... ...jedná se hlavně o malé zastávky, kde kolikrát není ani výpravčí.... ...ono naložit to všechno sama a je pro mne téměř nemyslitelné, neboť malá už je pěkné kvítko a tak bych nevěděla co naložit dřív, aby malá nezahučela pod vlak nebo zase naopak zněj nevypadla... ...jezdí tu obyčejné zelené vagóny - žádný nízký panťák či motoráček, podotýkám, že místo pro kola na nich označené je.....

[ Zpět ]
Datum: 20.07.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Roňa)
  • Re: Ráda bych se zeptala jak můžu cestovat sama vl

         

    No tak, jsi přeci ženská, tak se podle toho chovej! Na průvodčí/ho udělej "oči", dej řeč a jsou tvoji ... ;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2007
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ráda bych se zeptala jak můžu cestovat sama vl

           

      hochu kdybych měla ty kila co před porodem takasi jo, ale těch 15 nahoru co nechce doů ze mně žádnou atraktivní krasavici nedělá.... ...apropo co když narazím na paní průvodčí v letech a přechodu.... ...nebo pana průvodčího co "krásné oči" na něho neplatí.. ...na dráze se najde dost volů nejen na vedení...

      [ Zpět ]
      Datum: 20.07.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Roňa)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ráda bych se zeptala jak můžu cestovat sama vl

             

        pokud vím, tak povinnost nemá. Ale možná se mýlím. Takže to bude o lidech, jako ostatně vvždy a vše. Nedokžu si ale představit, kdo by odmíl pomoci matce s malým dítětem, když tato o ní slušně požádá. Jistě se i taková hovada vyskytují, ale snad jich budou jen maximálně promile v populaci, takže pravděpodobnost, že bude pracovat na dráze a zrovna se potkáte, je podle mne moc malá a nebál bych se.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.07.2007
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ráda bych se zeptala jak můžu cestovat sama vl

               

          Souhlas. Zatím si nemůžu stěžovat. Buď průvodčí nebo nějaký cestující mi většinou pomohli--a to jsem nebyla s dítětem, o pomoc většinou ani nežádala a do (vlastně od) mladé dámy už mám také hooodně daleko.... I když--možná je to právě proto.... :o)))) Ale sednout v MHD mě ještě nepouštějí... :o))

          [ Zpět ]
          Datum: 21.07.2007
          Autor: MM
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ráda bych se zeptala jak můžu cestovat sama vl

             

        Buď klidná, pokud narazíš na průvodčí, tak ti ta kila navíc budou rozhodně k dobru :o))) Rozhodně ti pomůžou spíš než nějaký Barbíně :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 26.08.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ráda bych se zeptala jak můžu cestovat sama vlakem s dítkem

         

    Manipulaci s kolem ve vlacích označených symbolem kola (spoluzavazadlo) si cestující zajišťuje sám a stejně tak i dohled. Je jen na slušnosti průvodčí(ho), jestli pomůže.
    Pokud má vlak v jízdním řádu kufr a tedy ve vlaku je zařazen "hytlák" - služební vůz (úschova během přepravy), i tam si cestující zajišťuje nakládku a vykládku sám. V praxi to je tak, že kolo podáš nahoru vlakvedoucímu a ten ho převezme. Za oba převozy se platí 26Kč/vlak, případně za celodenní doklad (spoluzavazadlo) 50Kč.
    Ale nevím, jak se budou tvářit na vozík. Leda by ho brali jako kočárek a u něj je přeprava zdarma.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.07.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ivoš)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ráda bych se zeptala jak můžu cestovat sama vl

           

      Ještě jsem nezkoušel, ale mám v úmyslu pro takové případy (cesta vlakem) vozit ve vozíku i to přední kolečko - pak je to prostě bez diskuse kočárek :-) Jinak jej vždycky nevozím...

      [ Zpět ]
      Datum: 26.08.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (O.)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ráda bych se zeptala jak můžu cestovat sama vlakem s dítkem

         

    Nevim, jestli má někdo nějakou povinnost, ale mezi pány platí nepsané pravidlo nabídnout pomoc, někomu jako ty.

    U osobáků jezdívaly vagony (teď už je vídám málo), kde se přepravovaly zásilky(ikona kufru). Tam bylo možné umístit kolo, mohla sis vklidu sednou mezi cestující, pán co ti ho přebral, věděl kde má být připraven ti ho vydat, tak nebylo třeba se o nic starat - rozhodně lepší, než s ním a vozíkem být v předsíňce (na vagonu ikonka kola) a tam si ho hlídat (jízdné se platilo stejné). Nevím jak je tomu letos, protože na drahách se pořád něco mění a já tak jel naposled loni

    [ Zpět ]
    Datum: 21.07.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ráda bych se zeptala jak můžu cestovat sama vlakem s dítkem

           

      Ve vlacích kde je uvedena zjednodušená přeprava zavazadel si musí cestující vždy nakládat i vykládat zavazadla sám. A to jsou právě většinou ty vlaky jedoucí do malých zastávek. S koly jsem cestovala mockrát a mnohdy s negativními zážitky ale když jsem ještě cestovala sama z malými dětmi tak na mě byli zaměstnanci dráh milejší než teď(přece jen děti srdce obměkčí). Obecně musím říct, že cyklista je pro zaměstnance ČD obtížný hmyz. Naposled před čtrnácti dny jsem musela dokazovat, že jde o vlak kde není přeprava kol vyloučena. Naštěstí jsem měla z netu vytištěny z Idosu seznam vlaků a zde byl přímo symbol kola. Vydat se sama z malým dítětem s kolem a vozíkem chce dosti velkou odvahu. Možná by bylo řešení splašit ještě nějakou kamarádku. Jinak lze ještě zakoupit kombinovaný doklad na přepravu kola za 60,- na dva dny a zdarma si ještě můžeš uložit kolo v úshovně na nádraží (ne však každé nádraží má takovou úschovnu). Rychlíky mívají tzv. úschovu zavazadel během přepravy, kde si kolo přivezeš k vlaku k vozu k tomu určenému a předáš zaměstnanci drah (teda pomůžeš mu jej naložit) a dostaneš doklad, po dojetí do stanice (buď cílové nebo přestupní) si kolo vyzvedneš. Lze si místo pro přepravu v takovém vlaku za 30,- rezervovat . Na takovou přepravu se kombinovaný doklad vztahuje taky.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.08.2007
      Autor: xanti
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

419 cyklistů (4 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024