reklama

Jak řešíte...

..různá zranění při jízdě terénem ? Já osobně tržné rány do pěti cm přehlízím a co je nad pět cm spínám zavíracím špendlíkem. Jeden doktor na chirurgii mi říkal, že se takovéto rány mají šít. Mně to ale nepřipadá bikerské tahat sebou na výlet šicí stroj. Máme doma akorát starou šlapací Singrovku a ta je dost těžká a manželka mi ji stejně nechtěla na poslední výlet půjčit. A co vy bikerky ? Vozíte sebou nějaké šitíčko ?

[ Zpět ]
Datum: 12.07.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (kocour)
  • Re: Jak řešíte...

         

    Zkus sesivacku a velke rany pro jistotu zalepit kanagonem.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.07.2007
    Autor: wewerka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak řešíte...

           

      Kanagonem to není bikerské. To se musí lepením na duše :o)))
      Taková modrá nebo oranžová záplata na bradě by rozhodně byla ozdobou každého bikera :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 12.07.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak řešíte...

             

        Mne se osvedcil vterinak nebo na velky trhliny nastrelovaci pistole.:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 12.07.2007
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak řešíte...

         

    Já jehlu a nitku sebou vozím vždy :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 12.07.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak řešíte...

           

      Šít se musí bílou nití, černá prý hnisá.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.07.2007
      Autor: Peldy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak řešíte...

         

    Se mnou zase siji vsichni certi, kdyz si jenom ctu tyhle temata :o)
    Mrkni se do historie, slusne se uz rozebiralo, kdo sebou vozi lekarnicku a co v ni, at se to tu nestrhne znova :o)

    [ Zpět ]
    Datum: 12.07.2007
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak řešíte...

         

    usedave placu a krvacim
    pak si to postrikam iodizonem nebo jak se to menuje a usedave placu o neco dele
    pak uz jen krvacim
    siticko si sezenu v prvni vesnici

    [ Zpět ]
    Datum: 12.07.2007
    Autor: mdk
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak řešíte...

           

      A kdyz nemas Jardu, tak ztracis perka od rychloupinaku :))

      [ Zpět ]
      Datum: 12.07.2007
      Autor: wewerka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak řešíte...

         

    Padám minimálně, takže tohle běžně neprovozoju a když už jsem loni upad, tak mě vezla sanitka a měl jsem to s obsluhou a svoje šitíčko jsem nepotřeboval (stejně by mě šitíčko se zlomenou čelistí, odřeninami místy až na maso na téměř celém těle a naraženým celým hrudním košem a nějakým problém se svaly kolem lopatky - záda až po téměř roce už jsou téměř ok).
    Naštěstí jsem měl aspoň helmu, která mi asi zachránila život a taky jsem měl camel, který trošku zmírnil následky se zády, bez něj by to bylo ještě horší.

    Místo vození šitíčka se snažím za každou cenu takovou akci neopakovat.
    Pokud bych padal pravidelně (a měl z toho tržné rány), tak bych se nad sebou snažil zamyslet, to by asi něco bylo hodně špatně.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.07.2007
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak řešíte...

           

      To vypadá na stojku na řidítkách, nebo parakotoul přes řidítka a pád nohama po směru jízdy. Nevím zda Tě to potěší, ale v říjnu 2002 jsem něco podobného předvedl v 50km/h. Musím chodit pravidelně plavat, jinak mě rameno začne opět bolet (stačí plavání tak na měsíc vypustit a je to tu zas). Ale zatím se to stále lepší. Jsem zvědav co to bude dělat za dvacet let....

      [ Zpět ]
      Datum: 29.07.2007
      Autor: Hrabosh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak řešíte...

             

        U mě jsou ty záda po roce naštěstí docela ok (kritický byl první půl rok), i když se občas ozvou.

        Přes řídítka jsem letěl, ale jak netušim, mám asi 2 minuty okno. Bylo to ve sjezdu z Dvoraček dolu a já se tam "velmi chytře rozjel po tom asfaltu na začátku". Sklon je tam opravdu velký (odhaduju, že tak 25%). No a pak to nečekaně přešlo v šotolinu (to by ničemu nevadilo) a současně začaly odvodňovací díry (ne kanálky jako se použivájí, ty tam prý kdysi byly, ale v tom sklonu nestačily a voda vzala často celou cestu, tak tam udělaly odvodňovací jámy, cca 30-70cm široký a 10-30cm hluboký, jak která).

        K tomu přibyl další faktor a to velká únava po předchozím 14denním ježděním, takže hrozně spomalené reakce. Kdybych reagoval rychleji, mohl jsem výrazně víc přibrzdit na asfaltu před první dírou. Takhle jsem nezabrzdil před první v podstatě vůbec. A následovalo další špatné rozhodnutí, že ty díry budu projíždět, ta první nevypadal tak hrozně. Už na začátku jsem viděl, že následují pravidelně po sobě cca po 10-15m (to už si přesně ani nepamatuju, neměl jsem moc času si je prohlédnout a po pádu už jsem nic neprohlížel) a bál jsem se, že když je budu skákat (což bych pravděpodobně zvládnul i v těch 55km/h, které jsem zjistil dle maximálky tachometru, jiný sjezd ten den ještě nebyl, tak to muselo být z něj), že nedokážu pořádně před další brzdit (sklon stále hodně velký a šotolina, špatné podmínky pro větší brždění).
        Tak jsem se rozhodnul je projíždět. První jsem projel a celkem bez problémů a ještě jsem nepatrně před druhou přibrzdil (moc ne, to za těch podmínek nešlo). Ale zdálo se mi to přijatelné, už jsem myslel, že tak 3-4 díry a mám pohodovou rychlost kolem 30 a nebude žádný problém.

        Jenže jak to vše probíhalo velmi rychle, tak jsem ani nestačil zaregistrovat, že druhá díra byla hlubší a hlavně měla špatnou výjezdovou hranu, takže se prostě projet nedala v žádném případě při té rychlosti. Ta se musela skočit (minimálně předtím kolem). No a to se nestalo, takže jsem se do ní zapích (i přesto, že jsem byl úplně za sedlem, to ale při té výjezdové hraně bylo prd platné).

        Pak jsem se při tom zklonu ještě pěkně daleko svezl po dopadu po tom štěrku, ostatní se divili, že jsem dopad jen asi 1-2m za tu díru (ale pak jsem ji vysvětlil, že jsem letěl už v té předchozí).

        Samozřejmě zásadní chyba byla to pustit na tom asfaltu, ale ten přechod terénu byl opravdu zákeřný.

        Ještě se utěšuju tím, že jsem nemohl chodit plavat (nesmím plavat kvůli problémům s uchem, snad za pár měsíců už budu moct a hned na to vlítnu), což by určitě také přispělo ke zlepšení a celý půlrok rehabilitoval jen bez vody.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.07.2007
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak řešíte...

               

          ted mi přeběhl mráz po zádech... brrrrr

          [ Zpět ]
          Datum: 29.07.2007
          Autor: alvapinka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak řešíte...

               

          Teda bejt tebou jsem při tom všem ráda, že ti nezůstala podstatná část mužského těla viset na sedle, když jsi přes něj letěl :o)))

          [ Zpět ]
          Datum: 29.07.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak řešíte...

                 

            Sice to je ta část, kterou už si nepamatuju, ale téměř určitě jsem letěl i s kolem, takže tohle naštěstí nehrozilo.

            [ Zpět ]
            Datum: 29.07.2007
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak řešíte...

         

    Tak si do kapsy přibal pár "motýlků" které si snadno vyrobíš z flastru během dlouhých večerů a máš vystaráno. Teda pokud se ti nechce vozit tu sešívačku...

    [ Zpět ]
    Datum: 23.07.2007
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak řešíte...

         

    lékárničku vozím, ale šitíčko v ní nemám. Sichrhajska ti udělá hnusnou jizvu, na to kašli. Statčí stáhnout obvazem a náplastí a na šití se stavit u doktora. Akorát pokud jedu na dýl a domů se jentak nedostanu a doktor by se blbě scháněl (cizina), tak s sebou beru šitíčko a zubní nit. Je to lepší než obyčejná u které je větší riziko zanícení. Pokud nemáš chirurgické jehly (já ne) doporučuju čalounické. Jsou taky prohlé a jde to s nima lépe šít než s obyčejnýma. Obvzlášť když šiješ sám sebe.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.07.2007
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak řešíte...

           

      Brrrr... Ty bys dokázal šít sám sebe..??

      [ Zpět ]
      Datum: 24.07.2007
      Autor: MM
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak řešíte...

             

        no jistě. já zas nejsem takovej bolestín a když je to hluboký a zůstalo by to rozšklebený a tedy by se to hojilo Bůh ví jak dloho, tak je lepší překonat trochu tý bolesti a sešít to. A když nikde nikdo není, tak kdo jinej než ty sám. Já si ale takhle zkoušel šít ruku a tam bylo blbý to, že s jednou rukou se to strašně blbě šilo. Obvzlášť s tou rovnou jehlou:o(

        [ Zpět ]
        Datum: 24.07.2007
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak řešíte...

           

      Jenom si člověk musí dávat pozor, abysi k ráně nepřišil trenýrky. :o))))

      [ Zpět ]
      Datum: 24.07.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (kocour)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak řešíte...

             

        jo, to mi připomíná, jak jsem si někdy na prvním stupni základky přišíval knoflík ke kalhotům. Učili nás to v nějakejch těch ručních pracech ve škole, a tak jsem mamce hrdě nahlásil, že si to udělám sám. Přišil jsem to celkem pěkně, ale bohužel i k teplákům, co jsem měl na sobě :o))))

        [ Zpět ]
        Datum: 24.07.2007
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

301 cyklistů (7 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024