reklama

Jde to opravit nebo se to musí vyměnit?

Ahoj, potřeboval bych poradit jak asi bude probíhat oprava kola. Včera jsem se vyboural na mým Avalanche 1.0 Disc a kromě toho, co se stalo mně, jsem přišel na následující závady:
- přední i zadní kolo má mírnou, ale opravdu mírnou osmičku
- je ohlé ramínko přehazovačky
- možná je ohlej i přesmyk, to nevím jistě

No a chtěl bych vědět, až s tím půjdu do servisu, jestli je bezpodmínečně nutné poškozené díly vyměnit a nebo zda-li se dají opravit. Vím, že to takhle jde špatně posoudit, ale jenom mě zajímá, jestli vůbec existuje nějaká možnost jak opravit osmičky na kolech, aniž by se musely celá dávat nová a jestli jde vyměnit nebo porovnat to spodní raménko na přehazovačce.

Děkuju, Jeremiáš

[ Zpět ]
Datum: 09.07.2007
Autor: Jeremiáš
  • Re: Jde to opravit nebo se to musí vyměnit?

         

    Kola jdou vycentrovat lehce a ramínko přehazovačky se dá taky narovnat. Záleží jen na stupni poškození - příliš ohnuté ramínko může při rovnání prasknout. To se na dálku posoudit nedá. Rozhodně to nevypadá na žádnou katastrofu :o)

    [ Zpět ]
    Datum: 09.07.2007
    Autor: ckp13
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jde to opravit nebo se to musí vyměnit?

         

    Pokud jsou ty osmy mírné, pak se dají vycentrovat. Ohledně přehazky, záleží na tom, jestli se ohnulo "ramínko", jak často lidí říkají vodítku s rolničkami, nebo "patka" aneb "hák", tzn. spojka mezi rámem a přehazovačkou. Ten druhý případ je v pohodě, dá se většinou x-krát ohnout zpět, než změkne natolik, aby se musel vyměnit (to pak stojí i pár set korun). Pokud se ale ohnulo vodítko, tak to může být problém. Zatím jsem nenašel nikoho, kdo by ho dokázal srovnat tak, aby to řadilo jako dřív, vždy to už potom alespoň trošku "střílelo".
    Dál si dej určitě zkontrolovat i kotouče. Když jsem se vloni vysekal na svém kole (GT Avalanche Pro), tak jsem cinkání kotouče přikládal osmě předního kola, ale nakonec byl hnutý i kotouč .. a dobrá zpráva, šel narovnat ;o))
    Tak přeju šťastnou ruku při výběru servisu a hlavně žádné další pády !! ;o))

    [ Zpět ]
    Datum: 09.07.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

314 cyklistů (6 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024