reklama

spatna brze kotoucovky

Cau bajkeri, potreboval bych prosim radu. Na mojem bajku mam kotoucovky Magura Julie, je mozny, ze se brzda z niceho nic zavzsdusni ??? Brzdily celkem vostre, ale dneska z niceho nic mi predni skoro vubec nebrzdi. Nevim, jak muze dojit k zavzdusneni systemu, kdyz to nijak nerozebiram. NEkde jsem slysel, ze by se kolo s kotoucovkama ani nemelo stavet jako na svislo (napr. vozeni kola ve vytahu), ale tomu neverim a nechapu. Nemate nekdo tuseni, jak muze kotoucovka takhle zeslabnout ? Driv nez to povezu do servisu ... DIky, Honza

[ Zpět ]
Datum: 01.07.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (jendys ([email protected]))
  • Re: spatna brze kotoucovky

         

    Třmen brzdy by se neměl ocitnout níže než páčka. Pokud se tak stane, nesmí se za žádnou cenu mačkat brzdová páka. Pokud se mačká, brzda se zavzdušní. Pokud je to přední brzda a vozil jsi to ve výtahu, stačilo párkrát nevědomky stisknout páku třeba o stěnu nebo při držení. Jó je to možný.
    Mnoho lidí udělá chybu když lepí píchlou duši. Otočí kolo a při přehazování na malé převody zabrzdí, po nasazení opět, pak ještě jednou pro radost jak to hezky brzdí. Když se rozjedou jsou zděšení že to nebrzdí vůbec:-))))))

    [ Zpět ]
    Datum: 01.07.2007
    Autor: Petrun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: spatna brze kotoucovky

           

      Třmen brzdy by se neměl ocitnout níže než páčka.
      Nemělo být výše?

      [ Zpět ]
      Datum: 01.07.2007
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: spatna brze kotoucovky

             

        Jasně napsal jsem to blbě. Když kolo otočíš řídítkama dolů nemůže být třmen pod páčkou :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 02.07.2007
        Autor: Petrun
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: spatna brze kotoucovky

           

      Zvlastni. Delam oboje popisovane a brzdy brzdi bez problemu.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.07.2007
      Autor: wewerka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: spatna brze kotoucovky

             

        Taky to tak dělám už řadu let a žádný problém...

        [ Zpět ]
        Datum: 02.07.2007
        Autor: ckp13
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: spatna brze kotoucovky

           

      Hmmm, zajímavé, řídítka s páčkami mám o hodně výše než třmeny a brzdí mi to stále jako nové :-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 01.07.2007
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: spatna brze kotoucovky

           

      Snad jsem to pochopil správně, že třmen by neměl být "výš" a ne "níž" než páčka. V tom případě je to divné, protože poměrně dost pravidelně si zastavím roztočené kolo brzdou, když je vzhůru nohama, například po znovu-nasazení předního kola a jeho protočení jestli necinká apod. Takže naprostým pravidlem to určitě není. Nicméně neříkám, že se to nemůže stát, ostatně zatím jsem to dělal jen u jednoho druhu hyder :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 02.07.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: spatna brze kotoucovky

           

      K tomu něco ještě doplním, ať se tu hned všichni nehlásí, že jim to nedělá.

      Velký vliv mají další dva faktory. Kolik bublinek zbylo po odvzdušnění v expanzce (zcela bez bublinky se snad brzda ani odvzdušnit nedá). Čím více, tím víc se popisovaný problém projeví, ale většinou se to časem zase samo spraví jak se bublinky dostanou zase zpět do expanzky (ale někdy se jim moc nechce a chce to postavit třeba přes noc kolo na svislo na zadní kolo, ať bubliny mohou snáze stoupat vzhůru).
      A druhý vliv, jak moc dobře je utěsněná expanzka (100% těsná není žádná), čím méně, tím je větší šance, že při té problémové situaci nasaje brzda další vzduch.

      Výsledné chování pak závisí na obou faktorech a proto někomu při zabrždění vzhůru nohama to neudělá nic a někomu ano.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.07.2007
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: spatna brze kotoucovky

             

        Dělalo to známé na Magurách. Já to na LX raději nezkoušel.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.07.2007
        Autor: Petrun
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: spatna brze kotoucovky

               

          Právě na LX jsem to nechtěně už několikrát udělal (ještě hloupý zvyk z V-ček a mechanických kotoučů) a nikdy problémy nebyly. Je ale fakt, že jsem potom na kolo hned nesedal, vždy mělo ještě minimálně hodinu klid, takže je možné, že případné zbylé bublinky se přesunuly do expanzky...

          [ Zpět ]
          Datum: 02.07.2007
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: spatna brze kotoucovky

                 

            Já to řeším tak že když přední kolo vyndám, postavím bike na vidli. Když měním zadní, položím ho na bok. Takže nemůže dojít k tomu aby byl třmen nad pákou. Má kamarádka takové štěstí neměla. Byl na ní žalostný pohled jak po těžkém stoupání vede kolo z kopce :-(

            [ Zpět ]
            Datum: 02.07.2007
            Autor: Petrun
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: spatna brze kotoucovky

                   

              Diky bajkeri, ale jak to tedy odvzdusnim ? Kdyz otevru expanzku, tak tam jeste vic vzduchu vlitne, nebo jak to je ?

              [ Zpět ]
              Datum: 06.07.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Jendys)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

357 cyklistů (13 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024