reklama

Lejskův Mlýn na Berounce

Rád bych poprosil o radu někoho, kdo zná tuto lokalitu. Jedná se o Lejskův Mlýn, který se nachází na Berounce kus proti proudu nad Zvíkovcem. A já bych potřeboval vědět, jestli se v těch místech, třeba pod jezem, dá přebrodit Berounka. Normálně botky na krk, kolo na záda a hupky-dupky na druhou stranu. Samozřejmě že za normálního stavu vody, ne při povodních.
A proč to chci vědět? Chystáme další "Plavby" (25 brodů z Krakovce) a já bych to chtěl upgradovat a jet kolem vody až z Kožlan. Startovat budeme ze Zvíkovce chtěl bych do Kožlan co nejméně po silnici a tak se mi zdá docela přijatelná trasa ze Zvíkovce k Lejskovu Mlýnu, pak na Holovousy a tam někudy polňačkama do Kožlan. Jenže bych právě potřeboval vědět, jestli se u toho mlýna dá přebrodit.

[ Zpět ]
Datum: 30.06.2007
Autor: Zakarr
  • Re: Lejskův Mlýn na Berounce

         

    Ahoj Zakarre! Vymýšlíš pěkné ptákoviny. Asi se v práci nudíš, viď?
    No, ale že jsi to ty ... Berounka se dá přebrodit všude, kde je ctěná libost (ovšem míra namočení je různá B-D). Lejskův mlýn? na Berounce? Když o něm neví ani strejda Google? Kde to proboha je? (na Berounce, viď) ...jet kolem vody až z Kožlan ...chtěl bych do Kožlan ... jestli´s to vymyslel takhle, je myslím blbost hnát kamarády až ke Staré Řece - no ale "proti gustu žádný dišputát".
    Je-li nutná přeprava kol autem, proč nedojet jen do Zvíkovce (je tam most) a nejet odtud? Jedná-li se o výpravu Kamarádů od Bobří řeky, kse za pindy ne ˇqci omlouvám.
    Pavel od Berounky

    [ Zpět ]
    Datum: 01.07.2007
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Lejskův Mlýn na Berounce

           

      Tak popořadě:
      1) Proč by to měla bejt ptákovina? Ta cesta přes brody z Krakovce je naprosto úžasná! Už jsme to jednou jeli a teď chceme dát opáčko :-)
      2) Spíš než strejdu Gůgla vyzkoušej tetu mapy.cz:
      <a href="http://www.mapy.cz/?mapType=turist&zoom=13... nás zde</a>

      3) Možná jsem to napsal moc kostrbatě, ale trasu zamýšlím asi takto:
      Zvíkovec-po červené k Lejskovu Mlýnu-přes řeku (proto potřebuju poradit jak to tam vypadá)-Hlince-Holovousy-Hedčany-Kožlany-po červené kolem Javornice-Milíčov-Šípy-Krakovec a po červené opět kolem Javornice až na Zvíkovec. Chápeš?
      Prostě nechci vynechat jedinej brod na Javornici, včetně té části kolem potoka z Krakovce a nechce se mi jet stejnou cestou tam a zpátky. Proto mi připadá jako docela schůdná tato varianta. No a přímo ze Zvíkovce se mi po té hlavní silnici moc jet nechce. Raději bych to vzal nějakejma polňačkama.

      4) Ano jedná se o výpravu kamarádů, nikoliv však od Bobří řeky, ale z Červeného vrchu :-)

      5) Že to bude "vlhký" výlet - s tim se počítá, to je jasný. Ale zase že bych se musel s kolem utopit uprostřed Berounky, to ne.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.07.2007
      Autor: Zakarr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Lejskův Mlýn na Berounce

             

        Bohužel si vůbec nepamatuju, jak na tom v tom místě byla řeka. Loni jsme jeli Plzeň -> Beroun podél Berounky a tu červenou jsme jeli. Ale moc dobře si pamatuju kopec od řeky po červené nahoru právě od Lejskovo Mlýnu. Tam jsem toho měl plný zuby i při tlačení nahoru. A byl to jediný ošklivý úsek z celé cesty. A o tom, že by se to snad dalo jet směrem dolu nemůže být ani řeč.
        Skoro bych doporučil to objet z Chlumu do Prašného Újezdu a pak k Lejskovu Mlýnu po zelený. My to příště tudy objíždět v každém případě budeme. I když tam může ten jeden malý kousek na zelené taky být problematický (dle mapy dle vrstevnic), ještě jsem to nejel. Pokud ano, tak to ale bude hrozně malý kousek proti té červené.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.07.2007
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Lejskův Mlýn na Berounce

               

          Z druhý strany z Hřešihlav je po červené dolu taky dobrý padák, ale ten jsem celý i sjel (až na pár šlápnutí v tom nejprudším v pár točkách, ty jsem v tom sešupu za sedlem nedal).

          [ Zpět ]
          Datum: 01.07.2007
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Lejskův Mlýn na Berounce

               

          Po té zelené odhaduju, že to bude směrem k Mlýnu (tedy dolů) jetelný celý téměř určitě.

          [ Zpět ]
          Datum: 01.07.2007
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Lejskův Mlýn na Berounce

               

          Díky, to je velice cenná informace. Z toho Chlumu do prašného Újezdu, když se podívám na ortofotomapu, vede i polní cesta, takže se nemusí po silnici.;-)
          Po tý zelený to bude lepší. Jedinej možnej problém tam může nastat v tom místě kde jsou značené skály, ale je to jenom kousek, potom už to jde šikmo dolu po vrstevnici. No a jinak budu doufat, že tam ta řeka neni moc hluboká. :-))) Za jezem by nemusela.

          [ Zpět ]
          Datum: 01.07.2007
          Autor: Zakarr
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Lejskův Mlýn na Berounce

               

          Ahoj Mloku
          Četl jsem si tvůj příspěvek k Lejskovýmu Mlýnu a tam píšeš že jsi jel Plzeň-Beroun podél berounky.Já jedu až do Prahy a potřebuji vědět jak to vypadá z Liblína do Zvíkovce.Nemohu pořád najít rozumnou trasu podél vody a když jsem četl Lejskův Mlýn tak mám problém co s tím.Potom ještě nevím jak to vypadá přes vodu na proti Račicím a v zatáčce u Žloukovic,ta skála mi připadá že vede do vody a tím pádem to podél asi vody je neprůjezdný.

          [ Zpět ]
          Datum: 01.07.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (staroch ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Lejskův Mlýn na Berounce

                 

            Ta skála v zatáčce naproti žloukovicím se sice nedá jet, ale dá se celkem dobře přejít pěšky. Je tam úzká pěšinka. Jen asi 200 m před skálou je velké kopřivové pole a ne vždy bývá cestička prosekaná. Pak je to v kraťasích celkem drsný. Ale člověk si nadlouho vyléčí revma...

            [ Zpět ]
            Datum: 01.07.2007
            Autor: ckp13
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Lejskův Mlýn na Berounce

                 

            To máš jednoduchý, buď to vemeš z Liblína až na Zvíkovec celý po červený a od Lejskova Mlýna si dáš tak 400-500 šplhání, jako jsme to jeli my loni. Nebo to úsek Lejskův Mlýn objedeš jak jsem psal, tedy po zelené do Prašného újezda a pak po neznačené cestě do Chlumu.

            [ Zpět ]
            Datum: 01.07.2007
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Lejskův Mlýn na Berounce

             

        strejda gůgl samozřejmě zná. Po zadání "Lejskův mlýn kilometráž" vyjedou spousty odkazů na popis Berounky a některé i s fotkami: http://berounka.skplzen.info/index.php?id=6

        [ Zpět ]
        Datum: 01.07.2007
        Autor: Hrabosh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Lejskův Mlýn na Berounce

               

          http://www.parcon.cz/berounka2006/IMG_3824.jpg vypadá to, že jez by šel přejít po koruně. Jen nevím zda bude uzavřená propust...

          [ Zpět ]
          Datum: 01.07.2007
          Autor: Hrabosh
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Lejskův Mlýn na Berounce

               

          Jo tak tohle stačí. To je stravitelný, to by mohlo projít.......

          [ Zpět ]
          Datum: 01.07.2007
          Autor: Zakarr
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Lejskův Mlýn na Berounce

         

    Díky, díky, díky! Ani netušíte, jak moc jste mi pomohli ... Synek chce jet kamsi k Rožmitálu. Já mám tu trasu projetou, ale znáte to (někteří), vysvětlujte cestu člověku, který ví všechno líp ... Tyhle adresy pro mě byly až do dneška neznámé ...
    Tedy ještě jednou děkuji

    [ Zpět ]
    Datum: 01.07.2007
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Lejskův Mlýn na Berounce

         

    Tak absolvováno teprve včera. Ta zelená z Prašnýho újezda dolu k Berounce co doporučoval Mlok, je naprosto perfektní. Až na pár míst kde je cesta na břehu potoka stržená nějakym přívalovym deštěm, je to jetelný. Bohužel někde překáží pár popadaných stromů. Jinak báječná hravá cestička.
    Lejskův mlýn - tak ta řeka se tam pod jezem dá přebrodit úplně hravě, proud je mírný, hloubka mizivá, až jsem se divil, jak to šlo snadno.Akorát na nás vodáci koukali divně, jak jsme stáli s těma kolama uprostřed Berounky. Jenže problém, po "vynoření" jsme přejeli můstek přes náhon a koukám, že stojíme na zahradě mezi rajčatama. Ten mlýn je soukromá obydlená budova, obehnaná vysokym plotem (kromě tý strany od vody). K naší radosti nebyl nikdo doma aby nás pustil ze zahrádky ven (nebo seřezal klackem-dle situace) Tak jsme brodili zpátky a Berounku jsme přešli podruhé kus po proudu. Vylezli jsme na okraji pole a 500m jsme se hodinu plácali skrz dvoumetrový kopřivy, bodláky a svízele na cestu. Bylo to peklo, co jsem s bajkem ještě nezažil.Takže rada - Lejskův mlýn NENENE! A nebo si tam nejdřív zavolejte a objednejte se na vypuštění ze zahrady :-)
    Naštěstí závěrečná cesta z Krakovce byla jako vždy nádherná a díky nařízení vedoucího skupiny, zakazující používání ochranných prostředků jako blatníků a pytlíků, to bylo letos ještě o něco vlhčí než jindy. :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 07.07.2008
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

361 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024