reklama

ČD-rezervace na EC

Ahoj všem. Včera jsem si koupil jízdenku do Německa. Jedu tam EC z Prahy do Drážďan, kde přestupuju už na normální vlak.
V mezinárodní pokladně mi na Hlaváku po hodině ve frontě prodali jízdenku pro nás, jízdenku pro kola a rezervaci (místenku) pro nás. Rezervaci pro kola ne, protože už byly všechny prodané. ALe prý to nevadí a když přijdu brzo, tak mi ty kola normálně vezmou, protože prý "kdo dřív přijde ten dřív mele". Jaké máte zkušenosti a informace vy?
Děsím se toho, že v sobotu zůstanu stát na peróně s jízdenkama za 2000,- a nepojedu nikam :o((
Je to tak jak mi řekli v pokladně? Pokud není, dají se ty jízdenky ještě vrátit?
Zeptám se samozřejmě i na informacích ČD, ale včera mi také říkali jinou cenu než jsem platil v pokladně atd. takže bych rád slyšel i informace od Vás. Díky všem!

[ Zpět ]
Datum: 28.06.2007
Autor: Jurimír
  • Re: ČD-rezervace na EC

         

    tezko rict, ja myslim ze ti to vemou vzdy to kolo. ja uz taky jel nekolikrat s rezervaci EC jenze jsem tam byl sam s kolem takze zkusenosti s planym cyklo nemam.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.06.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (hele)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ČD-rezervace na EC

         

    jestli by to bylo jak ti řekli, tak by zasložili nakopat do pr...e!!! když si představim, že bych si koupil místenku pro kolo, počítal s tím, že sem vpoho a pak mi u vlaku řekli, že pro moje kolo není místo, tak bych řval tak dlouho, že by ho průvodčí vezl na klíně nebo by někdo přišel minimálně o prémie:-I
    na tohle bych teda fakt nespoléhal, to by ty rezervace byly k ničemu.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.06.2007
    Autor: vette
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ČD-rezervace na EC

           

      No právě. Já bych reagoval naprosto stejně.

      Na informacích mi řekli, že je to nesmysl a že mě do toho vlaku bez rezervace nenaloží. Tak jsem jel místo práce (po telefonu to nejde zarezervovat?!?) koupit místenku na vlak o 4 hodiny později :o(. Na Smíchov, nechtělo se mi zase na Hlaváku přes hodinu čekat ve frontě. Na Smíchově jsem byl ve frontě čtvrtý, takže jsem přišel na řadu už po necelé půlhodině. Paní mi prodala místenku, která vypadala naprosto stejně jako ta jen pro lidi a taky stejně stála, když jsem se jí otázal jak je to možný, tak řekla, že to tak vždycky dělá, že je to kolo už v tom. Trval jsem na tom, že je to divný, když to na tom lístku není napsaný, tak mi dala ještě nějakou další rezervaci. Jsem z toho totální Janek:o( Každej mi říká něco jinýho a nevím, co je pravda a co ne. Jestli mě v sobotu do toho vlaku nanaloží, tak to nádraží asi vzteky rozmlátím a hodně dlouho Vás nikoho neuvidím. Leda by jste přišli do ústavu na návštěvu. Tak mi držte palce, prosím.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.06.2007
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ČD-rezervace na EC

             

        Hele, dávej bacha, náhle zblázněný se teď v Praze rovnou střílej!!!

        [ Zpět ]
        Datum: 28.06.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: ČD-rezervace na EC

               

          Tisíckrát lepší než zavřít. Byl by klid a nemusel bych nic řešit. Třeba mají v nebi nebo pekle, co já vím, kam mě šoupnou, slušný cyklostezky a dobrý lehokola.

          [ Zpět ]
          Datum: 28.06.2007
          Autor: Jurimír
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: ČD-rezervace na EC

                 

            Hele, nerouhej se... To bys to měl strááááááášně jednoduchý. Navíc nám musíš pak sdělit své dojmy a pojmy!!!

            [ Zpět ]
            Datum: 28.06.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: ČD-rezervace na EC

                   

              Klidně budu. Já se na to vlastně těším. Děsně mě totiž zajímá, co bude potom.
              Fakt jsem strašně zvědavej. Jen nevím jak odhadnout, která církev nebo sekta má pravdu. Tak abych asi vstoupil preventivně do všech, aby mě spasení neminulo. Ne vážně. Já jsem se smrtí smířenej a je mi jedno, kdy to bude. Až to bude mít nastat, stane se. A neboj, kdyby to náhodou bylo teď, tak ti to tak jako tak přijdu říct. Tak se kdyžtak neboj.

              [ Zpět ]
              Datum: 28.06.2007
              Autor: Jurimír
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: ČD-rezervace na EC

                     

                Jasně, jak mi po pokoji začne o půlnoci jezdit gaučokolo, tak se nebojím :o)))

                [ Zpět ]
                Datum: 28.06.2007
                Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: ČD-rezervace na EC

                     

                ve spasení to nbude :o) to vymysleli lidi... ale taky se těším, až se budu, jestli je to možné, jednou snažit sdělit živým, jak to potom je... :-P jen navím, jestli bych si nějak neměla dopředu zajistit nějakou spřízněnou dušičku a domluvit si signály, jako třeba radka gaučokolo ;-)

                [ Zpět ]
                Datum: 29.06.2007
                Autor: cami
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: ČD-rezervace na EC

                       

                  No, já bych se na to až tak netěšil. Zůstat mimo znamená, že je něco špatně. Prý. Signály by asi byly dobrý. Mě nejvíc štve, že nevím, co chtějí.

                  Poslyš a tvoje kolo by byl špatný signál?

                  [ Zpět ]
                  Datum: 29.06.2007
                  Autor: Jurimír
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ČD-rezervace na EC

         

    Mám jinou zkušenost - přepravovat se s kolem vlakem první prázdninový víkend kamkoli, to je sebevražda. Vlaky jsou prostě přeplněné...
    Udělala jsem to jednou a víc už opravdu ne... To maso znovu zažít nechci...
    Ale budu ti držet palce :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 28.06.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ČD-rezervace na EC

         

    Jsi buď blázen, nebo neobyčejně odvážný cestovatel, když jsi se rozhodl cestovat s ČD a navíc s kolem. Přeju hodně štěstí a pevný nervy.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.06.2007
    Autor: kolař
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ČD-rezervace na EC

           

      Taky toho už lituju. Nebýt toho, že se magdě nechtělo přejíždět Krkonoše, tak bych jel po svých od baráku. Ale neboj příště to už opravdu neudělám. Příště řeknu tatíkovi, aby si udělal vejlet a jel se projet na kole po hranicích. Naložili bychom kola a šup. Sice je to neekologický, ale mnohem levnější a hlavně bez nervů, bez stresů a bude platit to, na čem se s ním dohodnu.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.06.2007
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ČD-rezervace na EC

         

    Tak jsem to vyřešil. Vzhledem k tomu, že nejjistější odpovědí, kterou jsem dostal na otázku, jestli je to takhle dobře a s těma kolama mě vezmou bylo "měli by" tak na to kašlu. Je první den prázdnin a vlaky budou narvaný, jak mě furt upozorňujou a fakt, že mi nikdo nechce nic zaručit a nevím, jestli mám všechno dobře nebo ne, mě mírně řečeno znervózňuje. Za chvíli jedu stornovat jízdenky a v sobotu vyjíždíme autem s tatíkem. Zaplatím stornopoplatek 10% a peníze za místenky mi už asi nevrátí. Když to sečtu a přičtu projetý benzín od nás do Prahy a sumu, kterou tatíkovi dám za naftu, tak mě to pořád vyjde levnějc. cesta bude o více než polovinu času kratší, nebudu muset několikrát přesedat, nebudu muset sundavat a nandavat brašny, nebudu trnout, co se s kolem stane za jízdy, nebudu se dohadovat s průvodčíma o tom, jestli to je nebo není kolo, pojedu ráno v čase který se hodí mě a ne jim atd. Prostě na služby ČD tímto s..u a dokud nebudou mít v jejich předpisech jasno alespoň jejich zaměstnanci, tak s kolem už jedině jako nouzovka po čechách v panťáku.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.06.2007
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ČD-rezervace na EC

           

      Za tohle bych ti dala i vic nez 1 bod, naprosty souhlas.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.06.2007
      Autor: wewerka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ČD-rezervace na EC

           

      Hm, nedivim se ti. Puvodne jsem dokonce chtel poprosit abys alespon poslal SMS jak to nakonec s tim vlakem v sobotu dopadlo, ale myslim, ze jsi se rozhodl spravne. Preji peknou dovolenou. Jo, a pribal nejake teplejsi obeleceni pro Magdu - podle toho co jsi psal je to pekna zmrzlina a ono ma byt podle meteorologu trochu chladneji nez je v lete zvykem.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.06.2007
      Autor: mgt
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ČD-rezervace na EC

           

      Tak oběma šťastnou cestou a ať se Vám to vydaří :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 29.06.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

386 cyklistů (3 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024