reklama

duše,nottubes mebo UST?

Prosím kdo jezdil alespoň na dvou z těchto systémů o rady.

[ Zpět ]
Datum: 25.06.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (js ([email protected]))
  • Re: duše,nottubes mebo UST?

         

    O jake rady? :o)

    [ Zpět ]
    Datum: 25.06.2007
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: duše,nottubes mebo UST?

           

      pořizuji si navá kola a tak se rozhoduji do kterého systému jít,takže spíš pro a proti z praxe,mám cca 90kg.A chci se udržet pro mě v ceně do 10tis-teda za kola.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.06.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (js ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: duše,nottubes mebo UST?

             

        Podivej se tady uplne nahore do vyhledavani, zadej "notubes". Probiralo se to tu uz hodnekrat, hezky to vysvetloval treba Mlok, vcetne vsech rozdilu i mezi jednotlivymi systemy.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.06.2007
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: duše,nottubes mebo UST?

         

    Jak psal vasek, už jsem tu někde přesně vysvětloval. Nebudu vše opakovat, ale něco k tomu:
    - k duši není co psát, tu jsi snad jezdil
    - na UST potřebuješ speciální ráfky, které jsou nepatrně těžší, pokud takové ráfky máš, tak můžeš použít i opačně klasické pláště
    - na UST potřebuješ speciální dražší pláště, které jsou výrazně těžší, tyhle pláště fungují i bez jakéhokoliv přípravku (to je ale nesmysl používat jakoukoliv variantu bezdušáku bez přípravku do pláště); tohle se mi zdá jako nejhorší varianta
    - nově se objevují UST pláště, které se od normálních liší pouze UST patkou a jsou jen o pár gramů těžší než klasika, ale už je není možné použít bez tmelu/jiného sajrajtu (což ničemu nevadí); tahle varianta opět začíná konkurovat NoTubes, protože zde je zaručeno, že to s UST ráfkem bude fungovat vždy
    - NoTubes je nejlehčí, nejjednodušší řešení. Můžeš použít jakýkoliv klasický ráfek a většinu klasických plášťů (výrobce NoTubes některé značky plášťů nedoporučuju, kvůli větší šanci na problémovější patku, to ale neznamená že to nemusí fungovat. Pokud je v terénu větší defekt, který nepobere tmel, tak jak u UST tak NoTubes můžeš vložit duši. U NoTubes jsi pak na klasice s duší v tu chvíli, u UST jsi na supertěžšké váze s duší.
    Nevýhoda NoTubes je ta, že se sem tam stane (při některé kombinaci ráfek/plášť), že je problém na počátku kolo nahustit. Většinou je to ale opačně a to, že NoTubes se nahustí velkou pumpičkou bez kompresoru (častěji než UST). K tomu přispívá NoTubes páska, kterou UST pláště němají.
    - pak lze ještě použít NoTubes sadu na UST ráfky s klasickým pláštěm, v tu chvíli není třeba dávat žádnou pásku (ani přes díry na niple, ani NoTubes s ventilkem), jen se dá stejný ventilek, jako v případě UST plášťů

    Funkčně (ohledně defektů) je pak UST a NoTubes stejné (samozřejmě při použití tmelu nebo u NoTubes jejich sračky).

    Váhové srovnání s klasikou je pak takové, že NoTubes vyjde cca stejně jako klasika s ultralight duší. UST je pak o cca 200-250g těžší v součtu.

    Já osobně bych šel určitě do NoTubes, nejen že mi to přijde nejlepší z těch systémů, ale hlavně není problém kdykoliv jezdit duše (a to bez váhy navíc).
    Pokud UST, tak jedině nějaký z nových plášťů, které mají jen tu UST patku a nejsou tedy výrazně těžší.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.06.2007
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: duše,nottubes mebo UST?

           

      No tak mi vychází,že koupi UST kol mi zůstavají všechny možnosti otevřené,líbí se mi možnost plášť s UST patkou +tmel nebo klasika+NoTubes bez těch pásek a duši vozit jen na dojetí v případě větší díry co nezvládne tmel.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.06.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (js ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

282 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024